ETEF 2020

24. 4. 2016, Praha - Nová Chmelnice

Prostor pražské Nové Chmelnice hostí v dubnu tři black metalové pojmy. Do metropole se vrací kultovní irská kapela PRIMORDIAL. Jedna ze stálic festivalu Brutal Assault (hráli zde v letech 2008, 2013 a 2015) s sebou přiveze také Islanďany SVARTIDAUÐI a Němce KETZER.

Headlineři PRIMORDIAL vznikli v Irsku koncem osmdesátých let jako kapela hrající covery BATHORY a VENOM. Dřevní black metal postupem let začali obohacovat o prvky folku a keltské hudby. Zásadním albem, na němž představili nejtemnější podobu spojení zmíněných žánrů, je bezpochyby druhá deska „Journey's End“ (1998).

Albem „The Gathering Wilderness“ (2005) si otevřeli cestu k širšímu okruhu posluchačů, aby pak na desce „To The Nameless Dead“ (2007) definitivně opustili metalovou periferii a zařadili se mezi globální metalovou špičku. Zatím posledním zářezem v bohaté diskografii je album „Where Greater Men Have Fallen“ (2014).

Primordial na turné doprovodí SVARTIDAUÐI, islandská black metalová naděje, která má za 14 let existence na kontě několik demo nahrávek, EP a split a také oceňovaný debut „Flesh Cathedral“ (2012). Sestavu doplňuje ještě německý black/thrash metal KETZER, který akorát vydává novou desku „Starless“ (2016).

Vstupenky na koncert PRIMORDIAL jsou k dostání ve všech běžných předprodejích a také na webu pořadatelské agentury www.obscure.cz.


FB event

PRIMORDIAL (videoklip)
SVARTIDAUÐI (celé album „Flesh Cathedral“)
KETZER (song z nové desky „Starless“)

Další související linky:
https://www.facebook.com/primordialofficial/
https://www.facebook.com/svartidaudi/
https://www.facebook.com/ketzergermany/
http://www.obscure.cz


Zveřejněno: 22. 03. 2016
Přečteno:
2801 x
Autor: Opat | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář