KLADIVO NA PÝCHU

LP 2015, Papagájův Hlasatel Records / Ska - punk rock / Velká Británie

Label Papagájův Hlasatel Records (dále PHR) nezahálí a v poslední době chrlí jednu desku za druhou. Kromě československých kapel vychází u PHR i zahraniční alba. Jedním z nich je zatím poslední studiovka (z roku 2012) anglických punx CITIZEN FISH. Ti tu svou káru táhnou již od roku 1989 když vznikli na troskách kapel SUBHUMANS a CULTURE SHOCK. Ačkoliv do jejich hudby přibyla dechová sekce a můžeme jí s klidným svědomím škatulkovat jako ska-punk, nikdy nevymizela ona stará dobrá rebelie klasického anarcho-punku. Takže žádný přiblblý rádoby skáčko, který je známý z českých fesťáků, ale poctivá dávka punk rocku, zahraného trochu jinak.

Jak už je u PHR tradicí, vinyl se pyšní kvalitním leč jednoduchým zpracováním. Žádné rozpité barvy, ale pěkná grafika barevného obalu, vložená příloha s texty a klasicky černý asfalt. Strana A desky „Dancing on Spikes“ čítá celkem šest válů. Dohromady vydají na cca dvacet minut a jedná se o typickou školu anglického punk rocku přelomu let sedmdesátých a osmdesátých. V případě CITIZEN FISH okořeněnou o dechové nástroje, které zejména ve zpěvných refrénech výrazně oživují celou tvorbu kapely. Zejména skladba „HD Riot“ je prostě pohodička, při které si samovolně začnu podupovat do rytmu. Tohle můžu! CITIZEN FISH nikam nespěchají a svým pojetím punk rocku nutí k poklidnému poslechu i „tanci“. Lehce zapamatovatelné riffy i refrény dělají z Anglánů líbivou kapelu. Bez překážek, bez kompromisů. Druhou stranu dvanáctipalce tvoří sedm skladeb ze živáku, který byl pořízen v Brémách na putovním B.O.B. festivalu. Nejsem zrovna fanda do live záznamů na deskách, proto dávám přednost první straně desky. Nicméně i „živá“ část LP disponuje solidním zvukem a pohodovým nádechem. Pohoda vám v případě CITIZEN FISH vydrží jen do doby, než si přečtete texty. Růžová procházka končí a nastávají vypleněná bojiště a prázdné duše. Anarcho punk se vším všudy.

Tahle nahrávka mě příjemně překvapila. Pohodový poslech od začátku do konce na pěkném nosiči. CITIZEN FISH odvedli stejně jako PHR kvalitní práci, kterou stojí za to podpořit. Angláni mají tu výhodu, že svými nahrávkami mohou poměrně lehce oslovit širší posluchačskou obec a LP „Dancing on Spikes“ to bez problémů dokazuje.

Seznam skladeb:

 • Strana A:
 1. Unemplode
 2. HD Riot
 3. Beyond Belief
 4. Over
 5. Write It All Down
 6. It Cant Go On Forever

 • Strana B:
 1. Social Insecurity
 2. Skin
 3. The Bob Song
 4. Phone is Sick
 5. Human Conditioner
 6. Feeding
 7. Will Swap

Čas: cca 38 min.

Sestava:
 • Dick - vokály
 • Phil - kytara
 • Jasper - baskytara
 • Silas - bicí
 • Matt a Alex - dechové nástrojeZveřejněno: 02. 09. 2015
Přečteno:
3049 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Peťan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář