Nejbližší koncerty
  • 20. 08. 2022Dead Daniels - OpenAir Na Staré cestě vol.3
  • 20. 08. 202220-08-2022 CHATOVÁ OSADA LUH SUŠICE koncert můžeme naz...
  • 03. 09. 2022V priebehu Montana Metal Festu vystúpia skupiny súčasnej...
  • 03. 09. 202203-09-2022 Chatová osada LUH Sušice, 34201 areál otevř...
  • 09. 09. 2022Páteční večer ve farářově sluji s PIKODEATH - thrash de...
  • 10. 09. 202210.9.2022 S-klub Olomouc Od: 18:00h. MASSACRE-(USA),NEC...
  • 17. 09. 2022Dead Daniels (Hard Rock,N´Roll - Praha): https://deaddani...
  • 23. 09. 2022Masakrální Nóbl mejdlo číslo 39. rozezvučí staří známí úd...
TELEPATIE IV - nové číslo hudebního magazínu z podsvětí

28. 4. 2019, Praha - Rock Café

Tři české koncertní premiéry během jediného večera. A ne ledajaké – v neděli 28. dubna uvidíte v Rock Café jednu z nejdůležitějších aggrotech kapel vůbec (navíc posílenou bubeníkem Joe Letzem z Combichrist), dále Priest, projekt bývalých členů hvězdných Ghost, sólovou dráhu Amelie Arsenic, frontwoman stylotvorných Angelspit, a jako dezert francouzské indusrockery Chemical Sweet Kid.

Až budou jednou hudební historici sepisovat seznam nejzásadnějších alb tvrdé elektroniky nového milénia, obsadí deska „A Violent Emotion“ amerického projektu Aesthetic Perfection bezpochyby jednu z předních příček. Jen málokomu se povede jedinou deskou katapultovat z v podstatě neznámého jména až mezi aggrotech smetánku. Ale není se co divit – explozivní taneční beaty a chirurgická zvuková preciznost, promazaná hitovými melodiemi navázaly tam, kde se praotci žánru Combichrist začali postupně stáčet směrem k metalu. Frontman Daniel Graves se navíc nebojí ukázat šíři vokálu od téměř blackmetalového skřehotání až po rozbitý, procítěný synthpopový zpěv.

Aesthetic Perfection ale od velkého průlomu neusnuli na vavřínech, povili dalších pět desek a začali se čím dál častěji objevovat mezi headlinery velkých festivalů. A zaslouženě, protože jejich živelná show kombinuje elektronický nářez, vysoce funkční materiál, Danielovo neoddiskutovatelné charisma a rytmický turbonákop živých bicích. Máme proto velikou radost, že se toto důležité jméno scény konečně poprvé objeví i v Čechách. Zvlášť, když řady Aesthetic Perfection čerstvě posílil jeden z nejvýraznějších bubeníků elektronické scény vůbec, "muž číslo dva" ex-aggrotech kanců Combichrist.  Tohle-bude-masakr!

Znáte kapelu Ghost? Jakpak by ne – jejich mix mnoha žánrů a silné image vyneslo téhle švédské partě kultovní status, který zdaleka přesáhl hranice subkulturních scén. Ale jak už to tak bývá, postupem času se cesty některých členů formace rozešly a kdesi v tajných uličkách kolem chrámu Ghost vzniklo zcela nové uskupení souvěrců. Priest částečně navazuje na své předchozí působiště, většinu živých členů však nahradil stroji (neboť se prý „stroje se nezkazí chamtivostí, šílenstvím a závistí, jako někteří lidé“).

Místo mnoha tváří rocku a metalu se "kněz" se svou kongregací skryl pod fetišistickou masku a háv electro/synthpopu s odkazy synthwave nebo EBM, který potěší třeba fanoušky starých Depeche Mode nebo Ultravox. Pestrou sbírku představuje Priest jak na debutu „New Flesh“, tak na nemnohých koncertech. A vy k němu můžete poprvé přistoupit k přijímání živě i u nás.

Ani třetí jméno na soupisce není na temné scéně žádný začátečník. Zpěvačku, skladatelku, modelku a módní návrhářku Amelii Arsenic totiž můžete znát taky jako DestroyX, hlas a image nejvýraznější cyberpunkové formace posledních let Angelspit. Po deseti letech působení a čtyřech deskách (včetně ceněného debutu „Krankhouse“) se cesty tvůrčí dvojice rozešly a Amelie se postavila na vlastní umělecké nohy. Přesídlila z rodné Austrálie do Británie, kde se kromě svých vizuálně/fetish/fashion aktivit opět vrátila i k hudbě. První vlaštovkou je EPčko „Queen of Risk“, představující kombinaci dark electra, post industrialu a electro punku. nasmrádlou smogem přeplněných měst. A je to slibný start!

Pokud jste byli před dvěma lety ve Futuru a nechali se zválcovat setem zdivočelé bestie Rabia Sorda, nemohli jste přehlédnout ani kotel rozehřívající indusrockový stroj Chemical Sweet Kid. Temně pestrý set fešného zaříkávače Juliena a jeho doprovodu tehdy do nálady večírku zapadnul na výbornou a od nejednoho návštěvníka pak byla na adresu francouzské trojice slyšet slova uznání. A právě všechny ty (a stejně tak každého, kdo má už koupený lístek na nedělní koncert) potěšíme – Chemical Sweet Kid totiž na poslední chvíli přiskočili do partytourbusu k Aesthetic Perfection, Priest a Amelii Arsenic a tak je v Praze uslyšíme znovu. Ale pozor – protože je to neděle, Chemical Sweet Kid budou hrát už od 19:00!

Čtyři žánrově projekty, čtyři svébytné a zkušené elektronické hudební osobnosti, tři české premiéry. Asi není potřeba dodávat nic dalšího než citovat Aesthetic Perfection – tohle bude fakt "A Nice Place to Visit…"

AESTHETIC PERFECTION (US), PRIEST (S), AMELIA ARSENIC (AU), CHEMICAL SWEET KID (F)
28. dubna 2019 (první kapela start už v 19:00!)
Praha, Rock Café (Národní 20)
Vstup: 450 Kč (+ poplatky sítě) v předprodejních sítích Ticketmaster a GoOut.cz a na pokladně Rock Café/ 550 Kč (na místě)


Zveřejněno: 25. 12. 2018
Přečteno:
3187 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář