Nejbližší koncerty
  • 15. 06. 2024Vyplujte s DRAD DANIELS na Vltavu a zažijte jedinečné kon...
  • 15. 06. 2024Legenda kalifornské hardcore scény Downset přijíždí poprv...
  • 16. 06. 2024DOWNSET. ( USA ) Legendární hardcore kapela z Los Angele...
  • 19. 06. 2024Trap metalová senzace z USA Dropout Kings přijíždí poprvé...
  • 19. 06. 2024WAYFARER (USA) + DREADNOUGHT (USA)
  • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
  • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
  • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
OBSCENE EXTREME 2024

ROTTING CHRIST (dark/black – GRE, SIX DEGREES OF SEPARATION (doom/death/power – CZE), GALADRIEL (dark/doom – SVK), ANTARES (melodic death – SVK), MATER MONSTIFERA (atmo black – CZE)

Po minuloročnom prvom ročníku MAY-DAY Festivalu, ktorý sa konal v bratislavskom Babylon Clube, a bol viac menej úspešný, sme sa rozhodli v tejto tradícií pokračovať.
 
Tento rok sme sa pustili do tohto festíku oveľa skôr a výsledkom je získanie pre temný večer ako hlavnú kapelu black/dark metalovú legendu, grécky ROTTING CHRIST. Skupina na Slovensku hrala v roku 2003 pri príležitosti turné k ich albumu „Genesis“. Minuloročné turné „Sanctus Diavolos“ ale naše územie minulo a preto sme radi, že vám môžeme koncert tejto hordy ponúknuť. Navyše ROTTING CHRIST momentálne pracujú na nových skladbách a tak je pravdepodobné, že v júni predvedú aj pár nových kúskov.
 
Ako bohatý predkrm vám ponúkneme ďalšie štyri skupiny. Českú kapelu SIX DEGREES OF SEPARATION, mixujúcu doom, death a power metal mnohí z vás poznajú. Nakoniec, na scéne sa pohybuje už od roku 1996 a na konte majú už 4 nahrávky. Skupina je význačná perfektným koncertným prejavom. V prípade, že ste ešte nemali tú česť, určite nebudete banovať! Ďalšou vystupujúcou kapelou bude domáci dark/doomový GALADRIEL. Taktiež ide o zoskupenie, ktoré má za sebou už vyše desať rokov existencie. Doteraz 5 vydaných albumov a pripravovaný šiesty sľubujú pestrý koncertný set (kapela slúbila pár nových songov). Ani martinskí „švédski“ melodickí death metalisti ANTARES nie sú žiadnymi nováčikmi. Ich vystúpenia sú ohromne energické a určite vám to dokážu aj na tohtoročnom MAY-DAY Feste. A nemôžeme opomenúť ani českú atmo black metalovú smečku MATER MONSTIFERA. Na scéne ich máme od roku 2000 a minulý rok im vyšiel debutový album.
 
Radi vás teda 16.06.2006 privítame v bratislavskom Babylone, ktorý už tradične zaručuje perfektný zvuk i svetlá. Samozrejme nebude chýbať ani predaj CD a tričiek. Viac informácií a prvý predpredaj najdete na www.may-day.galadriel.sk .

Zveřejněno: 02. 05. 2006
Přečteno:
3345 x
Autor: Redakce | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář