ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

FRONT LINE FEST III - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

DEBUSTROL a MORTIFILIA - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »


Další nové články

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »


Koncerty

1. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 2. 2020
Hudební klub Lokálka - Hostivice
Dead Daniels (Praha)...

8. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
ZAT’NIK’ATEL = Ethno Service + Crimson...

21. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
Kdo seje vítr, sklízí bouři II. = benefit na FNB B...

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

3. 4. 2020
semilasso - brno
Nejlepší tribute bandy Metallica, Iron Maiden, Jud...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


PUSTINA – Předtucha nastávající zimy na LP
» Reporty » 60 ANNIVERSARY SHOW: PETHKA, DANECZEK B-DAY PARTY, 25.7.2015, Praha – Modrá Vopice

29. 7. 201560 ANNIVERSARY SHOW: PETHKA, DANECZEK B-DAY PARTY, 25.7.2015, Praha – Modrá Vopice

ENCORE, MARCH OF THE HORDES, SEE YOU IN HELL, LAHAR, CONTROLLED EXISTENCE, HLINOMAZ
Další akce, kde jsem nemohl chybět (úsměv). Narozky Peťky a Danečka pojaté hudebně lákaly nejen na velmi dobré hudební obsazení, ale i na skvělou sešlost kamarádů a známých na dobře známém a oblíbeném místě – v Modré Vopici. Sice se akce kryla s vodňanskou klasikou Festa de la Pohoda, ale ta mě letos line-upem docela zklamala a tak nebylo moc co řešit. Do Vopice tentokrát vyrážíme s předstihem, po pivku na Žižkově přidáváme už něco po šesté další kousky ve Vopici. Lidi se začínají scházet a kolem oslavenců je pěkně rušno. Celková návštěva je výborná a klub i dvůr jsou plné. Parádní směsice lidí – metal, hardcore, crust, punk. (Peťan)

30 rokov je krásne životné jubileum, ktoré si určite zaslúži poriadnú oslavu. Peťka a Daneczek túto skutočnosť zobrali veľmi zodpovedne a celú oslavu v Modrej Vopici pojali v obrovskom štýle. Už len účast šiestich kapiel naznačovala, že to asi nebude malá párty… S Peťanom dáváme tradičný predkoncertový zraz, stavíme sa na pivko do našej novej obľúbenej krčmičky na Žižkove a okolo siedmej dorážame do Vopice. Po prípitku s oslávenkyňou sa zakecávame s kamarátmi, ktorých je tu tento celkom chladný deň viac než dosť. Ale to sa dalo čakať. Čas pomaly ale isto plynie a na pódiu sa už začína niečo diať. (Lukáš)

Prvou kapelou večera sú crusteri ENCORE. Kapelu nepoznám a nesledujem, ale naživo ma celkom zaujali. Poriadny crustový nárez s charizmatickou speváčkou za mikrofónom stačí na to, aby som si podupkával nohou a občas hodil vlasmi. Na začiatok super. (Lukáš)

Jako první začali hrát pražští ENCORE. Jedná se o moje první seznámení s kapelou, která od začátku sype špinavý crust/punk švédského (nebo žižkovského, haha) střihu. Za mikrákem slečna, která řevem v klidu konkuruje mužským kolegům z daného žánru. Zvuk nic moc a po chvíli jdu ven na vzduch. Nicméně jako rozjezd ENCORE nezklamali. (Peťan)

To slavonští MARCH OF THE HORDES jsou už protřelým jménem a ani nespočítám, kolikrát jsem je viděl naživo. Mám jejich zahuhlaný severský death metal s crustovou příchutí rád, ale ne vždy se jim povede dobrý zvuk. I tentokrát to byla spíš koule. Co naplat, hudebně to tam ale bylo a já si MARCH OF THE HORDES užil. Chrastilo a řvalo jim to parádně, prostě ENTOMBED a NIHILIST rulez! (Peťan)

Ďalšou bandou sú slavonickí MARCH OF THE HORDES. Tak toto som teda nečakal. Hneď od prvých tónov ma kapela absolútne vtiahne. Nemal to byť punk, či crust? Neviem, ale ja som nadobudol pocit, že k nám dorazila nejaká švédska kapela z 90. rokov. Totálna špina, dokonalý zvuk gitár, presne takto to mám rád. Zahrané od podlahy, priamočiaro, chlapi sa s ničím nemaznali a poriadne nám dali do tela. Pre mňa naozaj veľké prekvapenie večera a určite to nebolo moje posledné stretnutie s kapelou. Dík borci! (Lukáš)

SEE YOU IN HELL už jsou na scéně pojem a i tentokrát to dokázali. Viděl jsem kapelu přesně po roce a bavili mě úplně stejně. Mám pocit, že i setlist byl podobný. Poctivá dávka hardcore-punku s českými výstižnými texty. Škoda jen, že se lidi moc neosmělili dopředu. Zažil jsem už jejich divočejší koncerty. Znovu zlobil zvuk, protože jsem kolikrát měl problém slyšet i vokál,
ale ve stále větším alkoholovém opojení mi to moc nevadilo (úsměv). (Peťan)

Brnenskú partičku SEE YOU IN HELL vynechávam. Snáď sa nikto neurazí, ale musel som dať nachvilku prednosť kamarátom a trošku sa pripraviť na peklo, ktoré po nich malo prísť. Pre mňa je dnes headliner jasný. A vlastne jediná kapela, ktorej tvorbu mám zmáknutú a na ich živý set sa ako vždy, tak aj dnes, tradične teším. LAHAR sú na scéne zavedeným pojmom a od týchto chlapíkov nemôžeme čakať nič iné ako absolútnu smršť vražedných riffov, salvu bicích a totálny bordel v kotli! A tak sa aj stalo. Od prvého úderu do nástrojov bolo jasné, kto tu dnes večer vládne. Takmer okamžite sa ocitám v moshpite, z ktorého by ma nedostala ani čierna sanitka. V tranze si spolu s Inym trýznime hlasivky v nesmrteľných skladbách ako „Neviditelná fronta“ či „Řecko“ atd. V jednom momente neodolá ani Banán a na pár sekúnd si skočí na pódium, aby sa tak mohol aspoň na chviľku vrátiť v čase a zaspomínať na svoju LAHAR éru. Proste paráda a po koncerte sa pýtam sám seba „na čo som si kurva tie biele tenisky pral?“ (Lukáš)

Klukům z LAHAR je úplně jedno, jestli hrajou na velké stage odpoledne na Obscenu nebo v narvaném malém klubu – spolehlivě zničí vždy všechny a všude. Jihočeská úderka odehrála svůj set tradičně ve velkém stylu – žádné čekání, žádné úlevy pro nikoho. Napálit, zničit a odejít. Thrash metal number one. Setlist klasika poslední doby – „Jít cestou slepou“, „Řecko“, „Neviditelná fronta“, „Oheň“, „Stý ze sta“ nebo „Život tě naučí“. Na jednu sloku skočil na pódium i Banán a ukázal, že to za rok a půl, co je z LAHAR pryč, nezapomněl (úsměv). Kotel připomínal válečnou vřavu, ostatně tak jak jsme zvyklí. LAHAR podle očekávání byli opět o jednu, vlastně o dvě třídy jinde… (Peťan)

CONTROLLED EXISTENCE si v posledních letech na tuzemské grindové scéně vytvořili slušné jméno, kterému jistě pomohla i účast na Obscenu před dvěma roky. Tentokrát v klubu opět vystřihli svůj grind-power-violence nářez. Ačkoliv jsem byl po LAHAR tak vyšťavený, část setu jsem shlédnul. Především frontwoman Luba uřvala celý set parádně. V tom ultra rychlém náletu nechyběly ani naléhavější pasáže. Palec nahoru. (Peťan)

Na závěr přišel skutečný výplach. HLINOMAZ – noise, bordel, Banánův skřek, jedna velká nasranost, rozbité čelo a já nevím co ještě. Několikaminutová šílenost na závěr (úsměv). (Peťan)

Ďalšie kapely sledujem už len jedným okom, počúvam jedným uchom a venujem sa iným pekným činnostiam ako je konzumácia pivka, či fotbálek (úsmev). Domov sa skoro nikomu z nás nechce, metro už aj tak nejazdí a nálada je tak skvelá, že by bola škoda odísť. Zostávame až do svitania a z Vopice nás vyženie až únava a „mierna“ opitosť... Myslím, že akcia sa organizátorom vydarila až nad ich očakávania, všetci sme si to krásne užili a týmto chcem Peťke ešte raz poďakovať za pozvanie a oslávencom ešte raz prajem všetko najlepšie! Díky za nezabudnuteľnú noc a snáď si to ešte niekedy zopakujeme. (úsměv) (Lukáš)

Celkově akce povedená, takže díky pořadatelům! Návštěvnost výborná, atmosféra taky. Rozmanitost kapel taková, že si vybral každý příznivec extrémní muziky. O náročnosti akce svědčí fakt, že usínám po šesté ranní. Takže ještě jednou díky a vše nejlepší! (Peťan)


sdílet
Přečteno: 1416x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 29. 7. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
híml
hergot, taky jsem se tam chystal... ale nepřízní situace to prostě nevyšlo. To mě vážně štve... Bhut | 29. 7. 2015 08:14:12

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

28. 1. 2020 | Autor: Bury
ME AND THAT MAN, projekt Nergala z BEHEMOTH, má nový klipčtěte zde »

28. 1. 2020 | Autor: Bury
PSYCHOTIC WALTZ mají nový videoklip čtěte zde »

28. 1. 2020 | Autor: Johan
Klub 007 Strahov - program na únor 2020čtěte zde »

27. 1. 2020 | Autor: Johan
KRUTON - Šeď strachostánků na 2LP a CDčtěte zde »

26. 1. 2020 | Autor: Johan
XUL - death/black metal se představuječtěte zde »

25. 1. 2020 | Autor: Johan
Film o Magické noci trubadúrů 4čtěte zde »

25. 1. 2020 | Autor: Bury
ALTER BRIDGE mají nové lyric videočtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Johan
PIPES NAD PINTS startují The Second Chapter tour!čtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Bury
Dnes vychází nové album PYOGENESISčtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Bury
Dnes vychází nové album ANNIHILATORčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

29. 12. 2019 | Rozhovory
KAVIAR KAVALIER – Asi to zní přehnaně a nafoukaně, ale považuju album „Hotel Inkontinental“ dokonce za nejlepší album všech dob. Je tam všechno.celý článek »

12. 1. 2020 | Rozhovory
Jiří BigBoss Valter (BIGBOSS BAND) – Nikdy nedělám více verzí do zásoby, nikdy znovu skladbu nepřezpívávám. Nikdy. Říkám vždy, že napoprvé to zazpívalo srdce a tak to musí zůstat.celý článek »

6. 1. 2020 | Recenze
BIGBOSS – Než zemřucelý článek »

1. 1. 2020 | Recenze
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

4. 1. 2020 | Reporty
ELEPHANTS, SECOND BREATH, NOTHING LEFT TO SAYcelý článek »

30. 12. 2019 | Reporty
DYING PASSION, POSTCARDS FROM ARKHAM, LAST OF A KIND, KABARET DR. CALIGARIHOcelý článek »


Poslední diskuse

ORDOS – Still Breathing ...
Datum: 27. 1. 2020 23:23:22
Autor: Bůh
Titulek: recenzent odborník

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 24. 1. 2020 19:15:03
Autor: immortal
Titulek: No...

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 24. 1. 2020 17:18:44
Autor: XYZ
Titulek: vycpelost

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 23. 1. 2020 14:41:47
Autor: Step
Titulek: ...

diskuse k článku »

STOLEN LIVES – Luciferův efekt
Datum: 22. 1. 2020 13:02:45
Autor: Anahematar
Titulek: Skvěle...

diskuse k článku »

CAPSAICIN, DECULTIVATE, MÖRKHIMMEL, SEKEROMLAT, LEZOK
Datum: 22. 1. 2020 08:53:12
Autor: s.
Titulek: výborný večírek

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama