DARK GAMBALLE

MCD 2020, Bizarre Leprous Production / gore grind / Austrálie/Nizozemsko

Bizarre Leprous Production čas od času vydá fakt masakr vypečenou nahrávku. A to teď myslím v tom hanlivém slova smyslu. Jinak totiž tohle minicédéčko ze začátku roku, s celkovým hracím časem necelých dvanácti minut, ani nazvat nejde. Nachází se na něm dvě hlučná tělesa (slovo kapela opravdu nelze použít), která sice chrlí jednu nahrávku za druhou, ale moc dostupných informací o nich není.

Za MEATAL ULCER z Melbourne stojí jediný člověk Leo, který je ale celkem aktivní ve vydávání nahrávek, protože se o veškeré věci kolem, včetně všech nástrojů nebo programování stará sám. Zde zaznamenaný materiál se nahrával v roce 2014 a jeho stopáž 4:23 je pro mě tak akorát. Možná i proto mě baví víc než album „Terror“, na které jsem psal recenzi před rokem. Šestice ultra rychlých krátkých songů pod jednu minutu, obsahující automatického bubeníka, vokál přes nějakou krabičku a sem tam intro (motorová pila a tak) je celkem monotónní. Tady opravdu platí, že méně je někdy až až.

Oproti tomu za S.M.E.S. z Eindhovenu stojí Erwin, nyní žijící snad v Kanadě. Toho můžeme znát jako bývalého zpěváka gore grindové brusky LAST DAYS OF HUMANITY. Zde se přes dvacet let realizuje sám pod škatulkou „cyber gore“. Hned v úvodu se rozjíždí elektronika jako z nějakých starých počítačových her minulého století a v tomto duchu jsou i bicí a „jakože kytary“, do toho opět vokál přes nějaký efekt. Tohle má aspoň nějaký nápad a ty čtyři songy jsou variabilní, ale poslouchat to furt bych teda nechtěl, takže stopáž je taky ideální. Ale jinak jako oživení oproti klasickému gore je to slušné.

Nejsem si jistý, ale myslím, že tahle nahrávka pravděpodobně vyšla na limitovaném 7“EP v roce 2015, což by vysvětlovalo, proč je tak krátká. Ovšem má vůbec cenu vydávat takhle krátká CD?!  Jako samovydání na páleném CD pro zaryté fandy bych to chápal, klidně i kazetu, ale toto? Za mě fakt bída, kterou ještě umocňuje nepříliš povedený obal. Omlouvám se všem nadšencům do gore grindu, ale za mě tohle fakt ne!

Seznam skladeb:

 1. MEATAL ULCER - The Art Of Decapitation
 2. MEATAL ULCER - The Sadomaster
 3. MEATAL ULCER - Multiple Punctures To The Throat And Face
 4. MEATAL ULCER - Cut Me Open
 5. MEATAL ULCER - Gallbladder Arousal
 6. MEATAL ULCER - Retreat To Madness
 7. S.M.E.S. - Jan Schrapt Unne Wortel
 8. S.M.E.S. - Sperm Perm
 9. S.M.E.S. - The Cunttractor
 10. S.M.E.S. - Ho Lie, Low High

Čas: 11:38

Sestavy:
MEATAL ULCER

 • Marilyn Manson – kytary, programování, vokills
 • Jack – vokills

S.M.E.S.

 • Erwin – vše

MEATAL ULCER Bandcamp
S.M.E.S. Facebook

Bandcamp
Bizarre Leprous Production

 


Zveřejněno: 23. 12. 2020
Přečteno:
142 x
Hodnocení autora:
3 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář