Nejbližší koncerty
  • 27. 09. 2023Hrají: Našrot, Ylo Africký Slon, Smíšený Pocity. Vstup: 2...
  • 28. 09. 2023 28. Podrobnosti Událost pořádá Anime Torment a Diva...
  • 29. 09. 2023Tento pátek dorazí do sluje pekelná trojice ze Švýcarska!...
  • 30. 09. 2023Žižkův vraždící palcát fest, vol. 52, 25 let akce
  • 30. 09. 2023 - - - - - - Profanity - Technical Death Metal - https:...
  • 30. 09. 202325 LET METALSHOP x CRŸT – SPECIÁLNÍ KONCERT V JABLUNKOVĚ!...
  • 04. 10. 2023CHALK HANDS (UK) & Červen > 4.10. < @ Anděl Music bar, Pl...
  • 06. 10. 20236.října 2023 se v Jablunkovském Rokáči sejdou čtyři velmi...
MORTIFILIA : Infernální deathmetalové album nyní jako velkolepé elpé

Kapela RED BARON BAND vydává páté album "Last Chance" doprovozené třetím singlem.

"Holy Water" předchází vydání pátého studiového alba RED BARON BAND, které dostalo název "Last Chance" a vychází 2.6. u britského labelu Roulette Media. Po dvou úspěšných singlech "Victoria" a "Without You", je třetí ukázka z nového alba vybraná monumentální balada "Holy Water". Píseň o naději napsal kytarista Paul Kowacz už v roce 2010, krátce po vydání zatím poslední studiové desky "Reflections". Od té doby jí kapela hrála na koncertech a ve studiové podobě vychází právě na nové desce "Last Chance". Píseň doprovází i atmosférický černobílý video klip.
 

Celé album vychází v digitální podobě a na CD 30.6. a na vinylové desce 28.8.2023.

Samotné album "Last Chance" má zajímavou historii vzniku. Album bylo připravené k natáčení už v roce 2014, ale kvůli personálním změnám za mikrofonem se nahrávání několikrát odložilo. V roce 2016 se dokonce muselo nahrávání zrušit dva týdny před zablokovaným termínem ve studiu. V roce 2018 do kapely přišla nová zpěvačka Marika Postlerová a skupina se konečně mohla připravovat na nahrávání, ke kterému došlo na začátku roku 2019. V tomto čase ke skladbám, které už měla skupina připravené, přibyla nová píseň "Silent Room". Během šesti březnových dnů kapela natočila základy pro všech deset písní v pražském kultovním klubu Doupě a až do roku 2020 nahrávala vokální stopy a další overduby jako Hammond organ, Mellotron, Rhodes Piano, kytary, perkuse a další. Na albu jsou tak extrémy, kdy například píseň "Who Knows" zabrala pouhé čtyři nahrávací stopy a oproti tomu titulní "Last Chance" neuvěřitelných 88 stop, které z většiny obsadila zvuková koláž, kterou vyrobil kytarista Paul Kowacz.

Poté, co bylo dokončeno nahrávání, začal Paul připravovat mixy desky. Po čase ale kapela usoudila, že nechá mix na někom mimo skupinu a tak se obrátila na Pavla Karlíka z nejznámějšího českého studia Sono. Všechny časové plány ještě nabourala celosvětová situace s Covidem a tak se konečné mixy dokončily až na podzim roku 2022. Poté se kapela domluvila na vydání alba s britským labelem Roulette Media a termín vydavatelského plánu padnul na květen 2023. Album zdobí zajímavý provokativní obal, s kterým přišla kapela a graficky ho zpracoval Honza Moucha, který je i autorem loga kapely. Hudebně je na desce zastoupeno mnoho rockových poloh a během deseti písní si posluchač přijde na své. Je to specifický mix klasického rocku, blues rocku, progu, psychedelie, ale i akustických poloh. Hudba, texty a aranže jsou dílem členů kapely. Někdo by mohl namítnout, že skupina útočí na publikum, které oslovily kapely jako Greta Van Fleet nebo Rival Sons, ale Red Baron Band takto hrají už od roku 1993 a mají svůj osobitý rukopis, čehož důkazem jsou čtyři studiová alba a jeden živý koncert z jejich discografie. Album vychází na černém a v limitované edici i na červeném vinylu, CD a na všech digitalních platformách.

RED BARON BAND – "Last Chance 2023" (Roulette Media)

Marika Postlerová - lead and backing vocals, keyboards

Paul Kowacz - electric and acoustic guitars, , backing vocals, keyboards, Theremin, sound effects

Jiří G Rubeš - bass guitar

Radek Horník – drums, chimes, gong, spiral trash cymbal, singing bowl, cha cha nut shaker

Recorded at Doupě club, Prague Czech Republic

basic tracks recorded at Doupě 7-12.3.2019, overdubs recorded between 2019 - 2020, some overdubs recorded at Paul´s home studio

Recording engineer: Paul Kowacz assisted by Marika Postlerová - Mixed at Sono studio - Mixing engineer: Pavel Karlík

Photography Petr Kahoun - Album design Honza Moucha - Drawing art Jakub Kasiar

www.redbaronband.cz
 


Publikováno: 11. 06. 2023
Autor: Mikael

Fotogalerie