Nejbližší koncerty
  • 27. 09. 2023Hrají: Našrot, Ylo Africký Slon, Smíšený Pocity. Vstup: 2...
  • 28. 09. 2023 28. Podrobnosti Událost pořádá Anime Torment a Diva...
  • 29. 09. 2023Tento pátek dorazí do sluje pekelná trojice ze Švýcarska!...
  • 30. 09. 2023Žižkův vraždící palcát fest, vol. 52, 25 let akce
  • 30. 09. 2023 - - - - - - Profanity - Technical Death Metal - https:...
  • 30. 09. 202325 LET METALSHOP x CRŸT – SPECIÁLNÍ KONCERT V JABLUNKOVĚ!...
  • 04. 10. 2023CHALK HANDS (UK) & Červen > 4.10. < @ Anděl Music bar, Pl...
  • 06. 10. 20236.října 2023 se v Jablunkovském Rokáči sejdou čtyři velmi...
DARK GAMBALLE LP Romance panenky a kladiva

16.-18. 6. 2022, Červený Kostelec

MetalGate Czech Death Fest 2022 už za necelý měsíc! Peklo rozpoutají například Dying Fetus, Impaled Nazarene či Vomitory.

Atraktivní prostředí autokempu Brodský v Červeném Kostelci bude v obležení metalových fanoušků. Ve dnech 16. až 18. června se zde uskuteční tradiční MetalGate Czech Death Fest, který nabídne například Dying Fetus, Impaled Nazarene, Ingested nebo Vomitory. Velký prostor tradičně dostanou i české kapely.

MetalGate Czech Death Fest je z hlediska extrémního metalu velmi rozmanitý. Vedle sebe stojí jak kapely vyznávající žánrové kořeny, tak i modernisté, kteří se nebojí posouvat hranice. A pak jsou tu legendy, jež dějiny tvrdého metalu samy psaly… V případě aktuálního ročníku je řeč především o Dying Fetus a Impaled Nazarene. Zatímco první jsou ikonou amerického death metalu, druzí jsou předními představiteli finského black metalu. Co dál? Vomitory! Energické komando dlouhé roky demonstruje, že Švédsko je jednou z deathmetalových velmocí. Fanoušci metalové moderny se naopak mohou těšit na progressive/post-metalové The Ocean, či na atmospheric sludge/post-blackmetalové Downfall of Gaia. 

Dalšími výraznými kapelami na letošní soupisce jsou například řečtí blackmetalisté Lucifer´s Child, němečtí smrťáci Sabiendas, nekompromisní angličtí Ingested, atmosféričtí Sedna či stále populárnější divočáci ze sousedního Slovenska Čad.

Tuzemská scéna se ale rozhodně nebude krčit ve stínu. Mimo jiné vystoupí ostřílení borci Dying Passion, ponuří Et Moriemur, epičtí Pačess, progresivní Translunaria (užívající si comeback), moderní Stellaris či grindoví elektrikáři Ytivarg. Chybět samozřejmě nebudou ani deathoví Tortharry, kteří jsou zakladateli tohoto kultovního třídenního festu. Kompletní soupisku s bližšími informacemi k jednotlivým kapelám naleznete na webu www.czechdeathfest.cz.

„Třináctý ročník MetalGate Czech Death Fest bude velkým návratem do normálu, do reality všedních metalových dnů. Bude vypnutím od všech šíleností současné doby, naprostý relax s kvalitní světovou a českou muzikou. Žádný covid, žádná válka, vypnutí veškerého stresu a hlasitost hodně natočená doprava,“ usmívá se ředitel festivalu Luboš Gorgan. „Naše/vaše veselice bude opět velkým setkáním kamarádů, přátel a fanoušků. Doufám, že každý přiveze kupu dobré nálady a všichni si společně užijeme metalovou party na pláži.“

Do konce května je možné pořídit vstupenky na festival za 1650 korun. Od června budou za 1800 korun. Koupit se dají na www.shop1.tortharry.com.
 


Zveřejněno: 27. 05. 2021
Přečteno:
884 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář