ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Březovská metalová noc - infočíst info »

Infernal Fest VI - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

7. 9. 2019
Chatová osada Luh, Sušice
Šumava AGAINST Sušice, Chatové osadě LUH 7.9.20...

13. 9. 2019
Divadlo pod lampou, Plzeň
Plzeňské Divadlo pod lampou bude v pátek 13. září...

14. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

21. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 21. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » 60 ANNIVERSARY SHOW: PETHKA, DANECZEK B-DAY PARTY, 25.7.2015, Praha – Modrá Vopice

29. 7. 201560 ANNIVERSARY SHOW: PETHKA, DANECZEK B-DAY PARTY, 25.7.2015, Praha – Modrá Vopice

ENCORE, MARCH OF THE HORDES, SEE YOU IN HELL, LAHAR, CONTROLLED EXISTENCE, HLINOMAZ
Další akce, kde jsem nemohl chybět (úsměv). Narozky Peťky a Danečka pojaté hudebně lákaly nejen na velmi dobré hudební obsazení, ale i na skvělou sešlost kamarádů a známých na dobře známém a oblíbeném místě – v Modré Vopici. Sice se akce kryla s vodňanskou klasikou Festa de la Pohoda, ale ta mě letos line-upem docela zklamala a tak nebylo moc co řešit. Do Vopice tentokrát vyrážíme s předstihem, po pivku na Žižkově přidáváme už něco po šesté další kousky ve Vopici. Lidi se začínají scházet a kolem oslavenců je pěkně rušno. Celková návštěva je výborná a klub i dvůr jsou plné. Parádní směsice lidí – metal, hardcore, crust, punk. (Peťan)

30 rokov je krásne životné jubileum, ktoré si určite zaslúži poriadnú oslavu. Peťka a Daneczek túto skutočnosť zobrali veľmi zodpovedne a celú oslavu v Modrej Vopici pojali v obrovskom štýle. Už len účast šiestich kapiel naznačovala, že to asi nebude malá párty… S Peťanom dáváme tradičný predkoncertový zraz, stavíme sa na pivko do našej novej obľúbenej krčmičky na Žižkove a okolo siedmej dorážame do Vopice. Po prípitku s oslávenkyňou sa zakecávame s kamarátmi, ktorých je tu tento celkom chladný deň viac než dosť. Ale to sa dalo čakať. Čas pomaly ale isto plynie a na pódiu sa už začína niečo diať. (Lukáš)

Prvou kapelou večera sú crusteri ENCORE. Kapelu nepoznám a nesledujem, ale naživo ma celkom zaujali. Poriadny crustový nárez s charizmatickou speváčkou za mikrofónom stačí na to, aby som si podupkával nohou a občas hodil vlasmi. Na začiatok super. (Lukáš)

Jako první začali hrát pražští ENCORE. Jedná se o moje první seznámení s kapelou, která od začátku sype špinavý crust/punk švédského (nebo žižkovského, haha) střihu. Za mikrákem slečna, která řevem v klidu konkuruje mužským kolegům z daného žánru. Zvuk nic moc a po chvíli jdu ven na vzduch. Nicméně jako rozjezd ENCORE nezklamali. (Peťan)

To slavonští MARCH OF THE HORDES jsou už protřelým jménem a ani nespočítám, kolikrát jsem je viděl naživo. Mám jejich zahuhlaný severský death metal s crustovou příchutí rád, ale ne vždy se jim povede dobrý zvuk. I tentokrát to byla spíš koule. Co naplat, hudebně to tam ale bylo a já si MARCH OF THE HORDES užil. Chrastilo a řvalo jim to parádně, prostě ENTOMBED a NIHILIST rulez! (Peťan)

Ďalšou bandou sú slavonickí MARCH OF THE HORDES. Tak toto som teda nečakal. Hneď od prvých tónov ma kapela absolútne vtiahne. Nemal to byť punk, či crust? Neviem, ale ja som nadobudol pocit, že k nám dorazila nejaká švédska kapela z 90. rokov. Totálna špina, dokonalý zvuk gitár, presne takto to mám rád. Zahrané od podlahy, priamočiaro, chlapi sa s ničím nemaznali a poriadne nám dali do tela. Pre mňa naozaj veľké prekvapenie večera a určite to nebolo moje posledné stretnutie s kapelou. Dík borci! (Lukáš)

SEE YOU IN HELL už jsou na scéně pojem a i tentokrát to dokázali. Viděl jsem kapelu přesně po roce a bavili mě úplně stejně. Mám pocit, že i setlist byl podobný. Poctivá dávka hardcore-punku s českými výstižnými texty. Škoda jen, že se lidi moc neosmělili dopředu. Zažil jsem už jejich divočejší koncerty. Znovu zlobil zvuk, protože jsem kolikrát měl problém slyšet i vokál,
ale ve stále větším alkoholovém opojení mi to moc nevadilo (úsměv). (Peťan)

Brnenskú partičku SEE YOU IN HELL vynechávam. Snáď sa nikto neurazí, ale musel som dať nachvilku prednosť kamarátom a trošku sa pripraviť na peklo, ktoré po nich malo prísť. Pre mňa je dnes headliner jasný. A vlastne jediná kapela, ktorej tvorbu mám zmáknutú a na ich živý set sa ako vždy, tak aj dnes, tradične teším. LAHAR sú na scéne zavedeným pojmom a od týchto chlapíkov nemôžeme čakať nič iné ako absolútnu smršť vražedných riffov, salvu bicích a totálny bordel v kotli! A tak sa aj stalo. Od prvého úderu do nástrojov bolo jasné, kto tu dnes večer vládne. Takmer okamžite sa ocitám v moshpite, z ktorého by ma nedostala ani čierna sanitka. V tranze si spolu s Inym trýznime hlasivky v nesmrteľných skladbách ako „Neviditelná fronta“ či „Řecko“ atd. V jednom momente neodolá ani Banán a na pár sekúnd si skočí na pódium, aby sa tak mohol aspoň na chviľku vrátiť v čase a zaspomínať na svoju LAHAR éru. Proste paráda a po koncerte sa pýtam sám seba „na čo som si kurva tie biele tenisky pral?“ (Lukáš)

Klukům z LAHAR je úplně jedno, jestli hrajou na velké stage odpoledne na Obscenu nebo v narvaném malém klubu – spolehlivě zničí vždy všechny a všude. Jihočeská úderka odehrála svůj set tradičně ve velkém stylu – žádné čekání, žádné úlevy pro nikoho. Napálit, zničit a odejít. Thrash metal number one. Setlist klasika poslední doby – „Jít cestou slepou“, „Řecko“, „Neviditelná fronta“, „Oheň“, „Stý ze sta“ nebo „Život tě naučí“. Na jednu sloku skočil na pódium i Banán a ukázal, že to za rok a půl, co je z LAHAR pryč, nezapomněl (úsměv). Kotel připomínal válečnou vřavu, ostatně tak jak jsme zvyklí. LAHAR podle očekávání byli opět o jednu, vlastně o dvě třídy jinde… (Peťan)

CONTROLLED EXISTENCE si v posledních letech na tuzemské grindové scéně vytvořili slušné jméno, kterému jistě pomohla i účast na Obscenu před dvěma roky. Tentokrát v klubu opět vystřihli svůj grind-power-violence nářez. Ačkoliv jsem byl po LAHAR tak vyšťavený, část setu jsem shlédnul. Především frontwoman Luba uřvala celý set parádně. V tom ultra rychlém náletu nechyběly ani naléhavější pasáže. Palec nahoru. (Peťan)

Na závěr přišel skutečný výplach. HLINOMAZ – noise, bordel, Banánův skřek, jedna velká nasranost, rozbité čelo a já nevím co ještě. Několikaminutová šílenost na závěr (úsměv). (Peťan)

Ďalšie kapely sledujem už len jedným okom, počúvam jedným uchom a venujem sa iným pekným činnostiam ako je konzumácia pivka, či fotbálek (úsmev). Domov sa skoro nikomu z nás nechce, metro už aj tak nejazdí a nálada je tak skvelá, že by bola škoda odísť. Zostávame až do svitania a z Vopice nás vyženie až únava a „mierna“ opitosť... Myslím, že akcia sa organizátorom vydarila až nad ich očakávania, všetci sme si to krásne užili a týmto chcem Peťke ešte raz poďakovať za pozvanie a oslávencom ešte raz prajem všetko najlepšie! Díky za nezabudnuteľnú noc a snáď si to ešte niekedy zopakujeme. (úsměv) (Lukáš)

Celkově akce povedená, takže díky pořadatelům! Návštěvnost výborná, atmosféra taky. Rozmanitost kapel taková, že si vybral každý příznivec extrémní muziky. O náročnosti akce svědčí fakt, že usínám po šesté ranní. Takže ještě jednou díky a vše nejlepší! (Peťan)


sdílet
Přečteno: 1348x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 29. 7. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
híml
hergot, taky jsem se tam chystal... ale nepřízní situace to prostě nevyšlo. To mě vážně štve... Bhut | 29. 7. 2015 08:14:12

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

25. 8. 2019 | Autor: Johan
FLASH THE READIES vydávají album DUNAčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Mikael
THE COMPLICATION našli s novou deskou smysl životačtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nové album a video švédských melodiků IN MOURNINGčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový song od japonských COFFINSčtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Johan
Detaily nového alba AS I LAY DYING a třetí video Shaped by Firečtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
PERIPHERY mají nové videočtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip MONOLORDčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
Odvezte si z Metal Madness 2019 právě vycházející vinylovou verzi zatím posledního alba navrátivší se MORTIFILIEčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
INFERNO příští rok zahraje v Malajsiičtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Bury
CANNABIS CORPSE mají nové animované videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

16. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)celý článek »

7. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)celý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální Abeceda
Datum: 25. 8. 2019 13:05:12
Autor: Johan
Titulek: Příprava na BA v galeirii

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální Abeceda
Datum: 25. 8. 2019 13:03:38
Autor: Johan
Titulek: Idioti

diskuse k článku »

METALLICA, GHOST, BOKASSA
Datum: 24. 8. 2019 12:27:32
Autor: Bury
Titulek: Oficiální live video

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:32:30
Autor: Admin
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:22:24
Autor: ancient
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama