Asmodeus

12\" MLP, Iron Bonehead Productions / black, doom metal / Itálie

Iron Bonehead Productions mají rádi škaredé věci. Nebojí se je zaštítit svým logem a pomoci jim na světlo. I když téměř všem u nich vydaným titulům je nejlépe ve tmě a podzemí. Nejinak je tomu u tohohle splitka, z kterého čpí odér nechtěného. Na konto obou italských kapel by tady šlo vysázet desítky funerálních přídavných slov, které zavánějí velikým klišé, ale to přenechme jiným.

Fakta jsou taková, že letitá parta ABHOR se motá v italském podhoubí od roku 1995. Za tu dobu má na kontě velké množství nahrávek, ale že by se jednalo o nějaký zásadní pojem na hudebním poli, to si netroufám tvrdit. ABHOR hrají black metal dřevního typu, ale na tomto splitku na to šli minimálně v první skladbě „Legione Occulta“ tak trochu jinak. Song totiž ze začátku zní, jako by vypadl z dílny jejich kolegů ABYSMAL GRIEF. Doomový riff, výrazné klávesy, nasamplované výkřiky z nějakých béčkových až céčkových hororů… jediným rozdílem je jiný vokál, kterým se ABHOR od svých parťáků odlišují. Být ale tahle věc nazpívaná Labesem z ABYSMAL GRIEF, budu tvrdit, že tu právě poslouchám je. Strachem čpící song se povedl a baví mě víc než ten následující, který už přece jen ukáže tradičnější tvář ABHOR, která se i přes doomový úvod projeví. Nechybí retro blackmetalové sypačky ani valivé tempo ve stylu HELLHAMMER nebo novodobějších kapel typu OCCVLTA. ABHOR se tak prezentují slušným materiálem, kdy mě u nich víc baví doomová poloha, ve které jsou správně italsky atmosféričští a dokáží dobře navodit pověstnou italskou hororovou auru.

Jestli existuje nějaká kapela, která dokáže postrašit a přinutit člověka otočit se za sebe, jestli za ním náhodou někdo nestojí, jsou to ABYSMAL GRIEF. Tahle kapela se mi postupem let dostala neuvěřitelně pod kůži a to hlavně deskou „Feretri“, ale v jejich diskografii je x dalších výrazných položek. Na druhou stranu i jako velký příznivec tohoto spolku musím uznat, že song „Ministerium Diaboli“ mezi skvosty patřit nebude. Přes třináct minut dlouhá kláda ztěžkne hlavně během prvních osmi minut. Ona totiž první polovina skladby je víceméně „jen“ intro, které si pustíte jednou, v mém případě dvakrát, ale potřetí už ho přeskakujete. Tyhle ambientní polohy nejsou u kapely nic nového a kolikrát jsou jim věnované celé hrací plochy. Ne tak tady. Naštěstí se „Ministerium Diaboli“ rozjede do klasických sfér, kde dominuje slušný riff, obskurní klávesy, samply prohlubující nepříjemný pocit v zátylku… taková ta klasika, kterou ABYSMAL GRIEF tvoří spousty let. Bohužel ale v minulosti nabídli lepší skladby, a tak i když je „Ministerium Diaboli“ dobrá věc, jedná se, na poměry ABYSMAL GRIEF, o průměrný materiál.

Seznam skladeb:

 1. Abhor - Legione Occulta
 2. Abhor - Possession / Obsession
 3. Abysmal Grief - Ministerium Diaboli

Čas: 26:53

 

Sestavy:

ABHOR

 • Domine Saevum Graven – kytara, basa
 • Ulfhedhnir – zpěv
 • Kvasir – basa, kytara
 • Leonardo Lonnerbach – organ

 

ABYSMAL GRIEF

 • Regen Graves – kytara
 • Labes C. Necrothytus – klávesy, zpěv
 • Lord Alastair – basa
 • Lord of Fog – bicí

Bandcamp


Zveřejněno: 08. 01. 2020
Přečteno:
2814 x
Hodnocení autora:
6 / 10

Autor: Coornelus | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář