F.O.B. - Outside The Palace Walls

29. 3. 2023, Praha - Roxy

Hegemonie metalové náladotvorby v Praze: CULT OF LUNA společně s RUSSIAN CIRCLES

FB event: https://fb.me/e/Ay2X8PXN
e-TICKET: http://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/502

Nekorunovaní lídři post-metalu ze Švédska do Prahy vezou novou desku a doprovod by lákavější už být nemohl. Dlouhá cesta CULT OF LUNA ze Severu je spojila s legendárním chicagským post-triem RUSSIAN CIRCLES.

CULT OF LUNA patří mezi kapely, které představují celkovou vizi do detailu promyšleného konceptu. Jejich alba tak jsou zážitkem, který koncerty pro jejich vizuální promyšlenost posunují ještě o úroveň výš. Zvukový i světelný design, načasování a synchronizace, rozestavění na pódiu. Vše propojuje idea.
Švédský sextet čítající duo bubeníků chce pokaždé přijít s něčím svěžím, neokoukaným a odhalit předtím neprobádaná místa s cílem posunovat hranice žánru, kterých za jejich 25letou kariéru ubývá. Loni se vydali na Sever a opět vytvořili zvuk, který je s ostatními nesrovnatelný. Ambiciózní, epický a nasycený emocemi, které v písních se stopáží často přes osm minut explodují nejen v přesně daný okamžik, ale rezonují každým okamžikem.
S albem “A Dawn To Fear” (2019) pravděpodobně přinesli vrchol své kariéry a na EP “The Raging River” (2021) v cestě touto deskou započatou pokračovali. Každá cesta má ale svůj konec a cíl. Tím se ukázal Sever. Na loňském albu The Long Road North, za jednom z nejdynamičtějších a zároveň nejkrásnějších děl atmo-metalových žánrů, nekorunovaní lídři post-metalu koncept dotahují k dokonalosti.

Na turné k aktuální desce švédská hegemonie spojuje síly s instrumentálním post-triem RUSSIAN CIRCLES. Tyhle už též legendy na svých předchozích sedmi albech prošli rozmanitou topografií zvuků, nálad a přístupů, kde se mísí i drone meditace, progresivní přístup, silný riffing, podmanivá baladičnost i napětím nabitý noise rock. Vždy ale za zachování konzistence.
Na posledním albu Gnosis však RUSSIAN CIRCLES vinou okolností izolace v covidu přehodnotili proces komponování a namísto skládání z útržkovitých nápadů byly písně napsány a nahrány samostatně, než se o ně autoři podělili s ostatními členy. Chicagští novou metodou vytvořili své dosud nejvypjatější a nejkoncentrovanější dílo - album, které upřednostňuje vymítání dvouletého napětí před melancholií a určitou zdrženlivostí, jež často podbarvovaly jejich minulé počiny. A je to síla!

Šňůru s nimi sdílí ještě angličtí SVALBARD, kteří své atmosférické hudební vize doplněné dvěma hlasy usazují do d-beatového rytmu a ve zvuku u nich lze zaznamenat i euforičtější blackové nebo post-rockové pasáže.

Předprodej vstupenek končí o půlnoci před koncertem a běží i v sítích Ticketmaster a GoOut, poté vstupenky budou k zakoupení už pouze na místě.


Zveřejněno: 18. 02. 2021
Přečteno:
114 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář