Nejbližší koncerty
LLYR

GOVERNMENT OF PANSIES - Obhájci psa - DEMO 98 - selfrelease

Vláda macešek je název, jenž dle mého názoru absolutně neodpovídá zaměření této kapely. Dle jména lze soudit, že půjde o čistě doomový počin. Z tohoto omylu mě však vyvedl hned první poslech tohoto materiálu. Zpěv se na tomto demáčku objevuje jak vyřvaný (ovšem s komickým zabarvením) tak i čistý, ale u toho to klukům občas brutálně ujede.

No, ale abych se moc nerozkecal, tak hned zkraje něco o demáči jako celkovém počinu. Kazeta s bílým, střídmě barevně vyvedeným obalem obsahuje 6 kousků. Styl si netroufám zařadit, ale vypadá to na progresivněji zahraný thrash či heaváč první poloviny 90. let. Velikým obohacením a skvělým doplněním muziky jsou často užívané klávesy. No asi nejvíc mě dostala věc s názvem "Idylka", která zní jako totálně úchylná rockovka z vesnických zábav. A vlastně vůbec by se dalo říct, že kluci jsou se svou hudbou jako stvoření pro "heavy metalové"  zábavy. České texty mají jistého ducha a nabádají k hlubšímu zamyšlení. Chlapci se vyžívají dlouhých melodických začátcích, které jsou celkem chytlavé, ale poté mi přijde, že se celá kompozice skladby naruší a vše je v pytli, ale to je jen můj osobní názor a není to taky u každé písně.

Na závěr bych chtěl dodat, že zvuk celého dema je dosti suchý a nástroje občas úplně zanikají. I to nejspíš způsobuje mé rozpačité pocity z tohoto materiálu. Nevidím ho jako příliš progresivní, ale když se to klukům líbí, tak proč ne. Neodsuzuji, ale podle mě se jedná o výkon drobet pod úroveň muzikantských schopností této formace.


Zveřejněno: 12. 10. 1998
Přečteno:
3655 x
Autor: Bendis | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

19. 10. 2006 15:18 napsal/a Panda
Historie a rozhovor
Historii a rozhovor si můžete přečíst v Panda Zine na www.pandamusic.eu. Jedná se o archivní materiál.