DARK GAMBALLE - Romance panenky a kladiva

V první jarní den (20.3.2023) vychází u labelu Analog Freaks Records album kolaboračního projektu Silent Spring, za kterým stojí Fokular (Möbius, Boiling Point,...) a Talk=Trouble (V0NT, Protijed,...)

Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků, terénními nahrávkami, syntetizátorem nebo noisovými stěnami. Hranice mezi živými nástroji a samply se rozpouštějí v přebuzených beatech a abstraktních pasážích smontovaných z náhodně zaznamenaných domácích improvizací, studiových bicích a zmutovaných samplů.

Fokular a Talk=Trouble spolu na nahrávce pracovali nárazově v průběhu uplynulých dvou let, které pro oba charakterizovaly občasné útěky do přírody a hledání pocitu svobody mimo paralyzovanou civilizaci. Tou dobou slavila 50 let od vydání zásadní kniha Rachel Carson varující před úbytkem biodiverzity, k jejímuž názvu odkazuje titul alba - Tiché jaro. Katastrofu podle ní předznamenává ticho a tento princip se otisknul i do nahrávky.

https://youtu.be/DkmELTFgCdY

Nahrávka vychází v kazetové podobě v nákladu 55ks jako desátý titul labelu Analog Freaks Records. O nahrávku a mix bicích se postaral Amák v pražském studiu Golden Hive. Master měl na starosti James Plotkin (Khanate, Atmosmasher,...). Za coverartem stojí kolážový umělec vystupující pod přezdívkou Cyberianpunks a celkový návrh obalu vytvořil Daniel Goliaš aka Déé X Géé. Obal je dělaný sítotiskem na třpytivý papír ve dvou barevných verzích ve studiu Uutěrky.

"Čím jasněji dokážeme zaměřit svou pozornost na zázraky a skutečnosti světa kolem nás, tím méně budeme mít chuť ničit." -- Rachel Carson

Odkazy:

fokular.bandcamp.com

talkistrouble.bandcamp.com

analogfreaks.net


Publikováno: 27. 03. 2023
Autor: Johan

Fotogalerie