CÉMURŠÁMUR

SEDATIVE - PROMO 2000 CD-R 2000 - selfrelease

Nedávno se mi do rukou dostalo promo CD této HC kapely. Cédéčko obsahuje tři skladby, ze kterých by si měl člověk udělat obrázek o zbytku tvorby této partičky. První můj dojem je, že muzika, kterou chlapci tvoří je velmi poslouchatelné, melodické, ve středním tempu plynoucí hácéčko. Nápady, použité v jednotlivých skladbách nejsou příliš složité a možná i díky tomu vyzní ve výsledku každá skladba jako pěkně uzavřený celek.

Jak už je téměř pravidlem v tomto stylu, tak i Sedative používají ve svých písních synťák, těžce znějící kytaru a pěkně hutně brumící basu. Co bych hodnotil jako největší motor napomáhající "pohybu" skladeb je zpěv. Velice propracovaný vokál střídající brutální řev a čistý hlas opravdu velmi oživí i tak už energickou hudbu.

Další kapitolka sama pro sebe je zvuk nahrávky. Prostě super. Kluci i zvukaři odvedli opravdu profi práci. Zvukově i technicky dokonalé. Znalcům pouze nastíním, že promo bylo nahráno v ČB ve studiu Prodigy.

Myslím si, že Sedative v tak obrovském počtu HC kapel, které v Čechách rostou jak houby po dešti, určitě vystupují z řady nějakou tu příčku výše. Jestliže se nestane nic nepředvídatelného, tak o klukách jistě ještě mnoho uslyšíme.


Zveřejněno: 15. 08. 2001
Přečteno:
3091 x
Autor: Bendis | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář