- Princ temnot navždy opustil tento svět 
 - Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
 - Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
 - VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
 - Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
 - GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
 - RUFF MAJIK – Česká republika je od naší poslední návštěvy na vrcholu našeho seznamu, kam se nejvíc těšíme!
 - Co říkáš na návrat SLAYER na pódia? – část II.
 
- 07. 11. 2025Rock Café Jablunkov hostí trojici kapel : Colosalist (NO/...
 - 08. 11. 2025Black Metal. PAVIJAn PUB Hradec Králové
 - 08. 11. 2025Punkový večírek s výjimečnou sestavou kapel je tady! Těši...
 - 08. 11. 2025Další ročník Waiting for the Winter je před námi a s ním ...
 - 09. 11. 2025Temný a syrový listopadový večer v podání black metalovýc...
 - 10. 11. 2025Koncert kapel: HEKATON - ancient melodic semi-tech death...
 - 12. 11. 2025YAGODY /Ukrajina/ & MDK Band > 11.12. @ Pod Lampou, Plzeň...
 - 13. 11. 2025Po letošním parádním secret show budíčku na Rock for Peop...
 

Hradby Jednoty začínají už v pátek, podívejte se na kompletní program
Zájezd s cestovní kanceláří Jednota na malebný zámek Plumlov v Olomouckém kraji začíná příhodně tento pátek 13. Jste připraveni?
Podívejte se na kompletní harmonogram koncertního pásma HRADBY JEDNOTY, kde uvidíte a uslyšíte elitu místní i evropské okrajové hudby. Veškere praktické informace naleznete v události, dozvíte se i tipy na výlety v okolí.
Vstupenky za 1050 Kč jsou v prodeji v síti Boom a Goout do pátku 13. 9. do 18:00. Na místě bude v prodeji vstup na 2 dny za 1200 Kč a sobotní za 700 Kč.
Hradby Jednoty osídlí manýristickou dominantu Plumlov na ostrohu nad Podhradským rybníkem s velkolepě pojatou fasádou, která má u nás obdoby snad jen v Černínském paláci, a zaplní ji výběrem mimořádných umělců ze současné experimentální, elektronické a obecně nekonvenční hudby.
Hlavní stage bude situovaná do sklepení zámku, koncerty se odehrají i v klavírním salonku v nejvyšší patře zámku nebo dílně.
V programu Hradeb Jednoty se pojí velká očekávaní s návratem Demdike Stare, kteří v ČR vystoupí po šesti letech. Britské duo si vybudovalo renomé působivými nahrávkami na pomezí dubu a techna se specifickou hororovou atmosférou, jde ovšem také o náruživé sběratele hudebních kuriozit a tato záliba se promítá i do jejich tvorby, ať už v podobě samplů nebo rovnou stylových kotrmelců. S Demdike Stare je vždy spojená dráždivá nejistota, čemu se budou věnovat příště, jejich hledačství je ovšem stabilně pozoruhodné.
Spíše než návraty, ovšem akce představí české premiéry zahraničního interpretstva. Ze zásadního ugandského labelu Nyege Nyege Tapes přijede Judgitzu, alter ego „punkového etnomuzikologa“ Juliena Hairona, které se inspiruje hyperrychlým tanzanijským žánrem singeli, ovšem dává mu temnější až okultní náboj, který podporuje také překvapivá fúze s bretaňským folkem. Progresivní přístup se zde potkává s mimořádnou intenzitou.
Něco podobného platí i o triu PLF. Společný projekt rakouských experimentátorů Petera Kutina a Lukase Königa s nomádkou Elvin Brandhi balancuje mezi písničkami a rozlámanou improvizací a aktuálně sbírá nadšené ohlasy na prestižních festivalech typu Unsound. Brandhi už Jednota uváděla vícekrát, s PLF se ovšem v ČR představí poprvé a spojení jejích zběsilých vokálních kreací s Kutinovými řezavými kytarami a elektronikou a důraznými rytmy Königových bicích slibuje pamětihodný zážitek.
Mimořádnou událostí bude vystoupení nového projektu Fire Like Fire, ve kterém se setkává vokalistka a hráčka na elektroniku Cinder s improvizujícím trumpetistou Petrem Vrbou. Cinder působí od 80. let v kultovním postindustriálním projektu Cindytalk a podílela se i na superskupině This Mortal Coil, zejména projekt Becoming Animal s Massimem Pupillem ze Zu ale ukázal, že vedle skládání potemnělých abstrakcí vyniká také jako zpěvačka. Její androgynní hlas exceluje v nápěvech zároveň majestátních a baladických a není pochyb o tom, že Vrbova manipulovaná i lyrická trubka pro něj bude skvělým partnerem.
Bohatě bude samozřejmě zastoupená i česká a slovenská scéna. Petr Válek, jeden ze vzácných lidí schopných prezentovat abstraktní a nehudební zvuky široké veřejnosti, si dá s Ondřejem Mertou (Bastl Instruments) a Járou Tarnovskim (Gurun Gurun ad.) speciální odpolední performance/instalaci, ve které bude trio, potenciálně ad hoc rozšířené o další hosty, hrát na Válkovy mašinky i na vše kolem od papírových krabic po žebřík. Výrazný saxofonista a skladatel Miro Tóth vystoupí se Slavem Krekovičem (mj. dramaturg festivalu NEXT a prostoru A4) jako Shibuya Motors, intenzitu jejich noisového free jazzu navíc podpoří hostující bubeník.
Zámecký sál s koncertním křídlem využije Božské soaré, tedy Boh vajec a Katov syn(th), se svébytnou ambientní elektroakustikou pro klavír a synťáky. Jejich snovému výrazu se přiblíží niněrista Line Gate, který pracuje s uhrančivým niněrovým dronem a bezeslovnými vokály. Drsným kontrapunktem naopak bude kapela Zmyrna, která kombinuje blackmetalový sound se zájmem o středověk, a obdobný zvukový tlak se přes jiný žánr dá čekat i od společného setu Urbsounds – projektů Urbanfailure, Makkatu, Shutcoo a Vrtačky po desáté hodině, které představují výběr tvrdého techna s industriálními a experimentálními tendencemi.

Autor: Johan
- 04. 11. 2025 / Bury
Obscene Extreme Festival představuje další kapely pro rok 2026 ... - 04. 11. 2025 / Bury
PUSCIFER zveřejnili nové video ... - 04. 11. 2025 / Johan
Nové album ABSTRACT u Pařát Productions ... - 04. 11. 2025 / Johan
Pozor na svou mantru, v novém singlu varují NAHUM ... - 03. 11. 2025 / Johan
ETEF 2026 - první emise vstupenek vyprodána, startuje druhá ... - 03. 11. 2025 / Johan
Doommetalová kapela CLOUDS prináša mraky nad Nitru! ... - 03. 11. 2025 / Bury
PORT NOIR mají nový videoklip ... - 02. 11. 2025 / Johan
Nabitý listopad v podání Obscure Promotion ... - 02. 11. 2025 / Bury
DEEZ NUTS mají nový videoklip ... - 02. 11. 2025 / Bury
HOSTILIA zveřejnili nový videoklip ... - 02. 11. 2025 / Johan
WITCH HAMMER v novém klipu vyzývají: Žijte každý den, jako by byl poslední ... - 01. 11. 2025 / Bury
MY OWN VOICE mají nový videoklip ... 
- SVĚTEC Z PEKLA
 - RISPOSTA – Nová sestava přinesla novej náboj, o deset let mladší Dejv se svým mladickým agresivním gring přístupem v kombinaci s o deset starším Tomem kapelu i nás osobně hodně posunuli.
 - THRASH NIGHTMARE vol. 12, 10.-11. 10. 2025, Písek – Divadlo Pod Čarou – den první
 - ELBE – Peculiar
 - THRASH NIGHTMARE vol. 12, 10.-11. 10. 2025, Písek – Divadlo Pod Čarou – den druhý 
 - LVMEN – Amen 
 - ULTIMA RATIO FEST 2025, 6. 10. 2025, Praha – SaSaZu
 - TÄMÄ SURU – Aamunkoi
 - Listopadové tipy – alba & koncerty
 - SOUL MASSACRE – Feast for Kings
 
- Listopadové tipy – alba & koncerty
04. 11. 2025 11:32 / Krakomosher
The Troops of Doom
Krom jiných vynechaných koncert určitě za zmínku stojí to... - ARCH ENEMY, ELUVEITIE, AMORPHIS, GATECREEPER
31. 10. 2025 20:48 / immortal
Fotky
Asi by to chtělo lepší foto nádobíčko. - AFSKY, MYRDAL - info
26. 10. 2025 08:22 / Johan
Tiskovka
Tiskové zprávy přebíráme od pořadatelů v původním znění. - AFSKY, MYRDAL - info
24. 10. 2025 17:38 / Immortal
To je lepší
No vida 2022 :) - AFSKY, MYRDAL - info
23. 10. 2025 06:34 / Imortal
Aha
Tak Myrdal teprve vzniknou. Není od věci si je poslechnou... - LVMEN – Amen 
21. 10. 2025 14:45 / Bizz
Ale no tak! Co to hodnocení? :D - TAU CROSS – Tau Cross
20. 10. 2025 21:42 / George
Album je to velmi dobré. Co mě ale odvádí od pořízení toh... - SVĚTEC Z PEKLA
19. 10. 2025 02:56 / Petr
No...
První DVD za 3 z 5, bohužel druhé DVD odhalilo všechnu ml... - ULTIMA RATIO FEST 2025, 6. 10. 2025, Praha – SaSaZu
17. 10. 2025 11:14 / Rainmaker
Iotunn
Jón Aldará s kapelou bohužel na tomto turné nevystupuje! ... - THRASH NIGHTMARE vol. 12, 10.-11. 10. 2025, Písek – Divad...
16. 10. 2025 11:35 / Peťan
Report
Díky za poctivý report! Trošku mám pocit, že jsem byl na ... 



