ASMODEUS – PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH, NYNÍ I JAKO ČERNÁ NEBO ORANŽOVÁ GRAMODESKA

CD 2020, Bizarre Leprous Production / gore grind / Česko

Pražské duo, které tvoří bubeník FlatV5 (dříve kytara v PISSTOLERO) a kytarista Kolouch (někdejší zpěvák DESCRUCTIVE EXPLOSION OF ANAL GARLAND), existuje teprve nějaké tři roky. Přesto přichází s poměrně vyzrálým debutovým albem „Stories Of Undeniable Abhorrence“, sázejícím na tvorbu poctivého gore grindu.

Všech jedenáct skladeb v délce kolem dvou minut je řádně nápaditých, přestože v rámci stylu už asi bylo řečeno vše. Zde se vychází ze staré školy a legend jako GUT či REGURGITATE, hlavně pak COCK AND BALL TORTURE. Takže je to takový ten už klasický valivý gore buldozer ve středním až pomalém tempu s groove riffy, u kterého se budete pohupovat a ne křepčit polku. Osobně mi ale lehce vadí vokál (hostuje zde i Malý John z IMPULSEALER). Je to sice pořádný kanál, to ne že ne, ale to používání harmonizéru mi prostě nikdy nepřirostlo k srdci.

Na obalu je pěkně temná fotka, navozující až pekelnou atmosféru, ale uvnitř není nic, protože vnitřek není. Je to jen kartička z tvrdého papíru, kdy na druhé straně je foto kapely a pod CD na inlayi strohé info o nahrávce. Nic víc, přitom právě ten motiv na front coveru nabízí dostatek možností, jak si s ním vyhrát, aby to byl pěkný booklet, byť třeba jen čtyřstránkový. Podle mě jde o hodně nevyužitý potenciál, ale kapela přesně tento koncept chtěla, tak co už.

Možná se bude po přečtení této recenze zdát, že hlavně kritizuji, ale není tomu tak. Hudba ABHORRENT CABARET má nápad, je pořádně brutální a „úchylná“, Davos zvuk nezklame snad nikdy a i ten obal jsem po čase vzal na milost. Takže ve finále je tohle CD rozhodně víc než jen průměrné dílo.

Seznam skladeb:

 1. Rough Rouge
 2. Handcuffed Pantomime
 3. Electrotorture Choreography
 4. Hollow Stage Hoe
 5. Genital Fountain Act
 6. Last Breathe On The Last Scene
 7. Royal Skit
 8. Divas & Throats
 9. Soprano Upon Intersection
 10. Perversity Behind The Curtain
 11. Arsefaced Magician

Čas: 24:24

Sestava:

 • Kolouch – kytara, zpěv
 • FlatV5 – bicí, zpěv

ROZHOVOR

Facebook
Bandcamp

Bizarre Leprous Production

 

 


Zveřejněno: 08. 01. 2021
Přečteno:
935 x
Hodnocení autora:
6 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

09. 01. 2021 11:52 napsal/a Abhorrent Cabaret
Díkys!
Co dodat… jsme nekonformní zmrdi. ;-)