Nejbližší koncerty
 • 08. 08. 2020Farářova sluj/Orthodox club Vystoupí: AMOK - death metal ...
 • 22. 08. 2020Rotten Fest Open Air 2020 22.8.2020 venkovní areál Sklu...
 • 05. 09. 2020Montana Metal Fest: Depresy, Dehydrated, Orkrist, Morn...
 • 05. 09. 2020Třetí ročník open air festu konajícího se v areálu Kaliko...
 • 05. 09. 2020Sušice - Chatová osada LUH mini D.I.Y. open air festival...
 • 12. 09. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí:AGGRESSIVE TYRANTS...
 • 18. 09. 2020V rámci svého minitour nás poctí svojí návštěvou mocní SI...
 • 19. 09. 2020BUGRFEST je rodinný metalový fest pořádaný čtyřmi bratry....
DARK GAMBALLE

MP3 2016, vlastní náklad / brutal death metal / Slovensko

Už před osmnácti lety vznikla ve slovenském Vranově nad Topľou death metalová formace BRUTE. Dlouhé roky zápolila s personálními obměnami a vydávala materiál pouze v rámci demosnímků, v letech 2012 a 2014 ale vypustila dvě zdařilé desky „Sophisticated Atrocity“ a „Pillory“. Basák a kytarista Steve je však workoholikem a podobné tempo mu nestačí, proto dal před nedávnem dohromady smečku poněkud brutálnějšího vyznění – PAIN PURIFICATION. Vokál na „Demo 2016“ zastává bývalý zpěvák BRUTE Pafo, v současnosti už nahrazen Fetusem, který je pro změnu současným vokalistou Steveovy domovské kapely. Basu pak obsluhuje Rado, hádejte odkud.

Jestliže u BRUTE můžeme mluvit o klasickém death metalu s výraznou příměsí techniky, způsobenou zejména vynikající kytarovou prací, PAIN PURIFICATION jdou více na dřeň, více do brutality a nespoutanosti. Bohužel tak trochu na úkor všeho ostatního.

Demo obsahuje pět skladeb o celkové stopáži 12 minut a při takové konstelaci bych očekával, že bude napěchováno regulérními songy. Jenže více než polovinu (!) délky zabírá ničím nezajímavé intro „Ductory Meditation“ a outro „Stupid Mix“. Zejména u druhého jmenovaného počinu se nejsem schopen domoct nějakého smyslu. Nějaká snaha o disco, elektroniku, whatever, ale hlavně – pravděpodobně dělaná (případně alespoň tak znějící) v programu Guitar Pro. Čtyři minuty MIDI zvuků mě fakt neberou, přiznám se…

Co se týče samotné reálně hrané složky dema, potvrzuje se skutečnost, že Steve je opravdu zručným kytaristou, rychlých výletů po hmatníku si posluchač užije dosyta. Ani basa nezaostává, uvítal bych ale, kdyby byla výraznější, konkrétnější a kovovější, zkrátka aby dostala větší prostor v celkové produkci. Zvuk by tím získal mnohem větší hutnost.

Programované bicí zní… jako programované bicí. S žádnou dynamikou jednotlivých úderů se nikdo moc nebabral, takže v sypačkách, ve kterých se bicí nesou po většinu stopáže, jsou á la šicí stroj. Na druhou stranu, po několika posleších si na ně lze zvyknout, ale větší kreativita by jim rozhodně neuškodila. Stejně tak reálný bubeník, ale na druhou stranu – na tohle by PAIN PURIFICATION potřebovali asi bicmana THE BERZERKER (úsměv).

Pochvalu určitě zaslouží Pafův vokál, pořádně hrdelní a hlubinný, ani v ryčivějších pasážích ale nezní vůbec špatně. Obecně je ve třech hraných skladbách znatelný potenciál, zároveň je na demu ale několik již zmíněných neduhů, které materiál možná zbytečně sráží. PAIN PURIFICATION nyní připravují kompozice pro debutové album, které by mělo vyjít u indonéské firmy Roommate Records. Pokud by se drželi cesty nastolené například songem „Pain Purification“, který osobně považuji za jasně nejzdařilejší, mohli bychom se dočkat zajímavého dílka. Zruční jsou na to pánové dost a v případě, že by se více pověnovali produkci a méně zbytečným výplním, by i celkový dojem z dema mohl být lepší.

Seznam skladeb:

 1. Ductory Meditation
 2. Intriques
 3. Pain Purification
 4. Unambigious Reprisal
 5. Stupid Mix

Čas: 12:06

Sestava:

 • Pafo - zpěv
 • Steve - kytara
 • Rado - basa


http://bandzone.cz/painpurification


Zveřejněno: 14. 07. 2016
Přečteno:
2852 x
Hodnocení autora:
4 / 10

Autor: Opat | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář