Nejbližší koncerty
  • 27. 05. 2022Švédská Black Metalová legenda Marduk se v rámci 30 výroč...
  • 28. 05. 2022Tradičně sobotní pagan folk metalový večer ve sluji.ODRA...
  • 03. 06. 2022Rotten fest-Sklub Open Air 3.-4.6.2022 Areál před S kl...
  • 03. 06. 2022Stoner, Sludge a Post-Metal v Brně Akce se přesouvá z Ba...
  • 03. 06. 2022Hrají: NAŠROT hardcore crossover ( Havlíčkův Brod ), PSYC...
  • 05. 06. 2022MADBALL přijíždí do Jablunkovského Rock Café Southock !!...
  • 11. 06. 2022Již 15. ročník open air festivalu KOZA se bude konat jako...
  • 11. 06. 2022Sobotní večer s deathmetalovou legendou z dalekého Čile! ...
TELEPATIE IV - nové číslo hudebního magazínu z podsvětí

DRACO HYPNALIS / ROMANTIC LOVE MC 2000 - selfrelease - Nobleness Of The Storm - Gatherer / Hopeless Anxiety

Splitková kazetka zlínských Draco Hypnalis a hulínských Romantic Love byla vydána v roce 2000. Na první poslech je zvukově velmi kvalitní. Nejlepší však bude, když se budu věnovat jednotlivým kapelkám.

Draco Hypnalis. Poslechnul jsem si velmi energickou a brutální muziku, s vyzrálými muzikantskými výkony, stylově zařaditelnou někam mezi black, doom a sem tam i death. Opravil bych se ještě v těch muzikantských výkonech. Bubeník není tak super. Je to automat a ten má dokonalost rytmu ve své přirozenosti ?. Strana A, na které se DH prezentují obsahuje 6 skladeb. Všechny písně jsou velmi rozmanité, střídají se často rytmy jak bicích tak kytary. Ve svém stylu kvalitní. Nejvíce mě zaujaly doomové pasáže občas i střižené do jazzu. Velmi pěkně melodické s dobře zvolenými efekty. Obal není vůbec špatný. Snad jen trochu přeplácaný. Má však všechno co má mít. Co závěrem? Muzika - o dost lepší průměr, perfektní zvuk.

Romantic Love. Pouštím druhou stranu a hned na mě spustí Intro - Dobrodružství kriminalistiky. Jen krátké intříčko a hned říz ho. Nášleh jako kráva. Výborný tlačený vokál. V bicích dominuje vysoký grindový virbl. Kytary jsou velmi hutné, nicméně právě díky tomu také nečitelné. Nelze posoudit výkony kytaristů. Zato bubeníkovi to opravdu šlape - upalováky, klepačky, ale také trochu jazzové hihatky. V muzice Romantic Love lze najít zajímavé pasáže, ale vesměs je to trochu průměrný deathmetal s grindovými bicícmi. No a název? No comment. Vynikající je ovšem motiv na obalu - obraz od S.Dalího. Mám ho moc rád. Super. Jediné co můžu říct je průměrné, sem tam nápadité, ale celkem chytlavé.


Zveřejněno: 22. 07. 2001
Přečteno:
3405 x
Autor: Bendis | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář