TELEPATIE

10. 7. 2021, Lužná u Rakovníka

Rap, metal a hardcore na jednom pódiu. Festival Decibely hněvu bude pořádně nahlas 

Propojování metalu a tvrdého rapu má své zástupce i v Česku, což dokládá například legendární singl hardcorových Streetmachine a horrorcorové Sodomy Gomory Decibely hněvu. Právě ten se stal symbolem stejnojmenného luženského festivalu, který na pódium zve nahulené kytary a growlery, ale také rappery, jimž není nic svaté, a DJe, co to umí mistrovsky s pultem.

„Decibely hněvu je hudební akce, jejímž prostřednictvím chceme poukázat na fenomén, který odstartoval někdy na začátku devadesátých let. Tehdy se například thrashmetaloví Anthrax spojili s rappery z Public Enemy a nahráli spolu skladbu Bring The Noise. Propojování rapu a metalu je stále živé a má lidem pořád co nabídnout,“ říká organizátor festivalu Tomáš Weigl, mimo jiné také jeden ze zpěváků skupiny Monaste, která se snaží hranice mezi rapem a metalem, potažmo hardcorem stírat. 

I ta si na Decibelech hněvu zahraje po boku fanouškům tuzemské klubové scény známých jmen jako Konfront, Exorcizphobia nebo již zmíněných Streetmachine a Sodomy Gomory.

„Může se zdát, že příznivci rapu a metalu tvoří dvě znepřátelené subkultury. My si ale myslíme, že tomu tak není. Přijďte na Decibely hněvu a přesvědčte se sami,“ vzkazuje Weigl.

Festival se koná v sobotu 10. července v areálu pro kulturní akce TJ Sparta v Lužné u Rakovníka. Brána se pro návštěvníky otevře ve 14 hodin. Akci začnou se svým vystoupením kladenští rockeři Wicked Dolls.

Cena vstupenky v předprodeji je 300 korun. Vstupenky lze zakoupit online v síti smsticket nebo osobně na vybraných místech. Více informací na facebook.com/decibelyhnevu.

Vstupenky v síti smsticket: https://www.smsticket.cz/vstupenky/25118-decibely-hnevu

Událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/486095515797424

Facebooková stránka: www.facebook.com/decibelyhnevu

Oficiální Spotify playlist: https://open.spotify.com/playlist/0WgTptm7s19mwU1zCJlI7C?si=67b93871c689486e
 


Zveřejněno: 26. 05. 2020
Přečteno:
263 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář