Nejbližší koncerty
OBSCENE EXTREME 2024

Death metal z Prahy se představuje.

Kdy byla vaše skupina založena, proč zrovna tenhle název, co znamená a co bylo prvotním impulsem pro její vznik?

Idea sa vyhrabala z pod zeme začiatkom roku 2015 ako cover projekt s názvom Bong Thrower a pohltila 5 špinavých uctievačov old school death metalu. Po prvom koncerte s podtitulom "né moc dobře sehraný death metal a la Bolt Thrower" postavenom takmer výhradne na coveroch tejto bandy, sa spolok ohnívačov rozhodol stvoriť vlastný soundtrack k tomuto šialenému svetu. Lack of Sun je odkazom na temnotu, prázdno, beznádej, depresie, šialenstvo, nedostatok vitamínu D a pokazenú letnú dovolenku.

Představte jednotlivé členy - věk, zda již někde hráli a jak dlouho hrají na svůj nástroj?

Méďa – basa, Luky – bubny, Yurka – hlas, Zubár – gitara, Ždibi – gitara, Alex – hlas na deme /ex. Všetci sa už so svojimi nástrojmi narodili. Velký rešpekt Lukyho mame. Všetci hrali a niektorí dokonca stále hrajú. Ďalšie aktívne kapely sú Controlled Existence a Sebestřed.

Za jakých podmínek jste nahrávku pořídili, jak jste s ní spokojeni, jaký náklad jste od nahrávky pořídili, jak jde zatím na odbyt, jaká je cena?

Materiál na split sme nahrávali v skúšobni, mixoval a mastroval ho Peter Tatarka v jeho Tretradot štúdiu na východnom slovensku. Vzhľadom k tomu v akých podmienkach demo vznikalo sme s ním spokojní. Vydané bolo ako split MC s bratmi v liehu Black Aspirin. Náklad bol 100 ks čiernych a 50 ks žltých kaziet. Cena je individuálna podľa sympatií. Pár kusov sme vymenili za panáky na koncerte.

Texty – proč jste rozhodli zpívat česky/anglicky/španělsky..., kdo je autorem slov, jaká témata volíte?

Zo začiatku boli texty písané v slovenčine a angličtine. Momentálne sa snažíme písať už len v angličtine. Síce to moc nevieme, ale je to lepšie pre záhrobný prednes. Hlavnou témou je život ako zdroj utrpenia a smrť ako nástroj vyslobodenia. Ďalej všetky druhy šialenstva spoločnosti a jednotlivca. Doplňujúcimi témami sú osobné spovede, poďakovania a recepty.

Kdo je autorem loga, obalu, webu – jakou důležitost těmto grafickým věcem přisuzujete?

Autorom loga a obalu split kazety je náš kamoš Jano Obluda zo Slovenska, milovník whisky a splatter hororov, ktorý mimochodom kreslil aj obaly kapelám ako napr. Beton, Sedem Minút Strachu, Controlled Existence, Medication Time, atď. Web si robíme sami, máme radi
old school death metal grafiku, takže je to pre nás v tomto smere dôležité.

Které kapely patří mezi vaše vzory/zdroje inspirace?

Black Sabbath, Motorhead, Bolt Thrower a všetky s prívlastkom old school v žánroch death, doom, sludge, grind, stoner, blues, rock, pop, country a hiphop.

Posílali jste nahrávku na firmy, případně na které, jaká byla/nebyla odezva?

Kapela ctí prístup DIY. Pokiaľ by mal niekto záujem o spoluprácu, nech smelo napíše na náš email alebo FB. Najlepší postup je kupovať nám pivá a panáky po koncerte. To sa vieme dohodnúť na veľa veciach.

Kolik máte za sebou koncertů a který považujete za nejpovedenější?

S týmto cirkusom máme za sebou dva koncerty. Jeden v pôvodnej zostave cover bandu Bong Thrower v žižkovskom Barytone 30/9/2015. Druhý už ako Lack of Sun s komplet vlastným playlistom a  novým vokálom v Modrej Opici v rámci akcie Christ Mosh Beast na vianoce 2016. Oba koncerty boli super, svojím spôsobom.

Máte ambice ukázat se v zahraničí?

Áno, ideálne na miestach kde ocenia špinavý old school death metal.

Plány do budoucna…

Nahrať a vydať zbytok materiálu na vinyle aby sme sa mohli pohnúť ďalej a nejaké tie koncerty.
 
16/3 Praha, klub Baryton
17/3 Budapest
18/3 Jihlava, klub Bezvědomí
15/7 Warsaw, Fuck The Borders Fest vol.II at Przychodnia Skłot

RECENZE

https://lackofsun.bandcamp.com/releases


Zveřejněno: 20. 02. 2017
Přečteno:
4214 x
Autor: Peťan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář