Nejbližší koncerty
 • 20. 08. 2022Dead Daniels - OpenAir Na Staré cestě vol.3
 • 20. 08. 202220-08-2022 CHATOVÁ OSADA LUH SUŠICE koncert můžeme naz...
 • 03. 09. 2022V priebehu Montana Metal Festu vystúpia skupiny súčasnej...
 • 03. 09. 202203-09-2022 Chatová osada LUH Sušice, 34201 areál otevř...
 • 09. 09. 2022Páteční večer ve farářově sluji s PIKODEATH - thrash de...
 • 10. 09. 202210.9.2022 S-klub Olomouc Od: 18:00h. MASSACRE-(USA),NEC...
 • 17. 09. 2022Dead Daniels (Hard Rock,N´Roll - Praha): https://deaddani...
 • 23. 09. 2022Masakrální Nóbl mejdlo číslo 39. rozezvučí staří známí úd...
TELEPATIE IV - nové číslo hudebního magazínu z podsvětí

GRIM LEGION – Unholy Resurrection CD 2014, Horror Pain Gore Death Production

Uzavřen v ulitě všedních dní chodím po ulicích a přemýšlím, jestli jsem se čistě náhodou nenarodil do špatné doby. Zahlcen informacemi si potřebuji vyčistit hlavu a vzpomínám na mládí, kdy jich bylo o hodně méně. Hledám ve svém mp3  přehrávači něco, co by mi alespoň trošku rozproudilo krev v žilách. Bohužel, dneska nemám skoro na nic chuť. Chvíli zkouším dokonce i obyčejné ticho, ale nezabírá to. Hlasy lidí, cestujících ranní tramvají do práce mě ruší v mém soustředění. Nakonec jediný, kdo na mě zabírá, jsou GRIM LEGION. Přitom je to zase old school death metal, prolezlý obyčejnou špínou. Nic nového, převratného, dokonce ani retro-dokonalého. Míjím hřbitov, který každé ráno sleduji bedlivě a pozorně jako každý death metalista (smích). Tentokrát se mi zdá, že jsem zase zahlédl nějaký pohyb. Možná to byl jenom stín nebo zabloudivší opilec, nevím. Dokázal mi ale navodit spolu s právě znějícími tóny smrti konečně to správné mrazení v zádech.

GRIM LEGION jsem si pro sebe objevil náhodou, možná snad i omylem. Dohledával jsem si informace o funeral doomových EVOKEN a najednou koukám, že mistr John Paradiso má i jednu svoji boční, sírou smrdící death metalovou kapelu. Následoval klasický internetově-sběratelsko-fyzický postup a najednou mi na stole leželo krásně vyvedené CD. Už jenom samotný příběh získání téhle desky do sbírky by zabral několik odstavců, přesuňme se tedy k muzice samotné. Zkuste si nakreslit několik množin vedle sebe. Některé budou obsahovat postupy, které hráli kdysi OBITUARY, jiné zase DEATH, AUTOPSY nebo třeba MORBID ANGEL. Někde v jejich průniku pak nalezneme samotné GRIM LEGION. Není slyšet žádné zběsilé riffy, nikde nejsou k dostání ani technické finesy. Sází se spíše na lehčí, drsné melodie, dobrý zastřený zvuk a Devlinův záhrobní vokál. Kapela si mě ihned svým přístupem získala a po několika společně strávených večerech jsem měl co dělat, abych se přinutil si pustit také něco jiného.

Za největší devizu recenzované desky považuji melodie. Ty jsou velmi dobře zapamatovatelné a některé z nich nepostrádají dokonce „hitový“ potenciál (pokud se to tedy dá o death metalových šílenostech napsat). Mnohokrát jsem se přistihl, že si pobrukuji spolu se smečkou refrény a při sólech se kroutím jako červ vytažený z čerstvého hrobu. Není zde podceněno nic, co by mělo dělat dobře vyznavačům plesnivého smrtícího kovu. Byl jsem až překvapen, kolik tvrdosti a drsnosti album obsahuje. Není sice obsažena v rychlosti a technice, ale cáká z nahrávky na všechny strany. Hodně tomu přispívá velký tlak, náboj, který je zde cítit snad z každého tónu.

Mimo mých toulek s přehrávačem na uších po městě a opuštěných lesích se mi osvědčilo poslouchat tuhle desku doma, kdy vždy rozezvučela můj přehrávač takovým způsobem, že sousedé neměli příliš daleko k šílenosti. Aparatura měla co dělat, aby to přežila a já si s blaženým úsměvem na tváři přeříkával pořád dokola nejsvětější death metalovou mantru: „Pane náš, jenž si dole v pekle, otevři prosím všechny hroby a nedopusť, aby tahle smrtící radost někdy skončila. Dej nám jen samé ohlodané kosti, smějící se lebky a pořádnou porci drásajících riffů.“ 

„Unholy Resurrection“ neumím poslouchat s nadhledem, s kritickým okem. Stávám se jen prachsprostým obyčejným fanouškem, který si tuhle nahrávku vychutnává natolik, že ztrácí pojem o okolním světě a „jen“ si užívá. Vše je tady dotaženo k old schoolové dokonalosti. Zvuk, obal, melodie, dobré riffy, drive, síla, špína, energie. Víc nechci a ani vlastně nepotřebuji. Pro někoho to bude možná málo, ale já jsem navýsost spokojený. Esence devadesátých death metalových let zabalená velmi příjemným způsobem a obsahující navíc velkou porci nápadů. Doporučuje deset z devíti prošedivělých death metalistů (smích)!

Seznam skladeb:

 1. Erebus
 2. Necromajesty
 3. Beyond the Grave
 4. Dark Ritual
 5. Through Godless Eyes
 6. Blood Addict
 7. Alien Predators
 8. Eternal Torment
 9. Unholy Resurrection


Čas: 26:41

Sestava:

 • John Paradiso – kytara
 • Devlin Bane – zpěv, kytara
 • Markus Misery – basa
 • Ryan Donato – bicí


FACEBOOK

http://www.last.fm/music/Grim+Legion
http://www.reverbnation.com/grimlegion
https://twitter.com/GrimLegionNJ
http://www.horrorpaingoredeath.com/


Zveřejněno: 17. 07. 2014
Přečteno:
3163 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Asphyx | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář