Nejbližší koncerty
  • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
  • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
  • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
  • 29. 06. 2024ATOMSKI RAT - banda ze Srbska hoblující už 15 let netradi...
  • 03. 07. 2024Busking Párty 2024 #2 Druhá Busking párty bude převážn...
  • 06. 07. 2024Hard Skin (uk)
  • 06. 07. 2024ROCK CAFÉ SOUTHOCK & FAJTFEST PROUDLY PRESENTS: SWORN EN...
  • 10. 07. 2024Jihoafrická grindcore smečka GROINCHURN se po letech vrac...
BASINFIREFEST 2024

21. 1. 2023, Praha - Chapeau Rouge

Nejžhavější nová krev darkwave/coldwave scény Ultra Sunn a Velvet Vega jede do Prahy

Odstartujte v sobotu 21. ledna koncertní sezónu nadupaným koncertem příštích headlinerů temně synťákové vlny.
Jen málo jmen aktuální dark synth scény nabývá tak mocně na zvuku jako bruselský projekt Ultra Sunn. A ještě aby ne. Samovi Huge (jinak vystudovanému archeologovi) a módní návrhářce Gaelle Souflet se podařilo spojit synťákový chlad coldwave se smyslnými darkwave melodiemi, podmanivým vokálem a energickým EBM základem, který nejspíš všichni belgičtí elektronici cucají s mateřským mlékem už od narození. Ultra Sunn tak stvořili žánrovou směs, která je stejně hypnotická, jako tanečně strhující; stejně atmosfericky oldschoolová, jako nadupaně současná. Ostatně, třeba hitovku „Keep Your Eyes Peeled“ jste mohli slyšet na goth/dark parties už mockrát. Pozadu ale nezůstávají ani aktuální tracky dvojice (třeba singl „Can You Believe It“), opřené o klasické analogové synťáky i drum machiny, stylový vokál a do pozadí kopající beaty.

Za pouhé tři roky fungování stihli Ultra Sunn udělat na scéně slušnou rýhu a pokud tohle tempo Samovi a Gaelle vydrží, brzo se vyšvihnou na špici žánru po bok hvězdných Boy Harsher, čarodějek Minuit Machine nebo krotitelů darkwave Ash Code. A vy pak budete moci se spikleneckým úšklebkem vzpomínat, jak jste je tehdy viděli v české premiéře pěkně face to face v Chapeau ještě dřív, než kapele začaly být kluby malé...

Poslední koncert, který jsme na rok 20222 chystali, nakonec padnul kvůli akutním zdravotním problémům frontmana Actors. Kapela nakonec musela zrušit zbytek turné, a jejich spolujezdci Bootblacks nakonec udělali to samé. Předskok jim tehdy měla obstarat dvojice Velvet Vega, na jejichž sexy mix postpunku, darkwave i osmdesátkových vlivů jsme se těšili snad stejně jako na hlavní hvězdy.

A přesně proto jsme se rozhodli zpěvačku Chiaru Lucarelli i s jejím parťákem Francesco Sorgentem (oba dříve z projektu The Love Thieves) pozvat do Prahy znovu a lépe. Jejich druhou velkou desku „We’ll Never Get Back“ z labelu Swiss Dark Nigths si totiž našinci prostě zaslouží slyšet live.

Doražte otevřít novou koncertní sezónu stylově – nakouknutím do budoucnosti dark/coldwave/postpunk scény. Už tuhle sobotu v Chapeau.

ULTRA SUNN (B), VELVET VEGA (I)
21. ledna 2023
Praha, Chapeau Rouge (Jakubská 2)
Vstup:  390 Kč (+ poplatky) Goout předprodej / 490 Kč dveře


Zveřejněno: 17. 02. 2022
Přečteno:
517 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář