OBSCENE EXTREME

ASCENDANCY – Out Of Knowhere CD 2011, vlastní náklad

Ascendancy – nadvláda – jak výstižný to název pro kapelu, která se umí poprat s moderní dobou i se stylem, který tady už byl slyšet snad milionkrát. A ještě jej ovládnout. Jestliže jste nad power metalem již dávno zlomili hůl, tak teď ji znova slepte, neboť do redakce přišlo něco, co si až drze říká o pozornost. Nevím, zda je to vliv progrese, nebo to kapela prostě dělá trochu jinak, nicméně mám pocit, že je našláponutá velice správným směrem.

Out Of Knowhere nastoupí ve velkém stylu. Majestátní intro, které vyvolává pocit velkého očekávání. A to je skutečně naplněno.  Kdo by čekal nějaký hurikán, tak je na omylu. Hudba je cílevědomá a vytrvalá. Prosycená technickými prvky a výborným přisluhováním kláves. A hlavně, deska je od začátku do konce promyšlená. Na omylu je i ten, kdo by čekal nějaké vyječené vokály. To se tady naštěstí nekoná. Zpěv je čistý, ale drží se tak nějak střízlivě při zemi. Ivan má hlas přitažlivý a přesně stylizovaný. Dokonale padne k nepříliš optimistickým textům. Společně se všemi činiteli tak vytváří chladnou atmosféru, jež dýše z celé desky. Té určitě neubírají ani občasná sóla, či spíše vyhrávky. Nádherně podané, vše sladěné, vyvážené a dobře načasované. Snad jen ten rytmus by jsem občas trochu nakopl. Místama se deska až příliš vleče a dobře mířený brejk by určitě atmosféře neublížil.

Co mě na nahrávce trochu mrzí, je zvuk. Při takhle moderně pojatém stylu bych čekal i narvanější sound. Kytarám jednoduše chybí dynamika a přitom by tam byly pasáže, kde by to bušilo až na nebeskou bránu. Pro příště bych si vzal příklad z desky Victim Of The Modern Age od Star One. I proto, že je stylově příbuzná. Jinak mi tady vše přijde naprosto v pořádku.

Sestava:
Ivan Jakubo - zpěv
Libor Kukula - kytara
Ivo Pluháček - baskytara
Sabina Břeská - klávesy
Oldřich Sušil - bicí

Seznam skladeb:
  1. Void (intro)
  2. The End
  3. The Great Conspirator
  4. Burn
  5. From Captain´s Diary
  6. Loved One
  7. Last Noble Act
  8. Saboteur´s Trial
  9. The Beginning

Čas: 51:02

http://www.ascendancy.cz/


Zveřejněno: 15. 07. 2011
Přečteno:
3627 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Ifa | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář