Nejbližší koncerty
  • 08. 12. 2023Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de)
  • 08. 12. 2023Gray Contrast (de) & Balkan Party Band & Smorbrod @ Vánoč...
  • 09. 12. 2023Jedna z posledních akcí ve Farářově sluji! Podruhé v rela...
  • 12. 12. 2023Jeden z otců – zakladatelů metalového stylu NWOBHM (Nová ...
  • 15. 12. 2023KRAANIUM (NOR) Ze země black metalu, Norska, k nám míří ...
  • 16. 12. 2023Sobotní adventní večer a k němu patří samozřejmě black ...
  • 16. 12. 2023Předvánoční brutal death metalový večer za účasti Stillbi...
  • 22. 12. 2023Pražští drsňáci DEAD DANIELS a jablonecké berušky LADYBIR...
ASMODEUS - "Pobřeží královny Marie"

PRIMITIVE PLEBS - O mrtvých jen dobře CD 2004 - Cecek Records

Firma Cecek Records nám poskytla na recenze poslední 4 realizovaná cédéčka, takže se kromě výše uvedených Primitive Plebs můžete zanedlouho těšit na recenze Zpraku!, N.V.Ú. a Dreadrot. Pustil jsem si napřed všechna CD a nejhůře z nich dopadlo právě dílo O mrtvých jen dobře. Pan vydavatel slibuje na letáku 15 punkových vypalovaček, netradiční intra, specifický humor, kvalitní zvuk a přirovnává PP k Visacímu zámku. A jak to vidím (slyším) já?

15 punkových vypalovaček na albu skutečně je.

Netradiční intra na albu skutečně nejsou, protože něco podobného už měl třeba Telex na demáči natočeném ještě za komunistů nebo Tři Sestry na první desce; jsou to úryvky z rozhlasového vysílání.

Specifický humor na albu skutečně není, pro mě je to humor blbý, obsažený hlavně v textech, ale i v bookletu. Texty louskám hodně těžko. Ne, že by byly nečitelně naškrábaný, ale na můj vkus jsou úplně o ničem. A připisovat autorství dvou textů Járovi Cimrmanovi považuju za zločin.

Kvaltní zvuk album celkem má, nahrávalo se ve studiu Minor v Trhovém Štěpánově a všechny nástroje jsou dobře slyšet. Akorát je třeba pootočit kolečkem volume trochu doprava, nahrávka je tišší než standard.

Kvalitní obal album také má, aspoň z punkového pohledu, protože metaloví estéti by to asi viděli jinak. Ale obal obsahuje všechno nutné ? texty, sestavu, informace o nahrávání, kontakty, děkovačky, pozdravy a navíc ten ?specifický humor? typu PP hrají na hudební nástroje dodávané firmou SATAN a synové v.o.s.

Muzika opravdu chvilkama Visáče připomene, je to takový ten punk staré školy. Čtveřici muzikantů to šlape v pohodě, střídají se rychlé pasáže s pomalými, těch 35 minut odsejpá, a i hlavou se u toho nechá mlátit. Hudebně mě tedy pánové potěšili. Akorát se člověk musí odprostit od dvou věcí. Tou první jsou texty, tou druhou naprosto strašný zpěv. Něco tak hrozného se neslyší často, ty dva experti mají hlasy, který mi trhaj ušní bubínky.

Ale pankáčům se to líbit bude, koncert asi taky bude docela šou a ?pro? u téhle nahrávky hovoří i cena ? pouhých 150,- Kč za origoš CD s barevným bookletem je lidovka.

Čas: 35:12

Skladby:

1. Pod tím pražským mostem

2. Mrtvolky

3. Neboj se človíčku

4. U nás v ledči před kostelem

5. Kosa Nostra

6. Vchod vedle

7. Jan sladký kozy má

8. Procházka

9. Sněhulák

10. Kocovinová

11. Nedůvěra

12. Balada o zelí

13. Příběh dne

14. Abstinentská

15. Konečně štěstí

www.cecek.com


Zveřejněno: 31. 08. 2004
Přečteno:
3596 x
Hodnocení autora:
4 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

14. 09. 2008 14:05 napsal/a corps
autor
autor clanku je vydlabana tykev