- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- RUFF MAJIK – Česká republika je od naší poslední návštěvy na vrcholu našeho seznamu, kam se nejvíc těšíme!
- Co říkáš na návrat SLAYER na pódia? – část II.
- 27. 12. 2025Metalisté NOTHING LEFT TO SAY z Plzně zahrají na závěr ro...
- 08. 01. 2026Prvním akcí roku 2026 bude večer v duchu norského black m...
- 09. 01. 2026Hrají: DEBUSTROL legendární thrash metal ( Mladá Boles...
- 10. 01. 2026Pěkně zostra nám rok 2026 odpálí grindcore večer za účast...
- 10. 01. 2026Hrají: AQVA SILENTIA ( Frýdek-Místek ), ILEGALITY (...
- 16. 01. 2026METALCORE OVER KABINET BOUND TO BREAK (alternative m...
- 24. 01. 2026BLEEDING EARS METAL MEATING je zpáty! Čtvrté pokračování...
- 24. 01. 2026Benefiční koncert pro kamaráda postiženého roztroušenou s...

Baskytarista David Hradílek vydal novou hororovou knihu s názvem Torso
David Hradílek, který je známý svou účastí v kapelách jako Törr, Vidock, After Rain nebo Innersphere, nadále pokračuje ve své literární činnosti. Začátkem prosince 2020 mu vyšla nová kniha Torso, která uzavírá hororovou trilogii The Dark Germany Trilogy. Navazuje tak na předešlá díla Hadamar a Schramm.
„Jedním z hlavních témat této knižní trilogie je člověk v extrémních podmínkách a snaha vypořádat se s nimi - uvěznění v nacistické psychiatrické léčebně, vlastní dítě naložené ve formaldehydu, dobrovolné amputace, extrémní snové výjevy, morbidní artistická představení a tak dále,“ popisuje autor a dodává, že je kniha Torso opět napsána v anglickém jazyce (stejně jako druhý díl Schramm).
V psaní hodlá David Hradílek pokračovat i po uzavření zmíněné trilogie. Už nyní pracuje na hororové knize My Sweet Morturary, jejíž příběh se bude odehrávat, jak název napovídá, převážně v márnici. Autor v ní propojí své dvě vášně – literaturu a metalovou hudbu. Kromě toho, že se téma metalové muziky objeví v samotném textu, vznikne ke knize také hudební doprovod. Ten vyjde jako Davidova sólovka a bude součástí kompletu. Pokud tomu situace kolem covid-19 dovolí, v budoucnu by rád David Hradílek s tímto materiálem vystupoval i naživo s kapelou.
Co se týká muziky, tak horkou novinkou je Davidova účast v kapele Maze of Chaos. „Na konci září 2020 jsem byl osloven Hereticem, vokalistou metalové kapely Labyrint Chaosu, jenž před nějakým časem přišel o celou sestavu, jestli bych mu složil kompletní materiál na jeho album. Souhlasil jsem a během necelých tří měsíců jsem dal skladby dohromady. Jako session kytarista a baskytarista jsem je také okamžitě nahrál v nahrávacím studiu. Později se kapela přejmenovala na Maze of Chaos. Žánrově se hudba pohybuje mezi death, black a doom metalem. Deska by měla vyjít někdy během příštího roku,“ popisuje David Hradílek.
David Hradílek je aktivní muzikant, který prošel hned několika metalovými kapelami, přičemž nejvýraznější bylo jeho působení v thrashových Vidock. Roky také táhne vlastní projekt Adagio Funebre, se kterým vyprodukoval dvě dlouhohrající desky.
Veškeré informace zájemci naleznou na webu www.davidhradilek.com. Kniha Torso se dá objednat na mailu adagiofunebre@seznam.cz za 200 korun.

Autor: Johan
- 25. 12. 2025 / Bury
AMORPHIS mají nový videoklip ... - 23. 12. 2025 / Bury
Obscene Extreme Festival představuje další kapely pro rok 2026 ... - 23. 12. 2025 / Johan
HEXVESSEL a ALUK TODOLO zahrají v dubnu 2026 v Praze ... - 22. 12. 2025 / Johan
SATAN KLAUS FEST 2026 - program zveřejněn ... - 22. 12. 2025 / Johan
BŘEZFEST 2026 zve na XIII. STOLETÍ, DARK GAMBALLE a další ... - 21. 12. 2025 / Bury
Obscene Extreme Festival představuje další kapely pro rok 2026 ... - 21. 12. 2025 / Johan
ROSA NOCTURNA jede rychleji než namazaný blesk ... - 20. 12. 2025 / Johan
INSANE vydali další ponávratový singl ... - 19. 12. 2025 / Johan
RANDOM CHOICES – "Mal by som": Ochutnávka pred albumom je satirou na svet influencerov ... - 18. 12. 2025 / Johan
ETEF 2026 oznamuje: RUÏM, VITACIT, JORDSJUK, EMBRIONAL, BOHEMYST & TEMORA ... - 18. 12. 2025 / Michal Filipi
Metalisté NOTHING LEFT TO SAY zakončí rok koncertem na domácí půdě ... - 17. 12. 2025 / Johan
FREE FALL – nový videoklip „Kořist“ z festivalu Slovácké léto ...
- DESTRUKTORRR vol. 2
- Prosincové tipy – alba & koncerty
- LVMEN, CODE NAME LINHART
- SVĚTEC Z PEKLA – Petr Štěpán vzal velkoryse na vědomí, že některé scény, které se mu nelíbí, nebo by byl nejradši, „aby filmařům ve střižně spadly takzvaně pod stůl“, jak řekl na premiéře prvního dílu v Jihlavě, ho až ikonicky charakterizují.
- PARAMBUCHA číslo 18
- ENTRAPPED – Světlo je mrtvý
- CELEBRARE NOCTEM FEST X
- IGNITE, SPRINGLESS
- MOROUS, WHIPSTRIKER, APOKALYPTIC RAIDS
- M.A.C. OF MAD – Keep Music Evil
- DESTRUKTORRR vol. 2
23. 12. 2025 08:13 / K.
rozhovory
Hodnotit kvalitu rozhovoru je ošemetná vec. Já sem zase u... - NIKANDER – Sekyra prohnaná kolenem
16. 12. 2025 19:17 / Radouš
Já bych řek, že to lety uzrálo :-) - PARAMBUCHA číslo 18
16. 12. 2025 12:34 / Slavnar
dekujeme Johane za peknou recenzuru <3 - LVMEN, CODE NAME LINHART
13. 12. 2025 02:20 / Peťan
Lvmen
Lvmen jsem zkoušel tolikrát a nikdy mě to nechytlo. Vlast... - DESTRUKTORRR vol. 2
12. 12. 2025 14:39 / ...
Díky za tvoji recenzi k zinu. Díky za ní hlavně díky tomu... - LVMEN, CODE NAME LINHART
10. 12. 2025 09:16 / Coornelus
+++
Pěknej report, kluci, a parádní fotky, Jindro! Souhlasím ... - MOROUS, WHIPSTRIKER, APOKALYPTIC RAIDS
04. 12. 2025 14:27 / Bhut
zjevně atraktivní akce
Zaujala mě fotografie č.22, na které lze spatřit hned 5 f... - CORONER – Dissonance Theory
19. 11. 2025 07:59 / Horaguru
Ano, díky ;-)
Žel, zároveň velice pravděpodobný :-))) - CORONER – Dissonance Theory
18. 11. 2025 22:23 / Pekárek
Ten závěr recenze je opravdu vtipný.:-) - ÚTOK Z JÁMY vol. 1
15. 11. 2025 23:46 / ....
Asi by stačilo mít sebereflexí a nekopat kolem sebe za ná...


