Nejbližší koncerty
F.O.B. - Outside The Palace Walls

SOILS OF FATE - Crime Syndicate CD 2003 - Forensick Music (FM005)

Takže Soils Of Fate, kapelka zo Švédska, po prvý krát uzrela svetlo sveta v roku 1995 a momentálne funguje v zostave Mange (gitara), Henke (vokály, basgitara) a Kevin (bicie). Napriek tomu, že Švédsko je známe svojim old school death metalom, oni sa vydali inou cestou a to cestou U.S. brutal death metalu. Na svojom konte majú už množstvo nahrávok, ktoré nasledovali v poradí "Pain... Has A Face" (demo 1997), "Blood Serology" (1998), "Sandstorm" (2001), "Crime Syndicate" (2003) a "Highest In The Hierarchy Of Blasting Sickness" (2004).

S obalom sa pohral Chris Perveus z Eternal Bleeding, je kvalitný a rozhodne zaujímavo spravený. Pod nápisom Soils Of Fate sú siluety nakresleného mesta a pod ním výjavy (fotky) z problémov, ktoré trápia túto spoločnosť (a trápili asi aj kedysi, ale v trošku iných formách), čiže drogy, vraždy a hrubosť polície, o čom vlastne hovorí aj názov "Crime Syndicate". V booklete sú klasicky mená členov, fotka a lyrická náplň hudby, ktorú na toto album stvoril Henke.

Čo sa týka hudby, nájdeme tu 9 hutných brutal death metalových kúskov, z ktorých deviata "Devoid Of Truth" je coverom od skupiny Suffocation a originál pieseň možno nájsť na ich albe "Despise The Sun" z roku 1998 (vyšlo u Vulture Records), ktoré bolo podobne, ako ich ďaľšie 3 albá, znovuvydané u Relapse Records, a to v roku 2000. Ďaľšou zaujímavosťou a príkladom výbornej prepojenosti medzi death metalovými skupinami je spolupráca SOF na piesňach "VS." a "Murder, Inc.", s Rubenom Rosasom z veľmi známych amerických Devourment.

Samotné skladby sú klasicky brutálne a zároveň nie znepokojujúce. Vokály sú v hlbokom growlingu, veď v U.S. Brutale, ako to poznáme, čím hlbšie sú, tým lepšie. Vo štvrtej piesni "VS." je nasamplovaný hlas muža, ale inak si skupina poradí a sú pre ňu postačujúce klasické nástroje, ktoré sú uvedené vyššie pri zostave. Všetky sú dobre počuť a zvuk je čistý, takže nič nebráni vnímať túto hudbu naplno. Čo sa týka technickosti hrania, hudba nijak nezaostáva za inými kvalitnými spolkami, ako sú napríklad už spomínaní Devourment.

Takže, keď to zhodnotím, toto je skoro "must-have" pre death metallers U.S. razenia. Kvalitný počin!

Čas: 28:42

Tracklist:

  1. Killaz Beware
  2. Omertá (Men Of Honor/Codex Of Silence)
  3. Blood Money
  4. VS.
  5. Crack
  6. Flowing Under Skin 2.0
  7. Murder, Inc.
  8. Insider
  9. Devoid Of Truth (Suffocation cover)

Zveřejněno: 29. 09. 2005
Přečteno:
3618 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Weronyka | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář