Nejbližší koncerty
  • 09. 07. 2022VYSTOUPÍ: AC/DC CZECH TRIBUTE, PURPLE MANIA, DEAD DANIELS...
  • 09. 07. 2022Zputnik (punk-electronica) Rissla (symphonic hard rock) ...
  • 12. 07. 2022V Rock Café Southock se uskuteční výjimečný koncert roku ...
  • 16. 07. 2022Motosraz Bahno Louny 2022 - Motorhead CZ Revival, Blue Ro...
  • 16. 07. 2022Vystoupí kapely: Plexis, Jaksi Taksi, Appel Juice, Nízká ...
  • 22. 07. 2022ETEF – Enter The Eternal Fire festival, 22.-23. 7. 2022 ...
  • 22. 07. 2022Páteční deathmetalový večer ve společnosti kapel : BLOODP...
  • 23. 07. 2022OpenAir koncert pražské rockové kapely Dead Daniels v měs...
ASMODEUS – PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH, NYNÍ I JAKO ČERNÁ NEBO ORANŽOVÁ GRAMODESKA

14. 5. 2016, Temelín - Temelínská hospoda

Minulou sobotu se temelínská hospoda otevřela pro širokou metalovou veřejnost z blízkého i dalekého okolí. Na poslední chvíli čachry s pořadím a odpadnuvší DOOMAS ze Slovenska zapříčinili, že první hráli thrash/death matadoři ANTIGOD v čele s Chymusem. Ono vlastně první měli hrát THE REVOLT a ony zmíněné čachry s pořadím byly z důvodu toho, že měli údajně autonehodu a ohlásili, že budou hrát poslední. Naštěstí se ale nikomu z nich nic nestalo a tak jsem měl možnost kluky zahlédnout už při setu F.O.B. na sále. Pak se ale zase vytratili. Možná se někomu z nich po té nehodě udělalo špatně. Kdo ví.

Ale zpátky k ANTIGOD, kterým to šlape jak sviňa. Kdo má rád old school thrash/death, je tu správně. Na sále mohlo být v tuhle brzkou dobu (v 18 h) tak cca 70 lidiček, což nebylo špatné. Valivá muzika postavená na 2 perfektních kytarách, které i střídavě sólují, se jen tak nevidí. K tomu nekompromisní Chymusův diktát. Dobrý začátek.

Druhé AWRIZIS z Havířova jsem vnímal pouze periferně a nijak extra mne to nebralo. Další F.O.B. zahráli standardní set a patrně poslední koncert s kytaristou Honzou. Hned po nich pak organizátoři DESIRE FOR SORROW. Bylo znát, že jsou takřka doma a na sále v tu dobu mohlo být cca 100 lidiček. Už jsem kapelu párkrát viděl, ale tady jsem si dal záležet a navíc kluci křtili novou desku – splitko s AWRIZIS. Dnešní vystoupení patřilo pro mne u kluků k těm povedenějším, navíc k vrcholu pak ještě přispěl cover od HYPOCRISY ve spolupráci s kytaristou z AWRIZIS. Paráda.

Na další MATER MONSTIFERA jsem byl hodně zvědavý, neb avizovali speciální koncert s Destructorem. Vystoupení se rozhodně povedlo a bylo zajímavé vidět Destu po letech zase na stagi. Zazněly klasické pecky z dob, jak jsem je znal především z AFODu. Další WELICORUSS, původem z ruského Novosibirsku, ale toho času kapela žijící v Čechách, přivezli do Temelína symphonický pagan black metal. Bohužel jsem vydržel jen asi půlku setu, neb pak jsme již vyráželi k domovu, nicméně ačkoli tento styl primárně nemusím, tak se mi jejich vystoupení líbilo a mělo to šťávu.

Dobrá akce, překvapivě i dostatek lidí, kde většina musela na akci dorazit vlastní dopravou, dobré pivko a dobrá nálada.

Fotky: Hanka


Zveřejněno: 23. 05. 2016
Přečteno:
3319 x
Autor: Márty | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář