Nejbližší koncerty
 • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
 • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
 • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
 • 29. 06. 2024ATOMSKI RAT - banda ze Srbska hoblující už 15 let netradi...
 • 06. 07. 2024Hard Skin (uk)
 • 06. 07. 2024ROCK CAFÉ SOUTHOCK & FAJTFEST PROUDLY PRESENTS: SWORN EN...
 • 10. 07. 2024Jihoafrická grindcore smečka GROINCHURN se po letech vrac...
 • 12. 07. 2024Půjde o Conselfiniho první evropské tour a stejně tak o p...
HUSMAN FEST 2024

LOST DREAMS - Tormented souls CD 2005 - samovydání

Tuto kapelku jsem objevil na letošním Eternal Hate Festu, kde mě totálně posadila na prdel ( více v reportu od Johana ) . Poté co jsem se vzpamatoval z velmi příjemného  šoku jsem hned běžel za členy kapely koupit si jejich CD.

Ztracené sny a ztrýzněné duše? Co si pod těmito pojmy ( název kapely a název CD )  představit?  Kdybych nevěděl do čeho jdu, myslel bych si, že se jedná o nějaký zasněný doom metal, který vypráví o tom, jak je všechno v prdeli, jak vůbec nemá smysl něco dělat a vůbec, že nejlepší je hodit si laso. Ale omyl. Žádnej doom, ani pláč, ale energie a touha! Ačkoliv kapela doomové základy zřejmě má, Tormented Souls přináší skvěle zahraný melodický metal ve švédském stylu! Už při prvních tónech vás přes uši praští výborný zvuk nahrávky. Potom si asi všimnete vynikajícího zpěvu a nádherných nespočetných melodických a přitom úderných pasáží. No a pak úplně zapomenete, že muzika není příliš instrumentálně na výši. Ale zde to zcela postrádá významu, neboť tento malý nedostatek přesvědčivě zakrývá neprostupná zeď nápadů.

Trochu mě udivuje, že album otvírá asi nejslabší song z CD Evil Unshlead, kterému zajisté nechybí dynamika a dravost na druhou stranu mi přijde proti ostatním perlám trochu zamlžený, nevýrazný. Ovšem tomuto dojmu dá zapomenout hned druhá, pomalá, spíše doomová skladba Demonic Night se skvělým refrénem, při kterém mi běhá mráz po zádech.

Mám rád noční tématiku a tak tato perla se mi zaleskla v oku nejvíce. Třetí Bloodlust obrací opět kormidlo směrem k death metalu. Opět výbornej refrén, pěkná vyhrávka uprostřed skladby a opět znatelnej doomovej základ. A tak to jde dál a dál až je najednou konec a vy zjistíte, že si CD musíte pustit znova a znova a že se ho nemůžete nabažit. Nebo to byl alespoň můj případ. Opravdu pěkná práce.

Trochu mě mrzí, že takováhle kapela není žádná v Čechách. Mám z toho špatný pocit v tom, že jsme tak nějak pořád pozadu když už nás i Rakušáci, kteří nemají tak silnou scénu jako my,  začínají předbíhat. A to je tato kapela bez labelu! Myslím si, že u nás by se vydavatelé o to poprali. S body mám trochu problém, protože nemůžu dát půl bodu, tak dávám devět, ale jinak to berte jako 9,5. A ten půlbod si nechávám do rezervy na příště, protože vždy je co zlepšovat. Třeba ta technika.

Tracklist:

 1. Evil Unshlead
 2. Demolic Night
 3. Bloodlust
 4. Enchained In Darkness
 5. Tormented Souls
 6. Libiny In The Mass
 7. Dying Emptyness
 8. Only a DRAM
 9. Always beside You

www.lost-dreams.com


Zveřejněno: 26. 06. 2005
Přečteno:
3520 x
Hodnocení autora:
9 / 10

Autor: Ifa | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář