Nejbližší koncerty
 • 12. 12. 2023Jeden z otců – zakladatelů metalového stylu NWOBHM (Nová ...
 • 15. 12. 2023KRAANIUM (NOR) Ze země black metalu, Norska, k nám míří ...
 • 16. 12. 2023Sobotní adventní večer a k němu patří samozřejmě black ...
 • 16. 12. 2023Předvánoční brutal death metalový večer za účasti Stillbi...
 • 22. 12. 2023Pražští drsňáci DEAD DANIELS a jablonecké berušky LADYBIR...
 • 30. 12. 2023Pravděpodobně předposlední akce ve sluji - pro tento rok ...
 • 02. 01. 2024Hardcore punkové kapely z Padovy odpalí nový rok v Barrák...
 • 20. 01. 2024Rotten fest vol. 31 20.1.2024 ,od:18:00h S-klub Olomo...
TRNY& ŽILETKY Třetí hlas

BAD VICTIM - Blindness 254/506 CD-R 2005, vlastní náklad

Moc informací se mi o kapele Bad Victim vyšťourat nepodařilo, historii na webu nevedou, tak holt jdeme rovnou na věc. Placku doprovází vcelku solidní obal a aby bylo jasné o co jde, je název kapely na titulním coveru zvěčněn hned třikrát. Název dema (alba?) nechápu, tedy nechápu, co znamenají ta čísla. A další věc co nechápu, jsou stejnokroje muzikantů na fotce ? teplákovky s lampasy. Většinu (5) ksichtů navíc ukrývají ujeté masky, jen jeden se odvážil nastavit fotografovi svou pravou tvář. Podle ohozů a masek bych čekal nějaký nu-metál, ale tak jednoduchý to u BV není. Sice se toho slůvka ?nu? nevyvaruju, ale hned musím přidat death a core, takže dohromady nu death metal core.

Úvodní skladba nabízí hlavně ten death ve středním tempu, vokál je prakticky nesrozumitelný growl, a to jsou texty česky. Skladba ale postrádá prakticky všechno kromě jednoduchého monotónního rytmu a sem tam pecky do sudu (ano, i hráče na sudy a bomby mají ve svém středu). Mnohem lépe je na tom dvojka začínající zvolna. Zpěv je chvílemi brutální, chvílemi jen recitující a skladba je členitější a mnohem nápaditější, dokonce s kytarovým sólem. Trojku rozjíždí baskytara a je to docela mazec, než začne čistý zpěv (1. a 3. sloka) střídaný drsným (2., 4. a 5. sloka). Silně podladěné kytary vyluzují spíše hlukovou kouli než muziku, k tomu sudobijce tluče jak o život a mě poslech přestává bavit (už jsem to slyšel několikrát, ale když se na to teď soustředím...). Coreový úvod čtvrté Break-it mě vrací do hry ? křičený zpěv, jednoduchý rytmus, ale přijde mi to lepší než předchozí mišmaš. K nu metalu se nejvíce přibližuje Marsh ..., rytmus i vokály se neustále mění, o zpěv se střídají dvě hrdla. V podobném duchu se pohybují i předposlední Lháři, zato závěr patří HC skákačce s experimentální střední pasáží a tahle skladba se mi líbí z celého matroše nejvíce.

Líbí se mi i jednoduchý, ale vkusný booklet s ústředním motivem můry, snad Lyšaje smrtihlava. Nechybí texty, fotky, sestava... Texty nejsou žádná veselá záležitost, převládají slova jako strach, zloba, smrt, lháři, vina. Extrémem jsou Mikroten a Systematic popisující vraždy.

U zvuku z Šopy si nejsem jistej, jestli je dobrej nebo špatnej ? za tři dny se sice nedají čekat zázraky, ale bída to taky není. Nejspíš to tak kapela chtěla, ale podle mě je to jen průměr a to hlavně kvůli zvuku kytar. Ostatně průměrná je z mého pohledu i nahrávka. Na koncertu to možná bude mazec, ale z CD mě to moc nebere.

Čas: 25:54

Seznam skladeb:

 1. Slepota
 2. Mushroom
 3. Mikroten
 4. Break-it!
 5. Marsh hungry killers
 6. Liar
 7. Systematic / Aggressive song

web: http://www.badvictim.com


Zveřejněno: 07. 07. 2005
Přečteno:
3451 x
Hodnocení autora:
4 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář