Nejbližší koncerty
 • 17. 07. 2024Oldschool death metalová kapela Jungle Rot z USA hrající ...
 • 21. 07. 2024Black'n'rollová senzace ze Skotska dorazí poprvé do Ostra...
 • 27. 07. 202427.7 první ročník festivalu Leviathan Open Air, fotbalové...
 • 09. 08. 2024Druhá zastávka nukleární fúze proběhne v Kestřanech na fo...
 • 20. 08. 2024Ruská pagan metalová kapela Arkona se vrací do Ostravy s ...
 • 22. 08. 2024More Noise For Life Vol. 16 BASTARD ROYALTY - Crust co...
 • 23. 08. 202423.-24. 8. 2024, fotbalové hřiště Lužná u Rakovníka SQUA...
 • 24. 08. 2024TOUTATIS FEST První ročník jednodenního plzeňského fest...
HUSMAN FEST 2024

Dark Fortress - Eidolon CD 2008, Century Media

Dark Fortress to na nás zkouší s  hezkým bookletem, dobrou image, silným zvukem a agresivitou. Tu pocítíme hned v prvním střípku black metalové skládanky jménem Eidolon pod názvem The Silver Gate. Album má opravdu silný nástup plný zvratů a skučení kytar. A ostrá jízda pokračuje, jen co projdeme  stříbrnou bránou, stáhne nás na kolena Corhorror a my se nestačíme divit, co se v tomhle pompézním světě plném mýtů a příšer vlastně děje.

Eidolon má neskutečný spád. Připadám si jako by jsem padal ze strmého kopce a mlátil se o stromy černého hlubokého lesa v době, kdy už na světě není živého člověka. Kompozice je stavěna hlavně na údernosti kytar, celkem dobře to táhne i od spoda krom některých breaků. Občas se vše odehrává až v chaotickém kolotoči, ve kterém ale dobře prokluzuje hororově skřehotavý hlas.

No jasně, že tady nesmí chybět ani vzývání ďábla v podobě old schoolově laděné pecky Baphomet, nejprůhlednější skladbou celého alba. Paradoxně se trošku přestávám bát toho neznáma, které mě děsilo ještě před malou chvilkou. Ten skutečný výbuch strachu má  však teprve přijít až s jasným favoritem desky Anelepsy.

To jsou ty skutečné momenty, které dělají kapely velkými, totiž posadit na prdel jedním songem. Anelepsy skvěle pasuje do konceptu alba, ale i přesto žije svým vlastním životem. Snad proto je uprostřed alba, že je jeho hybným momentem, jeho srdcem. Anelepsy nám do žil pouští další dávky šílenství a strachu, hororová scéna pokračuje ve své mocnosti, tentokrát víceméně v pochodovém rytmu.

Eidolon jako celek působí velice majestátně a žádá si o důstojnost. Nebojím se přiklonit k jeho uctívačům, ovšem pár výhrad přeci jen mám. Jedná se především o některé nedokreslené pasáže, nedotažený zvuk bicích v útočných formacích a občas nudný vokální projev.

Čas: 52:08

Seznam songů:

 1. The Silver Gate
 2. Corhorror
 3. Baphomet
 4. The Unflesh
 5. Analepsy
 6. Edge Of Night
 7. No Longer Human
 8. Catacrusis
 9. Antiversum

www.thetruedarkfortress.com


Zveřejněno: 15. 09. 2008
Přečteno:
3481 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Ifa | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář