HUSMAN FEST 2023

CD 2020, vlastní náklad / blackened hardcore / Česko

Propojování metalu a hardcore je posledních pár let čím dál častějším jevem. Ono to totiž celkem dobře funguje, když někdo (třeba jako já) vychází z kořenů metalové hudby a zároveň z postojů a hodnot punk/hardcore scény. Ta metalová scéna je pořád jaksi „apolitická“, nenabízí nějaký přesah a víc jí jde o muziku samotnou (čest výjimkám). Na druhou stranu mi zase v té HC/punk hudbě občas schází ta jakási metalová disciplinovanost, nebo jak to nazvat. A právě tohle tyto dva subžánry odděluje, kdežto já chci propojení.

A to propojení nabízejí třeba moravští KRONSTADT, kteří hudebně vycházejí především z black metalu. Jejich hudba je hodně ponurá, plná těžkých riffů s metalovým zvukem, ale zároveň nabízí různé odlehčené pasáže s kytarovými vyhrávkami a melodickými kudrlinkami. Nad tím vším ční nahallovaný epileptický řev, takže by se zde v konečném důsledku mohly nalézt jisté styčné body i se starým emo hardcorem. Nahrávka sice obsahuje pouhé čtyři skladby, ovšem jejich několikaminutová stopáž nabízí dostatek prostoru, aby se posluchač nechal pohltit jejich atmosférou.

Necelá půl hodina zajímavé muziky na CD je zabalena v pěkně udělaném digipacku, kdy celková grafika i jednotlivé fotografie působí jednoduše a staře. Uvnitř se pak nenachází klasický booklet, ale velký poskládaný plakát, na jehož druhé straně jsou české texty i jejich anglické překlady, báseň a veškeré potřebné informace. V konečném výsledku pak „Polykat světlo“ představuje jak zajímavou a dobře se poslouchající muziku, tak texty, jejichž témata stojí za zamyšlení. Jsem spokojen.

7,5/10

Seznam skladeb:

  1. Polykat světlo
  2. Karpaty
  3. Tenká černá linka
  4. Monumenty hladu V2

Čas: 26:46

Sestava:

  • xRedAngerx – zpěv  
  • Melechar – kytara  
  • Vrat the Impaler – kytara
  • David Devourer – kytara  
  • Mazda – bicí

ROZHOVOR

www.kronstadtblack.com
Bandzone
Facebook
Bandcamp

 


Zveřejněno: 25. 05. 2021
Přečteno:
1353 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář