Nejbližší koncerty
  • 25. 04. 2026Šesté pokračování rodinného minifestu Bloodyfest ve hvězd...
  • 28. 04. 2026FAZE (CAN) Faze jsou kanadská hardcore punková kapela ...
  • 30. 04. 20261914 (UA) Zhudebněné hrůzy první světové války na přel...
  • 01. 05. 2026Brainwash párty - toto rozhodně nebude něžný polibek pod ...
  • 02. 05. 2026Mini-turné Meet Me In The Moshpit míří do Kabinetu MÚZ! ...
  • 07. 05. 2026Večer jako stvořený pro fanoušky špinavého old-school dea...
  • 07. 05. 2026REMDIK (křest alba, SK) Netradiční rodina straight edg...
  • 08. 05. 2026SUKKHU | ABSENT GOD | TIMELESS END - Koncert tří metalový...
DARK GAMBALLE – „Dobrý lhář“

26. listopadu 2014, Praha – Strahov, 007

Víťa, Hromy a Vašek jsou Five Seconds to Leave. Verča a David jsou Kalle. Five Seconds to Leave a Kalle jsou NOD NOD. Jednoduchá rovnice, jednoduše fantastická hudba. Hudba, která nepotřebuje silných slov, aby mířila přímo do srdce.

S jindřichohradeckou a táborskou scénou úzce spjatá kapela brouzdá českými kluby už nějaký ten rok, během nich hrála se Zatokrev, Morkobot či Ides of Gemini, zejména ale k dokonalosti vypilovala sestavu velice osobitých skladeb, které letos v létě vydala digitálně a nyní dochází i na očekávaný, pečlivě vypravený vinyl, jaký kapele sluší.

Postmetal, triphop, downtempo – žánry můžeme žonglovat do zemdlení, je ale nadmíru jasné, že u Nod Nod o ně vůbec nejde. Klíčová je intimita a intenzita hudby, jaké lze propadnout na první poslech. Ne nadarmo se o debut kapely začalo spontánně zajímat hned několik zahraničních labelů, a tak se první LP Nod Nod dočká distribuce v Evropě i USA, aniž by se kapela kohokoliv doprošovala. Jednoduše hudba, jaká dokáže mluvit za sebe.

A nejpádněji to Nod Nod dokazují právě naživo: jejich soustředěné i živelné, emocionálně zničující i k rozjímání motivující koncerty dávají jasný důkaz, proč se k téhle kapele vracet. A debutové album znamenitě zachycuje všechny její přednosti: preciznost i spontánnost, schopnost být zároveň expresivní, ale nikdy ne okázalý.

Hostem křtu budou noiserockoví raubíři z kapely VLNĚNA. Začátek je vzhledem k policejní hodině nachystán na půl osmou večer, pořádá s hudebním magazínem Aardvark spjaté sdružení Naše koncerty.

Nod Nod – křest LP
host: Vlněna
středa 26. listopadu 2014, 19:30
Praha – Strahov, 007

Facebook https://www.facebook.com/events/1541712912733170

Nod Nod https://www.facebook.com/nodnodband

Nod Nod live („Soldier“) https://www.youtube.com/watch?v=gqoYCxALotA

Vlněna http://tohlemestomaka.wordpress.com/

Naše koncerty http://www.the-aardvark.cz/nase-koncerty

Zveřejněno: 04. 11. 2014
Přečteno:
3524 x
Autor: Coornelus | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář