Nejbližší koncerty
 • 21. 05. 2022 https://satanath.bandcamp.com/album/sat309-scaffold-c...
 • 21. 05. 2022Death metal ala DEATH v podání kapely SCAFFOLD - old sch...
 • 27. 05. 2022Švédská Black Metalová legenda Marduk se v rámci 30 výroč...
 • 28. 05. 2022Tradičně sobotní pagan folk metalový večer ve sluji.ODRA...
 • 03. 06. 2022Rotten fest-Sklub Open Air 3.-4.6.2022 Areál před S kl...
 • 03. 06. 2022Hrají: NAŠROT hardcore crossover ( Havlíčkův Brod ), PSYC...
 • 05. 06. 2022MADBALL přijíždí do Jablunkovského Rock Café Southock !!...
 • 11. 06. 2022Již 15. ročník open air festivalu KOZA se bude konat jako...
ASMODEUS – PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH, NYNÍ I JAKO ČERNÁ NEBO ORANŽOVÁ GRAMODESKA

CD 2019, Art Gates Records / power/heavy metal / Španělsko

Troufám si tvrdit, že asi nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že v naší republice není zas až tolik hudebních fanoušků, kteří jsou detailně obeznámení s tvorbou původně argentinské, dnes španělské skupiny DRAGONFLY. Ani já toho o tomto tělesu mnoho nevím, snad jen to, že vzniklo v roce 2000 a za dobu svojí existence má na kontě šest řadových alb včetně toho aktuálního s názvem „Zeitgeist“, jež vyšlo letos na podzim. 

Kapela ve své muzice kombinuje prvky power a heavy metalu a taktéž třeba hard rocku. Důležité je uvést, že zpěv není, jak bývá většinou pravidlem, v angličtině, ale v rodném (potažmo oficiálním) jazyce hudebníků, tedy ve španělštině.

Nahrávku jsem sice od vydavatelské firmy, kterou jsou španělští Art Gates Records, dostal ve fyzické podobě, ale pouze ve formě vypáleného CD bez obalu, tudíž těch informací o albu příliš nemám, i když jsem pátral i v doprovodném textu. Tak to vezmu pouze v krátkosti. Včetně úvodního intra obsahuje deska celkem 8 skladeb (nahrávalo se ve studiu The Mixtery ve španělské Valencii a veškerý proces měl na starosti Raúl Abellán) a v hudební podobě, kterou jsem zmínil v úvodu články, to znamená mix heavy a power prvků s výraznými klávesami a docela zajímavými kytarovými sóly. Jednotlivé písně se povětšinou odehrávají v rychlejším tempu, ale občas se v nich objeví i pomalejší, klidnější pasáže. Mezi osmičkou songů je i jedna balada, v níž se pěje pouze za doprovodu kytary.

Měl jsem trochu obavu, jak na mě bude při delším poslechu účinkovat zpěv ve španělštině, ale musím říct, že můj strach byl docela zbytečný, jelikož i přesto, že jsou uši zvyklé na češtinu a angličtinu, nepůsobí to na mě nijak rušivým dojmem. Naopak je to zase vcelku zajímavá nová zkušenost, i když pochopitelně z textů nerozumím ani slovo. (úsměv) Navíc i hlavní vokalista Pablo Solano je opravdu kvalitní, zpívá velice jistě jak v nízkých, tak i ve vysokých pasážích a stejně, jako celá kapela předvádí hodně dobrý výkon. Představený materiál je rovněž na velmi kvalitní úrovni, je jasně slyšet, že skupina už má něco za sebou a nejedná se v jejím případě o žádné nováčky.

Věřím tomu, že ve španělsky mluvicích zemích budou mít DRAGONFLY se svou nahrávkou úspěch, otázkou je, jak bude přijata mezi ortodoxními angličtináři. (úsměv)

Seznam skladeb:

 1. Zeitgeist
 2. El Guardian Del Tiempo
 3. Estrella Fugaz
 4. Alter Ego
 5. La Travesita
 6. Destino
 7. Un Ultimo Adios
 8. Solo Depende De Ti


Čas: 38:13

Sestava:

 • Pablo Solano – zpěv
 • Juanba Nada – basa, zpěv, sbory
 • Victor Gonzáles – kytara
 • Isauro Aljaro – syntetizér
 • Jorge Alcázar – bicí


Web
Art Gates Records
 


Zveřejněno: 17. 10. 2019
Přečteno:
3615 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Mikael | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář