Nejbližší koncerty
 • 06. 03. 2024Stíráš si pot z čela při paralýze volbou během listování ...
 • 07. 03. 2024Rebellion tour se vrací do Ostravy! Hardcore festival v č...
 • 08. 03. 2024Hrají: XIII. STOLETÍ legendární gothic rock ( Jihlava ), ...
 • 09. 03. 2024Tortharry, Murmur, Bloodcreek
 • 09. 03. 2024Poslední koncert Sukkhu s vokalistkou Morgause
 • 12. 03. 2024Newyorská kytarová legenda - zpěvák a kytarista ADAM BOMB...
 • 12. 03. 2024DAVID ELLEFSON (ex-Megadeth) - Bass Warrior Tour 2024. P...
 • 13. 03. 2024Symphonic metalová kapela Therion se po několika letech v...
HEIDEN – Andzjel

CD 2015, vlastní náklad / funk/metal/rock / Česko

STEPPING SELFEATER neboli Stepáči, je kapela z podhůří Orlických hor, která existuje od roku 2003. Po delší pauze (skoro 8 let) vydali růžovoučké CD s názvem "Cocktales". CD sice není lisované, ale je opatřené polepem a zasazené do pěkného digipacku, a když ho vyndáte, tak se dozvíte: If you put out this CD you are probably GAY. No inu, jsou to srandisti ti Stepáči. Na české scéně bych kapelu řadil k lehce lepšímu průměru, ale i tak mě překvapivě tahle nahrávka pobavila a vlastně i baví. Jedná se o mix různých stylů, skoro se mi chce říct crossover… ale nejvíce v muzice Stepáčů slyším rock a občas trochu funky.

CD obsahuje 5 songů, a vlastně délkou se nejedná o plnohodnotné album, protože je dlouhé necelých 15 minut. Ale více k muzice. Nečekejte žádné kytarové ekvilibristiky a virtuozitu, muzika je dobře zaranžovaná a propracovaná, nicméně jednoduchá. Možná ale proto má šanci oslovit na koncertě, kde se na ni dobře zablbne anebo prostě jen pro relaxační poslech. Jede se téměř všechno v hutném středním tempu s občasnými výlety do rychla nebo pomala. Zpívá se anglicky a jsou to hodně zpěvy, co skladby vyplňují. Vokály jsou propracované včetně backingů, které alespoň dle mne (na obalu jsem informaci nenašel, možná jsem ale gay - úsměv) zařizovali i další hosté.  Digipack je vybaven i skládačkou s texty a odtud tedy říkám, že Stepáči jsou srandisti. Texty jsou totiž opravdu zábavné.

Takřka každý song má něco do sebe (ono zase ale nejde snad nic zkazit na 5 kouskách) a nemohu říct, tenhle je lepší a tenhle ne. Baví všechny. Navíc pánové docela citlivě do 2 songů zakomponovali i úryvky od slavnějších interpretů. Například ve třetí "Party Shit" pak na mě najednou vyskočí trochu upravený text od METALLIKY společně s muzikou – Master, Master, Where have you been I´ve been after… A jede se dál. V poslední "Little Cowboy" se pak vystřídá úryvek od SPICE GIRLS "Wannabe" – Hey tell me what you want, what you really really want… atd. a následně také kousek z pomalé hitovky od U2 "With or without you". Když to shrnu, tak docela povedené CD a muzika, která může být ozdobou mnohých rockových festivalů. A dávám tedy nakonec průměrný počet – oh please chastise me, I am submissive dog. (úsměv)

Seznam skladeb:
 1. Criminal Guy 3:15
 2. Charles Freedom 2:51
 3. Party Shit 3:11
 4. Submissive Dog 2:33
 5. Little Cowboy 3:05

Čas: 14:55

Sestava:
 • Jarouš Hubas Hubálek - Bicí
 • pederico a! lafuoc - Baskytara, Doprovodný zpěv, Scream
 • Emanuel - Zpěv, Rap, Bonga, Tamburína
 • Robta - Kytara

http://bandzone.cz/steppingselfeater

Zveřejněno: 11. 02. 2016
Přečteno:
4123 x
Hodnocení autora:
5 / 10

Autor: Márty | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář