ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ABORTED, ENTOMBED A.D., BAEST - infočíst info »

RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE - infočíst info »

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ - CHRÁM FÉNIXŮ - infočíst info »

Titáni thrash metalu SLAYER se loučí koncertním filmem plným krve - infočíst info »

METALURGIA festival – info číst info »

SACRED REICH - infočíst info »

PUNK AND HARDCORE SESSION no.9 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav, Farářova Sluj
Bob Malström (Fin), Marianas Rest (Fin), Crimson R...

26. 10. 2019
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.21. UxLxCxMx -GER./One Day In Fuk...

27. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
NEDĚLE 27. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

27. 10. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: HOUBA punkrock legenda ( Ústí n. L. ), POZO...

29. 10. 2019
Anděl, Plzeň
Místní Borci uvádějí> Uff, po velice výživném bus...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » THRASH NIGHTMARE vol. 4, 29. 10. 2016, Písek - Divadlo Pod Čarou

3. 11. 2016THRASH NIGHTMARE vol. 4, 29. 10. 2016, Písek - Divadlo Pod Čarou

DELIRIUM TREMENS, SPEEDWHORE, LAHAR, REPULSOR, RADIATION, ACID FORCE

Oslava 10 let LAHAR v roce 2012 předznamenala pěknou tradici následujících nočních můr poletujících v rytmu (převážně) thrash metalu. Jeden ročník proběhl ve skromnějších podmínkách klubu Pí, ostatní v pěkném prostředí Divadla Pod Čarou, které nabízí velké pódium, dostatek místa pro fanoušky sledující dění pěkně v klidu z povzdálí i spoustu prostoru pro fanoušky skotačící a skákající...

Letošní sestava kapel slibovala mnohé, kromě domácích LAHAR se do jihočeské bašty thrash metalu chystaly samé zahraniční spolky, protože i ty slovenské holt musely hranice přejet. A právě slovenskému duu připadla role otvíračů večera.

Jako první na pódium vylezli ACID FORCE, které jsme viděli na konci srpna v Sušici a těšili se na zopakování energické jízdy. Ale ouha... tentokrát to jaksi skřípalo, a to zvukově. Začátek byl zazděný, z pódia se valily jen bicí a zpěv, kytary utopené, basa neslyšitelná... Naštěstí se zvuk postupně trochu zlepšil, takže mladíci mohli ukázat, že se k tomu umí postavit a nasázeli do poměrně slušně zaplněného sálu svou variaci na melodický energický thrash metal. Půlhodinka, kterou měli ACID FORCE k dispozici, utekla jako nic, v podstatě mě kapela bavila, ale v podvědomí mám sušické vystoupení zafixované jako lepší.

Druzí vyslanci slovenského metalového podzemí jdou na thrash metal od úplně jiného lesa. RADIATION se „zasekli“ před třiceti lety, kdy první kapely začínaly hrát thrash metal, aniž by o tom věděly. (úsměv) Hrály prostě hlasitě, rychle, dnes se říká špinavě, ale klidně by se mohlo říkat humpolácky. Jenže ono to má své kouzlo, muzika ne nepodobná starým DESTRUCTION odsýpala a i když se nedá mluvit o kdovíjaké originalitě, na živo to zabíralo a mně se RADIATION v daném okamžiku líbili víc než předchozí parta - i když z nahrávek to mám naopak.

LAHAR. Možná nejčastěji skloňovaná kapela na těchto stránkách. V posledních zhruba pěti letech určitě. Viděl jsem tuhle družinu v nedávné minulosti opravdu mnohokrát, za mikrofonem napřed s Kloučou, pak s Banánem, aktuálně s Inym. Těžko na adresu LAHAR napsat něco originálního, když už bylo vše vyřčeno... Ve zkratce - není u nás lepší thrash metal, není u nás kapela, která by dokázala tak zbláznit mladíky i skorostarce, aby lezli na pódium a skákali z něj, aniž by řešili, že si můžou (ne)pěkně rozmlátit kebule. Při vší úctě k předchozím kapelám, LAHAR jsou jiná liga. Pestrý thrash plný parádních pasáží má drive, zvuk byl konečně takový, jaký měl být a LAHAR divadelní sál srovnali se zemí. Zazněla většina novějších fláků, namátkou „Neviditelná fronta“, „Stý ze sta“, zazněla spousta starších pecek, namátkou „Řecko“, „Dva hroby“, zazněla i jedna novinka, „Lebky a hnáty“ (snad jsem si název zapamatoval správně) a zazněl i jeden cover, „Ausgebombt“ od SODOM. Skvělá práce!

Po česko-slovenském trojboji se chystal trojboj německo-polský. Druhou polovinu večera zahájila mnichovská skupina SPEEDWHORE, kterou u nás nejspíš znají jen opravdoví hledači podzemních pokladů. Kapela, která koncertuje i v Německu sporadicky, se do Čech vydala vůbec poprvé a vytasila se s prohnilou porcí thrashe okořeněného tu speed, tu prastarým black metalem. Podobně jako RADIATION se hrálo tak nějak jako v první polovině

osmdesátých let, zpěvák pak vedle křikořevu používal i dnes zřídka slyšený ječák, který na některé posluchače působil jako rudý kus hadru na rozzuřeného býka, takže se poroučeli ze sálu. Nicméně mě SPEEDWHORE bavili, porce syrového metalu bez jakýchkoliv kudrlinek měla něco do sebe a měla i velmi slušnou odezvu. Myslím, že takovou rotyku si pánové neužívají ani v domácím prostředí.

Při vyslovení termínu DELIRIUM TREMENS zbystří nejen profesionální alkoholici, ale i pamětníci Open Hell Festů. Právě na volyňské akci se německá parta v roce 2003 v Čechách nejspíš objevila poprvé, tehdy s poměrně svéráznou pódiovou prezentací nepostrádající vtip a nadsázku. Svým způsobem to i tentokrát bylo úsměvné, hlavně tedy odění zpěváka, který na sebe navěšel spoustu železa (nábojové pásy, hřeby, holenní „chrániče“...), ale pánové přece jen trochu zestárli a zvážněli a tak už na plechovou kytaru obřích rozměrů nedošlo. Na druhou stranu muzika žádnými novotami dotčená nebyla. DELIRIUM TREMENS se pořád pohybují zhruba v roce 1985 a provozují pra-thrash metal německého ražení. Mně na vystoupení vadily dvě věci - jednak absence druhé kytary, takže muzika působila takovým chudším dojmem, a hlavně jeho přílišná délka. Čtyřicet minut by bylo tak akorát, takřka hodina byla moc... na druhou stranu kdy člověk tyhle bardy zase uvidí, když odehrají tři čtyři koncerty ročně, většinou nepřekvapivě v Německu.

Díky rozumně sestavenému programu, hlavně tedy včasnému začátku akce, se poslední kapela večera dostala na pódium před půlnocí. Polští REPULSOR asi nepatří mezi nejznámější thrashové kapely, ale podle píseckého vystoupení by patřit mohli. Mladíci (hlavně bubeník, který vypadal tak na 18, i když mu je asi o něco víc) se do toho opřeli a spustili zajímavě poskládaný mix agresivního a technického thrash metalu - o technické parádičky se staral kytarista se sedmistrunkou... ani nevím, kdy jsem naposledy viděl kovaného thrashera dráždit víc než šest strun - úsměv). Chytlavé skladby znovu dohnaly publikum k běsnění a skákání z pódia, chvílemi byl počet příznivců na pódiu stejný jako počet muzikantů a ti asi trochu nechápali, co že se to u nás děje... (úsměv) Určitě bylo fajn, že i na poslední kapelu vydrželo početné obecenstvo, osobně jsem čekal, že řady prořídnou, ale všechna čest, lidi byli ve formě a REPULSOR museli dokonce dvakrát přidávat.

Výborná akce skončila zhruba kolem půl jedné, za což míří k pořadatelům dík i pochvala. Spokojenost maximální, nejen s kapelami, ale stejnou měrou i s tím, že se potkala spousta kamarádů, panovala přátelská atmosféra a co je taky důležité, sešlo se zhruba dvě stě lidí, takže akce neskončila v mínusu. Takže se, doufejme, do roka a do dne zase v Písku sejdeme na pořádné thrashmetalové veselici. Nebo za tři dny na brazilském ataku, který v městě nad Otavou obstarají dobře známí WHIPSTRIKER a APOKALYPTIC RAIDS.

 

Fotky: Skalík

Skalíkova galerie

Sykyho galerie

Sykyho videa

ACID FORCE (Video)
https://youtu.be/C-ie5y6EAbs

RADIATION(Video)
https://youtu.be/v-Cq3qjApeU

LAHAR(Video)
https://youtu.be/BeFTIfXIM04

SPEEDWHORE (Video)
https://youtu.be/Atd9HUzxsIE

DELIRIUM TREMENS (Video)
https://youtu.be/ARS2KRQ7auw

REPULSOR (Video)
https://youtu.be/yUGpwyPMNgY

sdílet
Přečteno: 1682x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 3. 11. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 87) ACID FORCE RADIATION LAHAR SPEEDWHORE DELIRIUM TREMENS REPULSOR

Diskuze (Počet příspěvků: 7)
...
Já to nemohl psát, páč na tuhle huudbu jsem ještě moc mladej :-))) Immortal - jakřikám, je to diplomat :-))) Coornelus | 4. 11. 2016 16:23:06
Á sorry
Jakej diplomat? Jo, fotbalovej to jo, to jsem :-) . A omlouvám se Speedům, jakej název, tak přesně tak šlapali. Jen nechápu Johanovu škatulku prastarý black, asi už té hudbě vůbec nerozumím. U těch SW mi ale ten zpěv přišel takovej,no inu chvilkama působil rušivě,ale libé tóny to byly vo tom žádná. immortal | 4. 11. 2016 00:21:34
Coornelus
A proč vlastně nepsal report taky "mladík" Coornelus? :-) Že by kvůli jeho bolavému koleni? :-) Jinak opravdu parádní akce, díky pořadatelům. A jsem moc rád, že jsme vydrželi až do konce, protože i polští Repulsor šlapali nejméně tak dobře, jako jisté soudružky z E55 :-) Karstan | 3. 11. 2016 20:20:22
Immortale
Nějak si v tom výčtu zapomněl na "spíďáky", ty diplomate jeden :-))) Coornelus | 3. 11. 2016 17:18:46

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

20. 10. 2019 | Autor: Johan
HEFAISTOVA LYRA vydává své druhé album s názvem Přeludyčtěte zde »

19. 10. 2019 | Autor: Johan
PURNAMA na novém albu spolupracovala s Andy Larocquemčtěte zde »

19. 10. 2019 | Autor: Bury
BLOOD INCANTATION představují nové videočtěte zde »

18. 10. 2019 | Autor: Johan
Basinfirefest se vrací!čtěte zde »

18. 10. 2019 | Autor: Johan
Takto znie album Fragments od THE RISING SIGNčtěte zde »

17. 10. 2019 | Autor: Bury
DIE KRUPPS mají nový song z chystaného alba čtěte zde »

17. 10. 2019 | Autor: Bury
CLAWFINGER před časem zveřejnili nové videočtěte zde »

16. 10. 2019 | Autor: Mikael
Folk Metal Pilgrims již tuto sobotu v Ostravěčtěte zde »

16. 10. 2019 | Autor: Johan
PIPES NAD PINTS mají nový videoklip o svoboděčtěte zde »

16. 10. 2019 | Autor: Bury
CANNABIS CORPSE mají nový videoklip čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

29. 9. 2019 | Rozhovory
Jiří Panther Rosa (TORTHARRY, FINAL FLAG) – Jsem odmala zvyklý hrát více stylů.celý článek »

26. 9. 2019 | Reporty
LVMEN, NIKANDER, ESAZLESA celý článek »

23. 9. 2019 | Reporty
KAFEST vol. 2celý článek »

1. 10. 2019 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »

15. 10. 2019 | Recenze
SNĚŤ – Promo 2019celý článek »


Poslední diskuse

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - info
Datum: 16. 10. 2019 10:46:10
Autor: Peťan
Titulek: Vstupenky na místě!

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 16. 10. 2019 09:54:40
Autor: Jeff
Titulek: Snet

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:03:52
Autor: Asura
Titulek: Pravopis

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:02:30
Autor: Asura
Titulek: To Peťan

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 12:46:08
Autor: Peťan
Titulek: Vývozní artikl

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 11:04:34
Autor: Asura
Titulek: Demo

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama