Nejbližší koncerty
DARK GAMBALLE – „Dobrý lhář“

Prvním slovenským vydavatelstvím je HROM records a hlavní persóna Hirax...

1. Uveď zoznam realizovaných produktov v roku 2005.

Vydal som iba CD PAGAN SPIRIT ?The Latent Doctrine?. Jedna sa o priamociary ale zaroven atmosfericky black metal s mystickými korenami zbiehajucimi sa k matke prirode a ucte k nej. Najlepsie prirovnanie je snad k slovenskym Mystic Death alebo k rannym Limbonic Art.

2. Zodpovedá vyššie uvedený zoznam edičnému plánu na rok 2005? Podarilo sa niečo nad plán, alebo naopak nedošlo k realizácii niečoho a prečo?

Hehe, jedna sa asi o nad plan, pretoze metal na Slovensku momentálně nemá moc na ruziach ustlate. Nechcel som vydavat nic, ale chalani z Pagan Spirit su naší kamosi (cez moju kapelu Lunatic Gods) a tak som sa rozhodol im pomoct.

3. Aký titul bol v roku 2005 nejúspešnejší a koľko kusov sa podarilo predať, a naopak, aký by si mohol označiť ako krok vedľa?

Najuspesnejsi bol stále album ?Mythus? od Lunatic Gods. Vylisoval som ho 3000 kusov a uz mi zostava doma slaba polovicka. Je to ale mylne, lebo drivu vacsinu som vymenil von. No a potom CD od PAGAN SPIRIT. Robil som tisicku, mam doma uz len nejake dve stovky?

4. Podarilo sa ti v roku 2005 udržať ?+? v porovnaní výdajov / príjmov?

Ano, podarilo,a le len vdaka mojmu fungujucemu punk HC labelu HIRAX Records. Zijem z prepojenia obidvoch tychto labelov a z distribucie produktov od inych vydavatelstiev.

5. Čo si pre propagáciu svojich koní v roku 2005 podnikol (reklama, tour, ?)?

Posielal som iba promace. Hlavne Slovensko a Cechy, ale nezabudol som ani na zahranicie. Hlavne labely, weby, casaky a nejake radia.

6. Čo Ťa v roku 2005 na našej scéne najviac potešilo, a naopak, čo Ťa najviac naštvalo?

Stále ma seria coraz viac fasizmu v blackovej scene. Myslim si, ze to do muziky nepatri. A druha vec co ma serie je ta, ze coraz menej ludi na Slovensku ma zaujem o metal. Odzrkadluje sa to uplnom vymiznuti metalovych koncertov, neexistuje ti ani jeden tlaceny časopis, ziny priam prezivaju, weby su snad aktivne dva, proste hlboky minus. Co ma potěšilo? Snad originalita slovenskych metalovych kapiel. To som si ale myslel vždy a som rad, ze nemusim nenit svoj nazor.

7. Akú kapelu závidíš konkurencii? Akú kapelu by si chcel mať pod svojim vydavateľstvom?

Zo slovenskych DEPRESY, zo zahranicnym EMPEROR. To uz sa mi ale asi nikdy nepodari, hehe?

8. Máš zálusk pribrať nejaké nové/mladé kapely?

Kym sa situacia na Slovensku neetabluje a nenastane vzostup zaujmu o metalovu muziku, ukončím cinnost HROM Records.

9. Máš už zostavený edičný plán na rok 2006? Ak áno, sem s ním?.

Netvrdim sto percentne, ze nic nevydam. Ak mi pride nejaky slušny demac a chyti ma za srdce, vydam nejaky metalovy album napriek tomu, ze dopředu budem vedet, ze je to financne Strahove. Budem ale rozmyslat srdcom a nie rozumom. Nieco podobne ako som spravil s PAGAN SPIRIT. Videl som ich hrat na zivo a padla mi sanka. Potom som sa s nimi rozpraval a zistil som, ze to co robia myslia uprimne a vazne, vyznaju sa v tom, vedia co chcu a idu si za tym. Preto som siel do vydania.

10. Tvoje priania do roku 2006?

Byt zdravy a vesely... Hirax


Zveřejněno: 12. 02. 2006
Přečteno:
3494 x
Autor: Weronyka | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář