Nejbližší koncerty
  • 28. 06. 2025Rotten Fest - Sklub open air areál před Sklubem 28.6.20...
  • 08. 07. 2025Na Vinici se valí totální smršť energie! Americký punkáč...
  • 13. 07. 2025TROLLCAVE (death doom, ESP) Groteskní zkázonosný death...
  • 19. 07. 2025Red Dons (punkrock, Portland USA), GxUxTxSx (trash-hardco...
  • 20. 07. 2025SOCIAL CHAOS crust grind Sao Paulo https://www.facebook....
  • 23. 07. 2025D.I.Y. Underground festival, hc/punk kapel v mezinárodním...
  • 24. 07. 2025Legenda NYHC scény PRO-PAIN poprvé v Blatné. Představovat...
  • 22. 08. 2025DEAD SHALL RISE - třetí ročník grind metalového festiválk...
LLYR

27. 4. 2017, Praha - Modrá Vopice

Na naší druhé letošní akci Vám to dáme pěkně sežrat, protože další seance PrΩgue Echoes si na paškál bere death metal! Připravte se ale nejen na technické preludování a moderní a svěží pohled, ale i tu nejextrémnější podobu plnou sypaček a zvrácených změn.

Mimo pražského supportu ve čtvrtek 27. dubna do Modré Vopice od 19:00 přijíždí dvě kapely z Polska a jedna z Běloruska.

BANISHER – Polsko – technical death metal - www.facebook.com/banisherofficial
SHODAN - Polsko -  modern death metal - www.facebook.com/Shodanband
POSTHUMOUS BLASPHEMER – Bělorusko – technical brutal death metal - www.facebook.com/posthumousblasphemerband
DILIGENCE – Praha – modern death metal - www.facebook.com/diligenceband

Milujete Suffo, Deeds, Defeated Sanity, Origin? Ano?! Jestli vám tedy mezi prsty proklouzla běloruská mašinerka POSTHUMOUS BLASPHEMER, jste hovno fans a o termínu „sick“ si můžete nechat tak akorát zdát! Borci z Minsku jsou asi nejlepší tech bdm posledních let a vůbec nechápem, jak jsou schopný si to nejen pamatovat, ale i hrát! Konzistentní blití tomuhle peklu, který zní jako bouračka Necrophagist s Disgorge, dává ten správnej atak!
Pochyby o živém provedení? Zapomeňte! Za bicími sedí firemní hráč Axis - Eugene Ryabchenko (Vital Remains, Afgrund ad.), tedy borec, co na svým YT kanálu má covery Nile, Behemoth, Hate Eternal ad.!
https://www.youtube.com/watch?v=ueQN6BNfKag

Ryabchenko je ale extra klasa, takže se na tomhle turné nechce nudit a dává si dvoják. Hraje totiž i s tahouny tour BANISHER, kapelou basáka Decapitated Huberta. Pro Banisher, kteří s novou deskou Oniric Delusions už podruhé kříží Evropu, to ale v Praze nebude žádná premiéra, takže ti, co na nich již byli (včetně nás!), potvrdí, jak je jejich muzika – mísící v sobě deathovou modernu i klasiku a rovněž technické prvky – koncertně živelná a energická a jak oproti deskám neuvěřitelně funguje.
https://www.youtube.com/watch?v=60xeZXtMaoo&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=pnstIQIf2Ak
https://www.youtube.com/watch?v=gPKcWFTkutY

Turné Delusions Over Europe 2017 je ale tak trochu rodinný podnik. Takže? I druhá polská kapela SHODAN je se svými souputníky propojena. Shodan je naopak kapela zpěváka Banisher, jen tu ještě hraje i na kytaru. A dost dobře! Shodan hrají moderně, místy technicky, nebojí se zaplout i do atmosféry. Jsou zde cítit riffáže jak od Decapitated, rovněž valivost a epičnost Gojiry, mírně i Hour of Penance, Behemoth nebo Rivers of Nihil. Prostě svěží mix energického, progresivnějšího deathu.
https://shodan.bandcamp.com/album/protocol-of-dying

Celý dýchánek otevřou naši DILIGENCE. K jejich popisu bychom si mohli vypůjčit většinu textu Shodan, jen přidat extremitu, protože Pražáci nehrají jen moderně, svěže a technicky, ale místy rovněž extrémně rychle. A abychom nezapomněli, v jejich čele je něžná vražedkyně Dahlien (Keep on Rotting, The Corona Lantern). https://diligencemetal.bandcamp.com/


Zveřejněno: 21. 03. 2017
Přečteno:
3560 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář
Poslední komentáře