Nejbližší koncerty
  • 06. 03. 2024Stíráš si pot z čela při paralýze volbou během listování ...
  • 07. 03. 2024Rebellion tour se vrací do Ostravy! Hardcore festival v č...
  • 08. 03. 2024Hrají: XIII. STOLETÍ legendární gothic rock ( Jihlava ), ...
  • 09. 03. 2024Tortharry, Murmur, Bloodcreek
  • 09. 03. 2024Poslední koncert Sukkhu s vokalistkou Morgause
  • 12. 03. 2024Newyorská kytarová legenda - zpěvák a kytarista ADAM BOMB...
  • 12. 03. 2024DAVID ELLEFSON (ex-Megadeth) - Bass Warrior Tour 2024. P...
  • 13. 03. 2024Symphonic metalová kapela Therion se po několika letech v...
TRNY& ŽILETKY Třetí hlas

12. 11. 2023 – Praha, Forum Karlín

Dva nejžádanější synthwave projekty v Karlíně: CARPENTER BRUT a PERTURBATOR!

Když se řekne synthwave, napadnou vás dvě jména. PERTURBATOR a CARPENTER BRUT. Prvně jmenovaný je v synth-subkultuře nejznámější jméno, které temný retro-futuristický zvuk inspirovaný sci-fi/horor filmy 80. let zpopularizovalo, druhý je v současnosti zas nejžhavějším darksynth/synthwave želízkem v ohni. Koncerty obou interpretů v Praze byly naposledy vyprodány, a tak je jejich spojení na turné Leather Sacraments rozhodně událost.

James Perturbator Kent, dnes už slavný umělec, začal svou hudební kariéru jako kytarista v blackmetalových projektech, ale nakonec se tento Pařížan nechal svést svou vášní k cyberpunk kultuře, s níž slaví úspěchy v rámci milionových poslechů a ve vyprodaných klubech. Ale PERTURBATOR nestojí na místě a svou temnou elektronickou hudbu inspirovanou retro stylem dnes vymaňuje ze všech synthwave-klišé.
Jestliže EP  „New Model“ (2017) v jeho tvorbě signalizovalo drastický zvukový odklon, album „Lustful Sacraments“ je důkazem dalšího přerodu - zavádí fanoušky do hlubších neprobádaných teritorií a představuje zároveň dosud nejvyzrálejší dílo PERTURBATOR, které spojuje temné syntetické tóny s klasickým post-punkem, gotikou a těžkými techno rytmy. Na albu se proplétá klasická filmová atmosféra s dunivými bicími, jemnými elektronickými melodiemi a kytarovými kudrlinkami.
PERTURBATOR tísnivými, temně elektronickými tóny na poslední desce „Final Light“ pokračuje v nihilistickém zkoumání světů budoucnosti, které se týkají nevyhnutelného pádu lidstva.

To CARPENTER BRUT stále čerpá své vlivy z televizních pořadů a béčkových filmů 80. let nabitých syntezátory - zejména z osmdesátkových slasher flicků, jejichž atmosféru zhudebňují pomocí temné retro synthwave muziky, jakou jsme v minulosti znali od Perturbatora.
Tajemný a nenápadný muž za pentagonem či brutagramem, jak by ho nazvali jeho fanoušci - evokuje setkání retrobeatů s vesmírem Johna Carpentera. Při poslechu jeho nahrávek by si však člověk vsadil spíše na metalistický původ, zamilovanost do italského giallo mistra Daria Argenta a násilím podávanou náboženskou výchovu. To by vysvětlovalo jeho zálibu v okultismu, vášeň pro kýčovité zvuky a zbožňování všech druhů požitků.
Ale příběh, který CARPENTER BRUT napsal a složil, nabírá nový směr. Bret Halford se stává krvežíznivým sériovým vrahem, touží po pomstě a turné se svou kapelou Leather Patrol využívá k lovu všech, kdo ho v pubertě šikanovali. S vražednými riffy a metalovými bicími CARPENTER BRUT jasně deklaruje svou lásku k thrash metalu osmdesátých let, zatímco zpěv nyní ve skladbách zaujímá důležitější roli. Novinka je stejně silná jako chytlavá, kombinace obojího vede k hudbě elektrizující jako nikdy předtím.
CARPENTER BRUT vzdává hold kultuře, která tehdy položila základy elektra a metalu, aby nám poskytla a připomenula jedinečný, násilný a šílený zvuk 80. let.

Předkapelou na turné bude HO99O9, jejichž industriální revolta tepe punkem, ale též hiphopovým kazatelstvím. HO99O9 jsou hluční, agresivní a vstřebávají všechny turbulence dnešního světa. Je to hudba pro konec světa, která vás v něm zároveň drží naživu.

FB event: https://fb.me/e/T4ejCzCr
Předprodej: https://ticketmaster.cz/event/carpenter-brut-perturbator-ho99o9-vstupenky/47193


Zveřejněno: 10. 11. 2021
Přečteno:
205 x
Autor: Coornelus | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář