Nejbližší koncerty
  • 31. 03. 2023Dead Daniels pokřtí na lodi Kamina nové album Volume3!
  • 01. 04. 2023Pekelný apríl ve sluji.Vystoupí: STORMCROW - alpin black ...
  • 01. 04. 2023Drazí přátelé, zveme vás oslavit apríla do klatovského Fa...
  • 05. 04. 2023HELLSHOCK (USA) + DEATH CULTURE DEPRIVATION + G.U.T.S. + ...
  • 07. 04. 2023Na Velký pátek, kdy došlo k likvidaci Ješíše, vystoupí v ...
  • 09. 04. 2023Předvelikonoční nesvatá bohoslužba ve sluji! Vystoupí : M...
  • 14. 04. 2023První ročník Pražského psychedelického festivalu. Můžete ...
  • 14. 04. 2023Prožitek blízké smrti... Tma a na konci tunelu světlo...
ASMODEUS – PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH, NYNÍ I JAKO ČERNÁ NEBO ORANŽOVÁ GRAMODESKA

10. 3. 2023, Beroun - RC Prdel

STŘECHY LEGALITY a SRANDA v Prdeli byl dvojkoncert alternativních kapel pocházejících z Jičína, který se uskutečnil ve zmiňovaném rockovém klubu v Berouně.

Do klubu jsem přišel v době, kdy měla první kapela již rozestavěnou nástrojovku na pódiu, přičemž s tou druhou již okupovali bar. Takže stačilo jen nazvučit. Mezitím jsem vyplnil úvod před rozjezdem koncertu pivkem a kratším pokecem s majitelem klubu Martinem.

STŘECHY LEGALITY rozjeli svůj set na pohodu a uvolněně, kapela bavila nejen sebe, ale i pár přihlížejících hostů v publiku, což je trochu škoda. Hudba byla přesně taková, jaká by se měla skrývat pod názvem alternativní. A je úplně jedno jestli více v rockových mantinelech anebo převážně nasměrovaná do vod punkových, ale vše pěkně říznuté jazzovým soundem. I když třeba saxofon pochyběl, tak vše dohnala kytara a nějaký to kvákadlo. Jednou byla hudba pomalejší, zpěvnější jako „Rádiovka“, která se dle pronesených slov nikdy nehrála v rádiu, jindy se jelo ve skočnějším a ráznějším rytmu, např. v případě „Wole, Wole“.

SRANDA to rozjela v docela řízném tempu, které mi přišlo více vhod a nakonec i nejen mně, protože v punkové turbulenci se před pódiem míhalo pár skotačivých rukou a nohou. SRANDA má na profilu napsáno, že hraje jakýsi power-pop, což nevím, co je, ale jejich hudbu bych spíš nasměroval kamsi k říznějšímu punku a když ne do vod, tak aspoň na hladinu hardcorovu. Nakonec délka songů tomu kratší stopáži odpovídala. A opět byla hudba říznuta jazzovou basičkou, což byla paráda. I sranda se se SRANDOU v Prdeli dala užít, když druhou, třetí píseň ohlásili jako song „Poslední“. Anebo pobavil vtipný text „Do oka spadla oka můra, oka můra…, tomio vyndej, tomio vyndej…“.


Zveřejněno: 11. 03. 2023
Přečteno:
189 x
Autor: 4horsemen | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář