Nejbližší koncerty
  • 07. 03. 2026Společná akce čtyř metalových kapel, konkrétně se jedná o...
  • 13. 03. 2026Legendární XIII. století se na den přesně vrátí do Barráku!
  • 15. 03. 2026LUICIDAL - kapela složené z původních členů legendárních ...
  • 20. 03. 2026Legendy českého punku Visací Zámek se vrací do Barráku! M...
  • 21. 03. 2026XATAX / Melodic, Metal, Chlíff / Heavy metal, NSMK
  • 25. 03. 2026Australská celtic-punková senzace The Rumjacks, která se ...
  • 25. 03. 2026Ve středu 25. 3. 2026 se v Rokáči poprvé představí maďars...
  • 26. 03. 2026Dodávkou pobliTOUR: ◉ MANKURT - nekonzistentní metal/nois...
COLOSALIST - album "Two Suns" vychází 9. 9. 2025

24. 1. 2026, Nymburk - Hálkovo divadlo, Malá scéna

Koncert pro Rádio Proglas

Hudebníci spojí síly a podpoří jedinečné rádio, které dává prostor nekomerční hudbě.

Na Malé scéně nymburského Hálkova divadla proběhne v sobotu, 24. ledna 2026 benefiční Koncert pro Rádio Proglas, který má za cíl podpořit veřejně prospěšné a dlouhodobě respektované médium stojící za českou hudební scénou už více než tři desetiletí. Rádio Proglas se ocitlo – bez vlastního zavinění – v situaci, kdy je nuceno k náročnému stěhování, a každá finanční pomoc tak v této době představuje významnou podporu jeho dalšího fungování.

Benefiční večer organizuje kapela LAUTREC společně se svými přáteli a hudebníky, kteří mají k Proglasu osobní i profesní vztah.

„Rádio Proglas má mimořádně kvalitní dramaturgii, která u nás nemá obdoby. Každoročně nabízí posluchačům žánrově pestrou hitparádu, připravuje pořad Jak se vám líbí a dlouhodobě podporuje hudbu, která by jinak těžko hledala prostor v médiích. Je důležité, aby takové médium mohlo fungovat naplno, a ne jen přežívat. I proto jsme se rozhodli koncert uspořádat.“ říká jeden z pořadatelů a členů skupiny Lautrec Michal Bulíř.

Na pódiu se postupně představí:

JANA P.S. (folk - rock - country - blues)

BLONDÝNA (folk)

LAUTREC (folk - rock)

MIREK KEMEL (folk - rock)

MRAKOPLAŠ (blues - rock - folk

Benefičním koncertem provedou moderátoři Mirek Ošanec a David Šitavanc, kteří budou během zvučení a přestaveb krátce zpovídat jak účinkující hudebníky, tak zástupce Proglasu či organizátory různých dalších projektů podporujících nezávislou hudební scénu. Tyto vstupy mají přispět k pestřejšímu pohledu na práci rádia, pořadatelů i samotných umělců.

Pozvání přijal Milan Tesař a další zástupci redakce Rádia Proglas, organizátoři hudebních akcí a soutěží jako Cross Caffe, UnderFolk, Hraná Na mýtince, Notování, Folktime a další.

Ti všichni se podělí o své zkušenosti s podporou kapel, které často stojí mimo hlavní proud, a o význam prostoru, který jim rádio dlouhodobě poskytuje.

Proč podpořit Rádio Proglas?

Rádio Proglas je v českém prostředí unikátní. Dlouhodobě a systematicky nabízí prostor hudbě, která nemá v komerčních médiích šanci zaznít – od autorského folku, přes world music, jazz, alternativu až po žánrové experimenty. Redakce důsledně vyhledává osobité interprety, dává příležitost začínajícím i zkušeným hudebníkům a poskytuje posluchačům kvalitní, dramaturgicky promyšlený obsah. Díky tomu je Proglas respektovanou institucí, která zásadně přispívá k pestrosti české hudební kultury.

Kontaktní osoba: Roman Hampacher

Telefon: +420 739 345 655
Mail: lautrec@lautrec.cz
www.lautrec.cz


Zveřejněno: 06. 01. 2022
Přečteno:
161 x
Autor: Michal Filipi | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář
Poslední komentáře