Nejbližší koncerty
  • 20. 08. 2022Dead Daniels - OpenAir Na Staré cestě vol.3
  • 20. 08. 202220-08-2022 CHATOVÁ OSADA LUH SUŠICE koncert můžeme naz...
  • 03. 09. 2022V priebehu Montana Metal Festu vystúpia skupiny súčasnej...
  • 03. 09. 202203-09-2022 Chatová osada LUH Sušice, 34201 areál otevř...
  • 09. 09. 2022Páteční večer ve farářově sluji s PIKODEATH - thrash de...
  • 10. 09. 202210.9.2022 S-klub Olomouc Od: 18:00h. MASSACRE-(USA),NEC...
  • 17. 09. 2022Dead Daniels (Hard Rock,N´Roll - Praha): https://deaddani...
  • 23. 09. 2022Masakrální Nóbl mejdlo číslo 39. rozezvučí staří známí úd...
MORTIFILIA : Infernální deathmetalové album nyní jako velkolepé elpé

AS I LAY DYING - Frail Words Collapse CD 2003 - Metal Blade Records

As I Lay Dying... Kombinácia HC, death metalu a grindu, ležiaca a umierajúca... No, kapela sa snaží zachytiť smútok menej "tradičnou" formou, než na akú sme v metale zvyknutí... A teda, na doom metalovú... No i keď podľa názvu by to človeka lákalo, myslieť si, že ide o doom... Opak je pravdou, jedná sa o precítenú HC muzičku... Najmä vokalista si ide vykričať hlasivky tým najviac depresívnym, nespokojným a nešťastným krikom... Čo mi ale vôbec nepripomína umierajúceho človeka... Skôr pekne naštvaného. :-)

V 94 Hours to gitary rozparádia Panterovskými riffmi, ktoré prejdú do HC rytmu, v ktorom dostanú veľký priestor najmä bicie (činely) a basgitary, potom na ne nadviaže death metalová pasáž, pár krát sa to zopakuje, pomieša, za sprievodu vokálu, z ktorého má človek pocit, že si spevák rve srdce priamo z tela... Myslím, že toto je skutočne hudba len na určité dni. Teda ak nechce byť človek príliš často rozrušený, lebo ten spevákov vokál je fakt ničivý. :-) Ovšem, nie je nejak výnimočný od iných vokálov v podobnom žánri... Jeho "trilkovanie" sa dá popísať hádam najlepšie tak, že je to kombinácia obyčajného kriku, death growlingu, grind core výkrikov, ktoré pri gradáciách zasiahnu až do crustu. :-) (zložitá definition)

Distance Is Darkness... Tak toto je naozaj krutý začiatok pre ušné bubienky... Činely burácajú o sto šesť počas celej piesne a je to tak trošku bordel, ktorý sa podchíľou zmení na kľudnejšiu pasáž, ale veľmi dlho to nepotrvá a ozvú sa kvíliace, rumázgavé gitary... V pasáži s pomalším tempom sa objavia aj čisté vysoké vokály, nie však heavy metalové :-) aby nevznikol nesprávny dojem... No a po onej pasáži song aj skončí...

Behind Me Lies Another Fallen Soldier - skoro ako slaďák... pomalé, smutné takmer doom metalové melódie to naštartujú a potom sa to zrýchli do stredného tempa... Stále je to trošku doomové, až na tie vokály a činely, ktoré si naozaj nedajú skoro ani na chvíľu pauzu... :-)

Desiata skladba sa volá príhodne - Song 10, začína pomaličky akordíkmi, sem-tam úder bicích... Len si to večer pustiť, otvoriť si víno a počúvať... :-) No keby ste to niekomu "nemetalovému" pustili ako hudbu na večer, tak po 2:25 tohto songu ho asi vystrie a to víno rozleje. :-) Toto je ale v porovnaní s ostatnými skladbami druhá pomalá pieseň...

No, tento počin je okrem dvoch skladieb naplnený rýchlymi kúskami, ktoré by nemali sklamať milovníkov core a "tvrdšej" odnože metalu... Na chuť by tomu mohli prísť ľudia, ktorí obľubujú napr. Soilwork (i keď As I Lay Dying je v trošku tvrdšom kabáte).

Tracklist:

01. 94 Hours

02. Falling Upon Deaf Ears

03. Forever

04. Collision

05. Distance is Darkness

06. Behind Me Lies Another Fallen Soldier

07. Undefined

08. A Thousand Steps

09. The Beginning

10. Song 10

11. The Pain of Seperation

12. Elegy

Zostava:

Tim Lambesis - vokály

Jordan Mancino - bicie

Nick Hipa - gitara

Phillip Sgrosso - gitara

Clint Noris - basgitara

www.asilaydying.com


Zveřejněno: 03. 12. 2004
Přečteno:
3124 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Weronyka | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář