Nejbližší koncerty
  • 27. 07. 202427.7 první ročník festivalu Leviathan Open Air, fotbalové...
  • 03. 08. 202427. ročník festivalu extrémní hudby v posázavských Krhani...
  • 09. 08. 2024Druhá zastávka nukleární fúze proběhne v Kestřanech na fo...
  • 20. 08. 2024Ruská pagan metalová kapela Arkona se vrací do Ostravy s ...
  • 22. 08. 2024More Noise For Life Vol. 16 BASTARD ROYALTY - Crust co...
  • 23. 08. 202423.-24. 8. 2024, fotbalové hřiště Lužná u Rakovníka SQUA...
  • 24. 08. 2024TOUTATIS FEST První ročník jednodenního plzeňského fest...
  • 30. 08. 2024Warm-up festivalu METAL!!! v čele s ILL NIÑO je zde! Tato...
LLYR

Již jedenáctý ročník festivalu proběhne opět začátkem září a pořadatelé přinášejí základní informace. Vedle uměleckých žánrů a lokalit, kde se Pilsen Busking Fest uskuteční jsou zveřejněna i první jména v hlavním programu festivalu. Pořadatelé zároveň apelují na své fanoušky, aby je podpořili ve sbírce na portále Donio.

1. července, Plzeň – V letošním roce proběhne tento mezinárodní festival pouličního i jiného umění od 5. do 8. září a pořadatelé již pilně pracují na programu, který bude mít opět co nabídnout každému z obyvatel i návštěvníků Plzně. Na své si přijdou zejména milovníci různorodých uměleckých směrů, ale i běžní obyvatelé města díky odvážné a zároveň velice přístupné festivalové dramaturgii. V rámci programu se představí pouliční hudebníci, kapely různých žánrů, komedianti, žongléři, cirkusáci, akrobaté nebo tanečníci. Dále se připravují různé  interaktivní kreativní zóny a další překvapení, která se často urodí jen pár dní před začátkem festivalu nebo i přímo během něj.

Hlavním středobodem festivalu se stejně jako v minulých letech stane náměstí Republiky. V každém rohu vyroste jedna z ozvučených zón a pořadatelé slibují, že program poskládají tak, aby se vzájemně nerušil. Na náměstí tak vyroste velké a malé pódium, informační stan, prodejní stánky a kreativní zóny určené pro přímé zapojení návštěvníků či pro tvorbu všemožných umělců. Festival se odehraje zároveň v sadovém okruhu a přilehlých ulicích na již prověřených místech u Muzea, Družby a Branky. A jak už je zvykem – část program bude dopředu daná a část ne.

Pořadatelé se chystají postupně jak na webu, tak sociálních sítích odhalit potvrzené umělce a nyní si představíme první z nich. Na Pilsen Busking Festu 2024 vystoupí po roční přestávce hráč na didgeridoo Renato Oliveira z Portugalska se svým projektem Till Sunday Pirate, reggae / dub, milovník smyček, dubu a reggae Reuben Stone z Nového Zélandu, ethno / world music duo z Bulharských hor The Flying Nomads, lehce výstřední hip hop / soul duo Major Butta z USA, vítěýka loňské Porty a písničkářka Marie Tilšarová s kapelou, po třetí za sebou se ukáže i electro project Gray Contrast z Německa, indie folkové duo z Austrálie Saije nebo strhující ohňová show v podání Fire Ninja, který pochází taktéž z Austrálie.

„Na festivale není předem dané vstupné a je na každém z návštěvníků, zda a případně jakou částkou konkrétního umělce podpoří. Po jedenácti letech našeho fungování jsme se sami dostali do situace, kdy pro zajištění existence a úrovně kvality festivalu potřebujeme podpořit od svých fanoušků a návštěvníků formou dobrovolného vstupného do virtuálního klobouku. Máme pro tento účel zřízenou sbírku na portále Donio a žádáme všechny naše fanoušky o podporu,“ apeluje Pavel Výška, jeden z pořadatelů festivalu.

Odkaz na sbírku: https://donio.cz/podporujipilsenbuskingfest

Pouliční umění (anglicky busking; jednotlivý umělec je busker) je označení pro jakékoli umělecké vystupování – ať už hudební, divadelní či třeba artistické – na veřejných prostranstvích spojené s odměnou od veřejnosti. Kolemjdoucí většinou hází libovolné částky do přistaveného klobouku, krabičky či pouzdra od hudebního nástroje.

Pro více informací sledujte web festivalu a sociální sítě festivalu: 

facebooková událost: https://www.facebook.com/share/2krFANVkLFypRcgY/ 
web: https://buskingfest.cz/  
facebook: https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest
instagram: https://www.instagram.com/pilsenbuskingfest/
aftermovie: https://www.youtube.com/watch?v=CwOegC2uNBI
sbírka na portále Donio: https://donio.cz/podporujipilsenbuskingfest


Publikováno: 07. 07. 2024
Autor: Johan

Fotogalerie