F.O.B. - Outside The Palace Walls

LP F.O.A.D. Records, CD Bizarre Leprous Production, MC Psychocontrol Records 2021 / grindcore / Česko

Hudební přetlak, návrat ke kořenům, doba pandemická… i tohle mohou být důvody, proč vznikla tahle „all star“ kapela. Hlavním tahounem tohohle spolku odrostlých kluků, co ale stále umí vzít za kliku, je bezesporu mistr Bilos. Netřeba představovat. Bilos si vzal na starost kytaru a vokály. Z regionu svého rodného svérázného si vzal na pomoc dalšího zasloužilého fachmana Haryho (PATHOLOGIST) a na bicí povolal Jurgena, který hrál asi v 80 kapelách. Sestava jako lusk. Záměr jasný. A to vše vyvrcholilo tímto debutovým dítkem, nazvaným pěkně roztomile, jak žánrové pořádky předpokládají – „Rotten To The Core“.

Už jen podle názvu kapely a desky je evidentní, že na tomto albu se bude servírovat grindcore slušné kvality a vycházející z dob, které pány muzikanty formovaly. Už podle obalu a dalších indicií si člověk udělá jasno, aniž by jehla dopadla na kus černého asfaltu. Po prvních tónech se domněnka potvrdí na 100 %. Po intru se předkládá grindcore, kterým začali diktovat směr hlavně CARCASS na svých raných nahrávkách, takže si myslím, že není potřeba udávat žádné další stylové popisování. Mantinely jsou vytyčeny jasně a nepřehlédnutelně.

24 songů na ploše nějakých 27 minut mluví jasným vzkazem. Je to rychlovka ve stylu goregrindu se všemi jeho klady i zápory. Ony zápory spatřuju především v tom, že i přesto, že se v každé ze skladeb děje něco zajímavého, při téhle délce se ke konci stopáže jakési opotřebení uší dostavuje. A logicky se dostavuje podobnost materiálu. Každopádně to tak prostě je a je jasné, že v tom nášupu se tyto pocity sem tam dostavují. Naopak skvěle vtáhne do hry hned úvodní track „Disgusting Aroma of Autopsy“, jenž je vystavěný naprosto famózně a i svým pomalejším startem vtáhne do hry. Už tady se ukazuje, že kluci prostě ví jak složit správný žánrový song. K dobrému dojmu navrch přispívá Bilosův různorodý vokální projev, který nahrávku pěkně zpestřuje. Občas tam lze zaslechnout tu jeho MALIGNANAT TUMOUR rašpli v krku, i když hodně pokroucenou, ale většinou se jedná o zmutovaný goregrindový kanál tahaný až z paty.

K dvaceti autorským flákotám SICK SINUS SYNDROME přihodili čtyři řadu let uležených kotlet v podání coververzí velikánů, jakými jsou CARCASS, DEAD INFECTION, PATHOLOGIST a REGURGITATE. Ty pochopitelně do celku zapadají jak šité kapele na míru. Dobře potom v této souvislosti působí, že se v bookletu LP zástupci těchto skupin na konto coververzí vyjadřují.

Jak vidno, tahle platňa je sympatická záležitost, kterou stvořilo trio mazáků, kteří ví, kam se na krvavé a uleželé chuťovky chodí. Deska je to objevná v podstatě nulově, ale zábavná a upřímně působící zase silně. Příznivci dnes už jak více než 30 let starého grindu nechť si spokojeně zachrochtají. Tuhle desku protočí několikrát  a rádi.

Seznam skladeb:

 1. Disgusting Aroma of Autopsy     
 2. Deep Scalpel Slash     
 3. Rotten Viscera Infest   
 4. Feast for Parasites
 5. Post Mortem Diffusion of Fluid
 6. Putrid Breath      
 7. Body Tissue Decomposition
 8. Suspended Rancid Meat
 9. Repulsive Digestive Juice
 10. Acid Enzymes Autolysis
 11. Oxidised Razor Masticator (CARCASS cover)
 12. Flying Shit in the Outer Space (DEAD INFECTION cover)
 13. Septic Infestation of Dissection Table   
 14. Swarming of Putrid Bacterias   
 15. Saw Into Cranium         
 16. Torrid Bones Offal     
 17. Wrenched Rib Cage  
 18. Carcass Dismemberment (PATHOLOGIST cover)      
 19. Conserved into Formaldehyde  
 20. Marbled Cadaveric Crematorium
 21. Grind to the Cremains     
 22. Vulva Fermentation (REGURGITATE cover)  
 23. Carved Pathological Waste   
 24. Apt´s Hallucinogenic Trip     

Čas: Cca 27 minut

Sestava:

 • Bilos – kytara, vokál
 • Jürgen – bicí
 • Hary – basa

Bandcamp

Facebook


Zveřejněno: 20. 05. 2021
Přečteno:
1192 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Coornelus | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář