Nejbližší koncerty
  • 02. 12. 2023ERUPTION, speed-power-thrash - Slovinsko Eruption je thr...
  • 03. 12. 2023ADAM BOMB (USA) - Joint Tour 2023 V rámci svého aktuální...
  • 08. 12. 2023Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de)
  • 08. 12. 2023Gray Contrast (de) & Balkan Party Band & Smorbrod @ Vánoč...
  • 09. 12. 2023Jedna z posledních akcí ve Farářově sluji! Podruhé v rela...
  • 12. 12. 2023Jeden z otců – zakladatelů metalového stylu NWOBHM (Nová ...
  • 15. 12. 2023KRAANIUM (NOR) Ze země black metalu, Norska, k nám míří ...
  • 16. 12. 2023Sobotní adventní večer a k němu patří samozřejmě black ...
ASMODEUS - "Pobřeží královny Marie"

Praha - Abaton, 2.4. 2004

2. 4.  čeká Prahu metalová veselice se slayerovským názvem - No Mercy Festival. Každý ortodoxní fanoušek již o této slávě ví, však také zastoupení kapel je opravdu hvězdné a kdo nevyjíždí na festivaly do zahraničí, těžko spolky takových jmen uvidí kdy pospolu. Na koho se teda máme těšit? V prvé řadě určitě Cannibal Corpse. Ti se naší republice už párkrát předvedli ve vynikajícím světle a snad nezklamou ani tentokrát.  Obzvláště, když jejich nové album The Wretched Spawn sklízí velmi pozitivní body v recenzích. Baskytaristé si zajisté nenechají ujít výkon Alexe Webstera.

Další páni na holení jsou Švédové Hypocrisy. Tato kapela se nesmazatelně zapsala do bible deathmetalu v době jeho největší slávy se skvosty jako The Fourth Dimension a Abducted.  V současné době se mi ale zdá, že poněkud ztrácí dech a nová alba jsou jen tím, co už tu bylo zahráno nesčetněkrát. Uvidíme, jestli potvrdí svojí koncertní formu a zda se bude opakovat alkoholové opojení frontmana  Petera Tägtgrena  při poslední návštěvě v Brně. Každopádně jejich aktuální album The Arrival nabízí pár pařících kousků, opustilo od moderny předposledního alba Catch 22  a za zmínku určitě stojí také nová figurka na postě bicmena ? Horgh (ex-Immortal, Grimfist). 

Kanaďáné Kataklysm jsou na tom obdobně.  Jejich extrémní pojetí death metalu a extra rychlé snare klepačky je v dobách alb The Temple of Knowledge vynesly na metalový olymp. Předposlední Shadow and Dust dával tušit drobný odklon k melodice ve švédském stylu a aktualní Serenity In Fire to jen potvrzuje. Nicméně i poněkud vyčpělá vůně se občas dobře čuchá. Dále se můžete těšit na Carpathian Forest, Vomitory, Exhumed a Spawn Of Possession.

Akce se koná v klubu Abaton a celkem 16 kapel bude okupovat dvě podia. Co bude na Áčku je jasné, pojďme mrknout na scénu B. Jako b-headliner se  hlásí Angláni Esoteric. Komu by vadilo ultra rychlé tempo áčka, má sqělou příležitost vychutnat pomalost jejich doom metalu.

Insanity Reigns Supreme z Belgie budou pokračovat v zajetých kolejích pomaláčů. Ale zrychlíme, neboť polští Lost Soul je rychlík přímo do pekla. Fanoušci Vaderu by si tuto partičku neměli nechat ujít. Místo avizovaných Deception a Lykathé vystoupí  stálice české scény Godless Truth a Fleshless a u našich luhů a hájů zůstaneme se spolky jako Contrastic, Depresy, Inner Fear, a Poppy Seed Grinder. HELL HELL HELL.

 

www.shindy.cz


Zveřejněno: 23. 03. 2004
Přečteno:
3599 x
Autor: Corbow | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář