ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

EREB ALTOR, ANGANTYR, ASENBLUT, WALDGEFLÜSTER - infočíst info »

CANNIBAL CORPSE (USA), THE BLACK DAHLIA MURDER (USA), NO RETURN (FRA) - infočíst info »

EMBRIONAL (Pol), F.A.M. (Pol), BRUTALLY DECEASED (Cz) - infočíst info »

SPELL, SVARTANATT - infočíst info »

Turné SVLÉKNI TMU 2018 s DYING PASSION, ELBE a BETWEEN THE PLANETS - infočíst info »

UNDERGROUND THRASH vol. 3 - infočíst info »

DEADLY STORM FESTIVAL 12 – 17. 3. 2018 - infočíst info »

DEMON HEAD, THE TOWER - infočíst info »


Další nové články

11. 2. 2018 | English
UNTERVOID - We made the band to have the artistic freedom, connecting many elements together, but of course mostly the darkest stuff.celý článek »

12. 1. 2018 | Postřehy
GINGERHEAD oslavují úspěch v soutěži Skutečná liga novým videoklipemcelý článek »

1. 1. 2018 | Postřehy
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

31. 12. 2017 | Postřehy
Bilance roku 2017 + ohlédnutí za 20 lety Fobie + co bude v roce 2018?celý článek »

31. 12. 2017 | Dr. Kydy
Johan opouští Fobiazine, jeho další kroky směřují do Metal Hammeru!celý článek »

15. 12. 2017 | Postřehy
ROSA NOCTURNA – Pohled do nitra nového albacelý článek »

1. 12. 2017 | Postřehy
Prosincové tipy – alba & koncertycelý článek »

23. 11. 2017 | English
EGGS OF GOMORRH – We live in french speaking side of switzerland so we were mainly inspired by 90’s parisien satanik death and black metal. celý článek »


Koncerty

26. 2. 2018
Praha, Klub Vagon
MARCO MENDOZA BAND (USA), PETR HENYCH & G-BOD Již...

26. 2. 2018
Praha, Klub Vagon
MARCO MENDOZA BAND (USA), PETR HENYCH & G-BOD Již...

27. 2. 2018
Anděl Music Bar, Plzeň
VLMV /uk & STEMS /uk & Tomáš J Holý > 27.2. < Andě...

2. 3. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
PÁTEK 2. 3. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ Ml....

3. 3. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
SOBOTA 3. 3. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ Ml...

9. 3. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
PÁTEK 9. 3. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ Ml....

9. 3. 2018
Plzen, Divadlo Pod Lampou
✖ WELICORUSS (RU) symphonic black metal Tu...

11. 3. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
NEDĚLE 11. 3. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


OBSCENE EXTREME 2018
» Reporty » ÓDIO SOCIAL, SAIL THIS SHIP TOGETHER, SVINĚ!, LOOSERS / ÓDIO SOCIAL, ALIUSTERRA, HIROSHIMA NIGHTMARE

28. 3. 2015ÓDIO SOCIAL, SAIL THIS SHIP TOGETHER, SVINĚ!, LOOSERS / ÓDIO SOCIAL, ALIUSTERRA, HIROSHIMA NIGHTMARE

19.3.2015, Písek – Pí club / 20.3.2015, Tábor – Orion
Písek:

Dva dny nabité dobrou hudbou. To sliboval závěr pracovního týdne. A že bylo na co se těšit! Při svém prvním evropském turné si ÓDIO SOCIAL přichystali hned několik zastávek na území České republiky. Pro mě naprosto ideální kombinace Písek (čtvrtek) a Tábor (pátek). Pokaždé jiné předkapely a jiná atmosféra.

První štací na jihočeském poli byl Písek a to Pí club. Pro všechny věrné fans dobře známé místo, kde však není vždy ideální zvuk, čehož jsem se velice obával. Mé obavy byly oprávněné. Zvuk opět pokulhával, naštěstí tomu tak nebylo celý večer a s ubývajícími kapelami se zvuk zlepšoval.

Na začátek si své divadýlko přichystali LOOSERS. Poměrně dosti zmiňovaná kapela posledních dnů si opět přivezla punkovou náladu. Ne vše z jejich strany bylo přesné, což sami dokazovali úsměvy a srandičkami. Jenže dozajista to neubíralo na kvalitě. A jejich snažení bylo odměněno menším kotlíkem, který se rozjel u konce jejich set-listu. Divil bych se, kdybychom o této kapele v budoucnu ještě neslyšeli, a kdoví, třeba se dočkáme i nějaké nové nahrávky na chystané kompilační desce!

Po LOOSERS bez sebemenšího zdržování nastoupili bardi jihočeského rychlého HC/punku SVINĚ!. Kapela mého mládí, kterou si vždy rád poslechnu. Ve čtvrtek tomu nebylo jinak. Zvuk vytočený na maximální otáčky. Jako vždy to byla jízda od začátku až do konce. Nesměly chybět „Výlety“, „O jebání“ a kromě tradičních písní zazněly i vcelku nové ze splitu s kapelou PIVNICA.

Třetí hutnou náloží večera byli SAIL THIS SHIP TOGETHER. Písecký hardcore čerpající nejen svou image z amerických veteránů tamní scény, jakož jsou například AGNOSTIC FRONT, MADBALL či TERROR a určitě nejen z nich. Popravdě jsem byl vcelku skeptický, jelikož tento styl mám velmi rád, ale ne vždy mě česká kapela dokáže přesvědčit o tom, že to myslí vážně. Jenže STST jsou mladí plní energie a to se samozřejmě odráží i v jejich hudbě, která byla až na malé výjimky dobrá!!! Jasně, někdo může namítnout, co ta gesta, pózy apod. Já se mohu jen pousmát a odpovědět, to je hardcore a neodmyslitelně to k němu patří. Nejenom to, patří k němu také podpora různých neziskových organizací a otevřené antirasistické názory.

K mému znelíbení se koncert natahuje, což mi nesedí do karet. Občas by neuškodilo začít dřív, kór pokud se hraje v týdnu. ÓDIO SOCIAL tedy začínají až v půl 11, takže stíhám jen pár skladeb. A už od začátku mě mrzí, že nemohu zůstat déle. Rozjíždí se pravé nefalšované brazilské rodeo. Chlapci se omlouvají, že anglicky skoro neumí, ale proč by to někomu vadilo, když jejich hudba je nasáklá jihoamerickou energií. Což je samozřejmě v klubu znát a rozjíždí se pogo, které kapelu nutí neustále přikládat pod kotel. I po těch několika minutách odcházím naprosto spokojený a natěšený na zítřejší táborskou zastávku!


Tábor:

Po čtvrteční ochutnávce se nemohu dočkat večera. Čím více se blíží, tím častěji otáčím volume doprava a mám nutkání zlikvidovat vše, co mi přichází pod ruce. Tudíž když přichází okamžik odjezdu, slintám blahem.

Na místo doráží naše parta něco málo před osmou a než se stíháme rozkoukat, na proslaveném Orionském pódiu se už
tyčí HIROSHIMA NIGHTMARE. Po delší odmlce se tato budějovická chátra opět navrací do českých i zahraničních klubů. Sám jsem byl velmi zvědavý, jak jim to bude hrát a jestlipak se nová posila za bicí soupravou se vším popere. Pepča se do sestavy vžil, jako by v HIROSHIMĚ hrál odjakživa, ale celkový dojem z kapely mě uspokojením nenaplňuje. Samozřejmě, ten správný punkovo/metalový nádech to stále mělo, ale chyběla mi tam řádná dávka energie, která by mě nakopla. I když se Mařenka před plným klubem snažila dostat publikum do vřavy, pořád to mělo své mouchy. Složení play-listu bylo různorodé, od nejstarších skladeb jako byla hitovka „Přežít svou smrt“ až po úplně nové.

Jako prostřední banda se představují ALIUSTERRA, kteří vážili cestu až z dalekého Brna. Snad nebudu moc pranýřován, ale punk hardcore v jejich provedení mi moc nevoní. Nejsou pro mě úplnými nováčky, několikrát jsem měl tu možnost vychutnat si jejich skladby, jenže vždy mi to připomínalo rožnovskou scénu a vliv kapel z Polska, což není úplně můj šálek čaje. Avšak můj pocit naštěstí sdílí minimum návštěvníků a proto se před kapelou dějí věci. Roztáčí se mosh a klub se začíná otřásat v základech. Každopádně velkou předností těchto chlapců a děvčat jsou texty. V těch si libuji a proto, jak tvrdím už řádku let, není-li to po hudební stránce to pravé ořechové, čtěte texty, můžete být jenom a jenom překvapeni.

Informace z bulváru tvrdily, že brazilská banda to minulý večer pěkně rozjela a jejich únava je znát. Proto se derou na povrch malé obavy, jak na tom chlapci budou. Jenže obavy jsou rozprášeny ihned po zvukovce, když jediné bicí zůstávají na pódiu, zbytek se stěhuje mezi nažhavený dav! Nevím, jak je to možné, ale každá jihoamerická banda, kterou jsem doposud měl možnost vidět, jakmile sáhla na struny a opřela se do bicích, létaly třísky. Mám podezření, že maminky na druhé straně Zeměkoule dávají svým dětem místo dudlíku do postýlek hudební nástroje. ÓDIO SOCIAL nastupují snad s ještě větší vervou než o den dříve. Ihned po úvodních skladbách se před kapelou a mezi ní strhává totální amok, lidi šílejí a s nimi kapela, která během každé skladby velice děkuje za energii, kterou jim diváci tímto běsněním dodávají. Set-list je průřez jejich tvorbou, i když si tím nejsem úplně jist, přeci jen lámavá angličtina, prokládaná češtinou a jejich rodným jazykem mi moc šancí na poznání nedává. Vlastně je to naprosto jedno, protože srovnávají všechno se zemí a já tento koncert řadím mezi top roku 2015.

Potvrzení, že jsou to nejenom skvělí hudebníci, ale především i výborní lidé, dokazují po skončení koncertu, kdy se celá banda druží s celým osazenstvem u distra.

Oba dva dny byly něčím výjimečné. Velké poděkování patří Zebrovi a Radimovi za skvělé koncerty, kapelám, které dělají support a vám všem, kteří tyto koncerty podporujete. Taktéž je úžasné, že v obou klubech bylo částečně omezeno kouření a nikomu to absolutně nevadilo.

Rád bych na konci popřál ÓDIO SOCIAL bezproblémové dokončení turné a plné kluby, jako tomu bylo v Písku a Táboře. Těším se na další shledání.

Fotky z Písku: Syky

Celá galerie


sdílet
Přečteno: 1815x Autor: David | Další články autora
Datum: 28. 3. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 15) ÓDIO SOCIAL SAIL THIS SHIP TOGETHER SVINĚ! LOOSERS

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 2. 2018 | Autor: Mikael
SAINTED SINNERS se zpěvákem Davidem Reecem přijedou do Plzněčtěte zde »

19. 2. 2018 | Autor: Johan
Novinky u HYDRARRGYRUMčtěte zde »

18. 2. 2018 | Autor: Coornelus
Nový projekt MARTIANS představuje první singlčtěte zde »

18. 2. 2018 | Autor: Johan
JÄÄPORTIT - Jääportit CD čtěte zde »

17. 2. 2018 | Autor: Johan
ELBE - Sudety CD čtěte zde »

17. 2. 2018 | Autor: Mikael
Nový videoklip skupiny DONORčtěte zde »

16. 2. 2018 | Autor: Johan
DÆRRWIN vydají debut u MetalGatečtěte zde »

16. 2. 2018 | Autor: Mikael
ARMORED DAWN - "Chance To Live Again" (lyric video)čtěte zde »

15. 2. 2018 | Autor: Johan
Předobjednávky digibooku a merchandise k tributnímu albu pro DISSOLVING OF PRODIGYčtěte zde »

15. 2. 2018 | Autor: Mikael
WELICORUSS vystoupí v březnu v Plzničtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

12. 2. 2018 | Recenze
MASTER´S HAMMER – Fascinatorcelý článek »

22. 1. 2018 | Recenze
To nej... za rok 2017 – domácí nahrávkacelý článek »

6. 2. 2018 | Rozhovory
Jiří BigBoss Valter (ROOT, BIGBOSS BAND) – Pro mě jsou všechny roky strávené s muzikou a kapelou ty nejlepší – 30 nejlepších let mého života.celý článek »

29. 1. 2018 | Recenze
To nej... za rok 2017 – zahraniční nahrávkacelý článek »

24. 1. 2018 | Recenze
AOSOTH – V: The Inside Scripturescelý článek »

1. 2. 2018 | Reporty
LVMEN, TOMÁŠ PALUCHA, PLEASE THE TREEScelý článek »


Poslední diskuse

REBIRTH OF NEFAST – Tabernaculum
Datum: 19. 2. 2018 11:38:43
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

UŽ JSME DOMA – Hollywood
Datum: 18. 2. 2018 17:07:09
Autor: Miroslav Wanek
Titulek: původní vydání - oprava

diskuse k článku »

UŽ JSME DOMA – Hollywood
Datum: 17. 2. 2018 15:37:38
Autor: Jirka D. // Echoes
Titulek: ...

diskuse k článku »

MASTER´S HAMMER – Fascinator
Datum: 17. 2. 2018 07:22:10
Autor: Vatutinwot
Titulek: s lehkým odstupem

diskuse k článku »

MASTER´S HAMMER – Fascinator
Datum: 16. 2. 2018 19:32:26
Autor: immortal
Titulek: To: Coornelus

diskuse k článku »

MASTER´S HAMMER – Fascinator
Datum: 16. 2. 2018 16:40:55
Autor: Coornelus
Titulek: immortal

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama