Nejbližší koncerty
  • 23. 02. 2024Plzeň, Pod Lampou
  • 24. 02. 2024SEVEN (České Budějovice) + DEAD DANIELS (Praha) společně ...
  • 28. 02. 2024UNDERCROFT Death/Thrash metal (Chile) DEKAPITED Thrash...
  • 06. 03. 2024Stíráš si pot z čela při paralýze volbou během listování ...
  • 08. 03. 2024Hrají: XIII. STOLETÍ legendární gothic rock ( Jihlava ), ...
  • 09. 03. 2024Tortharry, Murmur, Bloodcreek
  • 12. 03. 2024DAVID ELLEFSON (ex-Megadeth) - Bass Warrior Tour 2024. P...
  • 15. 03. 2024- - - First Spring HARDCORE THERAPY - - - 15. 3. 2024 - -...
ETEF 2024 (19.-20. 7. 2024)

EUTHANASIA ve spolupráci s ARTERIA PRODUCTIONS pořádá REQUIEM TOUR 2005 za účasti kapel EUTHANASIA, DISSOLVING OF PRODIGY, LIVE EVIL.

Říjnové REQUIEM tour projede celou Českou republiku a tady je pár podrobností k účastníkům.

EUTHANASIA

Havířovští melancholici vydali na konci minulého roku třetí album nazvané Requiem: Songs for?ještě pod křídly vydavatelství Crystal Productions. Album sklidilo velice dobré ohlasy v hudebních médiích a také u fanoušků. Kapelu jistě potěšila řada kladných recenzí v Německu, Francii a Itálii, kde byla deska více propagována než v dalších zemích. K albu Requiem: Songs for? se vážou dva natočené videoklipy, jmenovitě White Lies a Identity. Oba dva jste mohli shlédnout jak na Óčku, tak třeba v Noci s Andělem. Klip White Lies je společně s dokumentem Cesta ke světlu pokračuje bonusovým materiálem na aktuálním CD.

Euthanasia je v současnosti šestičlenným seskupením, když v minulém roce přibrala do sestavy houslistu Zdeňka Bergera, který do té doby v kapele jen hostoval. Jedinou změnou v sestavě je místo na postu kláves. Luca nahradila Vendulu, která nestíhala kvůli mateřským povinnostem.

Po skončení Requiem tour začne kapela pracovat na skladbách pro čtvrté album, které ponese sebou jisté změny. Kapela se chce (částečně) vrátit k textům v rodném jazyce (po úspěchu skladby Memento) a začne nová spolupráce s novým labelem, která už dostává jasné obrysy?

www.crystalprod.cz/euthanasia

DISSOLVING OF PRODIGY

Asi jediná kapela u nás, která snese nálepku skutečného doom-metalu! Po období personálních nesrovnalostí se v současné době skupina prezentuje novým repertoárem, který dává tušit, že nová éra D.O.P. přinese světlo do zatuchlosti (post) doomových hudebních vod. Dissolving of Prodigy mají na svém kontě tři řadová alba, z nichž první dvě ? Lamentations Of Innocents a Time Ruins Also Beauty ? se dnes již těžko shánějí. Náklad byl už mnohem dříve rozprodán a nenašel se zatím nikdo, kdo by tyto skvostná alba opět vydal?Třetí album Loučení se světem pozemským vydal kdysi agilní label Crystal Productions, ale stejně jako v případě kapely Euthanasia, i D.O.P. již s tímto vydavatelstvím nespolupracují.

Živě jsou D.O.P. snad ještě přesvědčivější než na deskách. Z atmosféry skladeb vám bude běhat mráz po zádech.  Letos se kapela dočkala svého prvního (výborného) videoklipu ke skladbě In Memory. Ještě letos chce dokončit klip Rozmluva s větrem. Vše ostatní a informačně potřebné naleznete na nových webovkách kapely.

www.dissolvingofprodigy.net

LIVE EVIL

V případě této kapely se nenechte zmást hudební škatulkou ?elektro pop n´roll?. Žádná popíkařina to skutečně není. Kdo ještě není znalý o faktech této kapely, tak jistě postačí, když prozradím jméno frontmana ? zpěvák a kytarista Petr Staněk. Ano, tento ex-Silent Stream Of Godless Elegy mozek nechce být již nijak spojován s minulostí a svým účinkování ve jmenované skupině. Proto ani plakáty žádný podobný úkaz neobsahují. V každém případě jeho jméno je zárukou hudební neotřelé kvality, takže se máte na co těšit. Live Evil natočili čtyřskladbové promo CD nazvané The Lines a posléze singl obsahující mj. i klipovku Lucid, která rovněž s úspěchem již proběhla některými hudebními pořady v  TV.

Ještě donedávna hráli Live Evil s automat.bubeníkem, ovšem na Requiem tour se již představí s novým bicmenem Barym (ex-Flying Enterprise). Nové skladby dostaly větší náboj a jakousi premiéru toho všeho si můžete vychutnat právě na následující tour?

www.liveevil.wz.cz


Zveřejněno: 02. 10. 2005
Přečteno:
3545 x
Autor: Manafob | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

03. 10. 2005 13:03 napsal/a manafob
...
no tak podle webovek se mi zda, ze jako label porad funguje, ale asi se venuje uz jinym kapelam treba... mimochodem Arteria prod. je nove vydavatelstvi techto kapel???
02. 10. 2005 22:33 napsal/a Siki
agilní label?
Každý si pod pojmem agilní představuje možná něco jiného (čilý, aktivní až horlivý...)! Psal jsem tenhle článek, aniž bych chtěl cokoliv záporného naznačovat vůči Crystalu. Na turné jedou tři kapely, které už s Crystal Prod. nespolupracují. A jedním z důvodu je určitě přístup k věci pana vydavatele. Jinak - díky moc za rychlé zveřejnění.
02. 10. 2005 18:19 napsal/a manafob
crystal
on uz neni agilni label? :-0