Nejbližší koncerty
  • 06. 12. 2025LVMEN & CODE NAME LINHART open door: 19h Code Name L...
  • 06. 12. 2025Domažlice, vstávat holoto! 6. 12 si přijďte hodit hřívou...
  • 07. 12. 2025Death/black metalová neděle v podání slovenských a českýc...
  • 11. 12. 2025OvO (ita) & Lyssa & Krecht > 11.12. < Pod Lampou, Plzeň ...
  • 12. 12. 2025Po loňském úspěchu prvního ročníku přichází Zimní Rock In...
  • 13. 12. 2025BLANK OUT (https://blankout.bandcamp.com/music) DEZINFEK...
  • 20. 12. 2025Znáte Joy Division? To je ta legendární kapela, která exi...
  • 20. 12. 2025Dvě legendy ostravského undergroundu v jeden večer a na j...
COLOSALIST - album "Two Suns" vychází 9. 9. 2025

Britská legendární kapela UFO zavítala po dlouhých 37 letech harcovaní po světových tour také konečně k nám. Za místo přistání se zvolila Retro Music Halla v Praze 2.

Už při přijezdu jsem si všimnul postavajících hloučků starších rockerů a rokerek a po anabázi s parkovacím místem se vnořuji do Retra. Jsem příjemě překvapen interiérem místa a hnedle zkouším pivko a hledám vhodné místo k pozorování mimozemské civilizace. Ta samozřejmě potřebuje nažhavit a zahřát aparaturu a tak se na podium hrne zajímavá partička s ještě zajímavějším názvem Kreisor , která svým zhruba 45 minutovým setem čekající fanoušky vůbec neurazila. Chvílema mi to připadalo jako takový o něco málo tvrdší Doors.  Se všema těma hamondkama a tak + koktejl smichaný z Deep Purple a Black Sabbath:)) Sama kapela svůj styl označuje jako NYC's best-neo-classic-psychedelic-hardrock-stoner-band. Nicméně zpívající klávesák se své role zhostil na výbornou a jeho zpěvové linky mi zněly v hlavě ještě během cca třiceti minutové přestávky. Ta celkem rychle utekla a už jsme konečně mohli přivítat music band from outer space – JU EF OU!  Rockově nestárnoucí staříci vtrhli na pódium jak divoká voda  s otvírákem Mother Mary a začali servírovat jeden flák za druhým. Bylo velmi příjemné sledovat okolí, jak se zpěvákem Phillem Moggem zpívá celý sál. Na kytarovém postu s aparátem Engl nebyl nikdo jiný než  Vinnie Moore (hudební harcovník, který trápil struny třeba i u Alice Coopera) a jeho hbité prsty uáděli do rozpaků nejednoho kytaristu.Společně s rytmickou sekcí a Paulem Raymondem, který střídal klávesy s kytarou, předváděli učebnicové představení souhry a kvalitních hudebních nápadů. Celý set byl skvěle poskládaný a bylo opravdu znát, že kapela toho má strašně moc za sebou. A po hitu „Only You Can Rock Me“ ….ROCK ME!!!  patřily Phillovi i ženský za barem. :) No a kdo by samozřejmě neznal snad největší hit skupiny – Doctor Doctor, že ano....ta zazněla až na konci, ale čekání se určitě vyplatilo.
Je asi zbytečné rozepisovat se o hudebním a skladatelském umění kapely více. Jejich 37ti letá kariéra je ukazatelem všeho. A tito sympatičtí pánové opravdu ani po tolika letech nenudili. Navíc jejich show bylo podpořena docela dobrým zvukem a světly a celé to v klubovém prostředí Retro Music Hall vytvořilo prakticky stadiónovou atmosféru. Myslím, že "ufouni" dokázali, že nepatří do starého železa, a že když se chce, tak to jde i v letech. Můžem  složit velké díky agentuře Pragokoncert, že nám umožnila po tolika letech vidět tuto skupinu naživo. A myslím, že i zhruba tisícovka návštěvníků byla příjemným překvapením.

 Setlist UFO:  

  • Mother Mary
  • When Daylight Goes To Town
  • Let It Roll
  • I'm A Loser
  • This Kids
  • Hard Being Me 
  • Drink Too Much
  • Fighting Man
  • Only You Can Rock Me
  • Baby Blue 
  • Heavenly Body
  • Love To Love
  • Too Hot To Handle
  • Lights Out
  • Rock Bottom
  • Doctor, Doctor 
  • Shoot Shoot  

Zveřejněno: 01. 12. 2006
Přečteno:
4367 x
Autor: Corbow | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář