Nejbližší koncerty
OBSCENE EXTREME 2024

MCD 2023, Bizarre Leprous Production / grindcore, hardcore, death / Česko

„Tak se nám Mrtvoly vrátily.“
„A které, já znám několik?“
„Ale, milostpane, přece DISFIGURED CORPSE, ty ze severní Moravy!“
„Ježišmarjá, to je dobrý!“

Jo, přesně tak, dnes už legendární DIS.CO jsou po několikaleté odmlce zpět, navíc v té nejsilnější a zároveň nejklasičtější sestavě. Tomba vzal kytaru do rukou po dlouhých dvaceti letech, přesto mu to hraje jak kdysi. To samé basák Hadgi, který se pár let válel na vejminku. Jistotou je vzadu Ferenc, který kdyby nehrál v několika kapelách najednou, tak nevím. No a vepředu samozřejmě neposedný Vladis.

Už nějaký čas se chystá split s kumpánama INGROWING (bude co nevidět na CD, MC, LP), ale ještě předtím kvartet vyrazil do Southock studia v Jablunkově (mix proběhl v Davosu), kde byly zaznamenány tři nové skladby. Po krátkém intru je zde úvodní videoklipová „Green Kill“, což je klasický nářez na pomezí grindcore a death metalu s výjezdy do hardcore. To samé platí i pro údernější „Social Shock Corpse“. Závěrečná „Sick World“ je pro změnu valivější, ale o to víc destruktivní. Až by se chtělo zvolat: „Co blázníte, vždyť jsou tady lidi!“

Osobně si myslím, že sedm a půl minuty hudby je celkem málo na CD, protože by se to krásně vešlo na 7“ EP, ale co už. Aspoň se neplýtvá plastem a disk je zabalen v jednoduchém rozevíratelném kartonovém obalu, jehož zpracování působí pro oko nenásilně (osobně mi tady chybí texty). Takže za mě je super, že se DISFIGURED CORPSE vrátili, navíc ve vynikající formě a alespoň s malou ochutnávkou. Ochutnávkou, která příjemně naláká na nadcházející dění.

Seznam skladeb:

  1. Green Kill
  2. Social Shock Corpse
  3. Sick World

Čas: 7:24

DC Kill Comando:

  • Vladis – zpěv
  • Tomba – kytara
  • Hadgi – basa, vokály
  • Frank – bicí

www.disfiguredcorpse.cz
Bandzone
Facebook

Bandcamp
Bizarre Leprous Production

 


Zveřejněno: 15. 05. 2024
Přečteno:
384 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář