Nejbližší koncerty
  • 20. 08. 2022Dead Daniels - OpenAir Na Staré cestě vol.3
  • 20. 08. 202220-08-2022 CHATOVÁ OSADA LUH SUŠICE koncert můžeme naz...
  • 03. 09. 2022V priebehu Montana Metal Festu vystúpia skupiny súčasnej...
  • 03. 09. 202203-09-2022 Chatová osada LUH Sušice, 34201 areál otevř...
  • 09. 09. 2022Páteční večer ve farářově sluji s PIKODEATH - thrash de...
  • 10. 09. 202210.9.2022 S-klub Olomouc Od: 18:00h. MASSACRE-(USA),NEC...
  • 17. 09. 2022Dead Daniels (Hard Rock,N´Roll - Praha): https://deaddani...
  • 23. 09. 2022Masakrální Nóbl mejdlo číslo 39. rozezvučí staří známí úd...
TELEPATIE IV - nové číslo hudebního magazínu z podsvětí

MASTERPLAN - Back for my Life EP 2004 - AFM records

Zbožňovaní i zatracovaní odvrženci Helloween se po roce opět hlásí o slovo. Bývají kritizováni za to, že jejich hudba není dost speedová a už vůbec není podobná Helloweenům ... proč by ovšem měla být?

Svým prvním, mimochodem velice kvalitním albem, si mladá skupina zajistila slušnou fanouškovskou základnu a nyní je pouze otázkou, zda následující počin tuto základnu rozšíří, nebo Masterplan upadnou do zapomnění. Tuto otázku má zodpovědet ochutávka z nového alba ve formě EP Back for my Life.

První, čím nové EP zaujme je samotný přebal, který je velice zdařilá grafická práce. Zároveň napovídá, o čem že bude následující deska - letectví (Aeronautics).

Samotné CD nabízí kromě šesti stop také "multimediální" sekci. Multimediální v uvozovkách, protože obsahuje všeho všudy jeden nepříliš originální screensaver a pozadí ve čtyřech verzích, tedy na dnešní dobu nic oslnivého.

Audio sekci otvírá stopa Back for my Life (tedy její singlová verze) - střednětempá skladba, ve které se Masterplan spovídají z osobních záležitostí, které se mezi první deskou a EP odehrály. Jde o kompozičně příjemně propracovanou skladbu s typickým zvukem Masterplan - Jornův skvělý zpěv, syrová kytara, dobře nazvučené bicí a to vše lehce podkresleno klávesami a efekty.

Následující Crimson Rider je zároveň otvírákem následujícího alba a podle toho je také patřičně našláplá - Masterplan ukazují, co v nich je, Uli řeže do svých bicích jak o závod, Roland s kytarou čaruje své riffy... Prostě speedový nářez jak má být!

Třetí skladba, Love is a Rock, je o něco pomalejší a naznačuje směr, kterým se Masterplan zřejmě uberou na příštím albu - heavy melodie spolu se složitější stavbou skladby. Rozhodně nejde o skladbu na jeden poslech, ale když se člověk proposlouchá k jádru, jde o velmi dobrou věc.

Poslední regulérní skladba alba - Killing in Time je někde mezi Crimson Rider a Love is a Rock - rychlejší náročnější skladba. Opět velice příjemná.

Pátá a šestá stopa jsou "vykradené" stopy Killing in Time a Back for my Life. Killing in Time je zde ve své intrumentální verzi (což ovšem není na škodu, posluchač má možnost lépe docenit intrumentální zručnost kapely), Back for my Life v plné verzi tak, jak se bude nacházet na albu Aeronautics.

Celkově jde o EP velmi dobré, s vynikající jak vizuální, tak hudební stránkou věci, a jestli bude v podobném duchu CD Aeronautics, které vychází 24.ledna, mají Masterplan svou pozici jistou a Helloweenům opět roste silná konkurence.

Skladby:

1. Back for my Life (Single Version)

2. Crimson Rider  (Album Version)

3. Love is a Rock (Non-Album Version)

4. Killing in Time (Non-Album Version)

5. Killing in Time (Instumental Non-Album Track)

6. Back for my Life (Album Version)

7. Multimédia

Složení:

Jorn Lande - zpěv

Roland Grapow - kytary

Jan S. Eckert - baskytara

Uli Kusch - bicí

Axel Mackenrott - klávesy

Adresa: www.master-plan.net


Zveřejněno: 11. 01. 2005
Přečteno:
3144 x
Hodnocení autora:
9 / 10

Autor: Pushkin | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář