Nejbližší koncerty
  • 26. 09. 2020Selfexile, Narcoleptic, Ytivarg, Shampoon Killer, Incarna...
  • 26. 09. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: ETERNAL EVIL - bl...
  • 26. 09. 2020Hrají: ZNOUZECTNOST ( Plzeň ), NAŠROT ( Havl. Brod ), ATO...
  • 26. 09. 2020Po vydařeném letním blackmetalovém večírku jsme se rozhod...
  • 27. 09. 2020Koncert skupin POWER 5, MY PUSE a THE PANT. Akce je v ned...
  • 03. 10. 2020Hrají: XIII. STOLETÍ ( Jihlava ), STOKER ( Brno ), KELWIN...
  • 09. 10. 2020Hrají: VISION DAYS ( Brněnec ), ZPUTNIK ( Praha ), DRIÁK ...
  • 17. 10. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: VIOLENTOR - infe...
DARK GAMBALLE

Electro/metalcoreoví Fall From Everest z Prahy stupňují napětí před vydáním debutové desky St. Nightmare’s Day, které je naplánováno na 13. září. Po úvodním melancholickém singlu ‘k.’ přichází čtveřice s výbušnou a přímočarou skladbou ‘gasoline, ready!’, kterou fanoušci měli možnost slyšet již na vele úspěšném koncertě v Divadle Archa dne 31. července, kde dokonce proběhlo premiérové promítání videoklipu k této skladbě.

Červencovým koncertem v Divadle Archa nahradili Fall From Everest zrušený koncert, který se původně měl konat 13. března v komorních prostorách vinohradského klubu Varšava. Dá se s klidným srdcem prohlásit, že kapela dala fanouškům vše, co plánovala na březen, a ještě něco navíc. Kromě toho, že si do posledního detailu pohrála s možnostmi velkého sálu Divadla Archa a využila kromě světelného parku také projekcí nebo místního klavíru, nabídla návštěvníkům i několik dalších překvapení. Jedním z nich byla právě exkluzivní premiéra videoklipu ‘gasoline, ready!’, která proběhla ještě před začátkem koncertu. Na tu se po sedmé hodině přišlo podívat hned několik desítek lidí.

“Mám dost toho tvýho útlaku! Ať se děje, co se děje, přežiju ho!” To je hlavním posláním skladby ‘gasoline, ready!’ Ať už se jedná o politický útisk nebo “obyčejnou” šikanu, pohár trpělivosti už přetekl. “Zapálíš mě a necháš mě tady ležet v plamenech? Zvládnu to, jsem totiž z kamene,” vykřikují sborově Fall From Everest.

Vzdor a rezistence jsou rovněž tématem samotného videoklipu ‘gasoline, ready!’, jehož produkci tentokrát kapela svěřila do režijních rukou zkušeného tvůrce a frontmana kapely Severals v jedné osobě Dominika Fencla. Za produkční i herecké asistence celého týmu pomocníků vznikl klip s hororovou sektářskou atmosférou. Specifické prostředí zdánlivě opuštěného rozbořeného domu perfektně dotváří masky z dílny Kláry Žemličkové, které umělkyně vytvořila přímo na míru příběhu.

Dlouho připravované album St. Nightmare’s Day, které si od 13. září budou moct užít nejen příznivci post-hardcoru, ema nebo metalcoru, natáčela kapela s Pavlem Chyškou v Dark Deer Audio. Úzkostná a melancholická deska je protkaná desítkami vzájemných textových i instrumentálních referencí. Hudební hledači budou mít rozhodně co objevovat. Síla, kterou čerpáme z bolesti a odhodlání, síla braná z bolesti a odhodlání je v boji proti útlaku tou nejpůsobivější zbraní, to říká gasoline

Music video link: https://youtu.be/Tt0kW6SgQfk


Publikováno: 15. 08. 2020
Autor: Johan

Fotogalerie