TELEPATIE

Předposledním titulem na vydavatelství Malárie v roce 2020 je debut rožnovské postpunkové kapely CHOROBOPOP. Skupina vznikla na troskách hardcorepunkového TELEFONU. Poté, co jeho řady opustil bubeník, sáhla osiřelá trojice Zay, Keč a Ctib po bicím automatu, změnila název a
pustila se do hledání nové tváře, od té předchozí záměrně odlišné. 

Michal Smrčina z Full Moon Zine v roce 2018 o kapele napsal: Dvě kytary, basa, bicí automat a tři zpěvy, léta osmdesátá a devadesátá dýchají na krk, no-wave řízlý rezatou břitvou, melancholická líbivost bez kýče. Chorobopop skládají písně naléhavé i lehce znepokojivé, nemusí křičet, aby byli slyšet. Označení „ne-pop“ přináší písničkovost i břitké slovní obraty, nesoucí trochu nihilismu i dravosti a chuti jednat. Chytlavé texty črtají sugestivní obrazy, přitom zůstávají civilní a nenucené. Záznamy všední existence, nadějných vyhlídek i krizí. 

Album Kočky, krysy, celebrity zachycuje současnou podobu kapely, přestože na něm najdete i písně vzniklé v samých začátcích. V nástrojích oproti původní sestavě, kterou můžete znát z dřívějších koncertů nebo starších demonahrávek, přibyly klávesy. Nahrávka (včetně mixu a masteringu) vznikla v první polovině roku 2020 ve studiu Ziki records ve Zdětíně u Prostějova.

Album vychází na vinylu a digitálně na Bandcampu 16. prosince 2020. CD verze a Spotify budou k dispozici o něco později. Ve výsledku se můžete těšit na jedenáct songů o délce 31 minut a 31 vteřin. Podobnost s výročím čistě náhodná?

Seznam skladeb:
1. Zámek
2. Komerční potenciál
3. Tetrapack
4. Kočky
5. Astroguy
6. Zrcadla
7. Aniž zaklepal
8. Hněv
9. Rejnok
10. Spotřebič
11. Plout

Limitovaný náklad. Vinyl 322 kusů, CD 300 ks

Martin Valášek
malarie records
tel: +420602676988
web: http://malarie.eu
FCB: https://www.facebook.com/martin.malarie


Publikováno: 19. 12. 2020
Autor: Johan

Fotogalerie